​Wiemy, co jest w drugim pakiecie akt z domu Kiszczaków

​Wiemy, co jest w drugim pakiecie akt z domu Kiszczaków - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Instytut Pamięci Narodowej wydał komunikat o przekazaniu przez prokuratora IPN dokumentów pochodzących z drugiego pakietu materiałów zabezpieczonych w domu wdowy po Czesławie Kiszczaku.
 
W poniedziałek Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie, na podstawie postanowienia prokuratora Instytutu Pamięci Narodowej w przedmiocie dowodów rzeczowych, przekazał prezesowi IPN drugą partię dokumentów zabezpieczonych 16 lutego 2016 r. w domu Marii Kiszczak.
 

Na przekazane materiały składają się:

- Kserokopie dokumentów dotyczących działań Policji w dniach 15-16 czerwca 1990 r. w Mławie związanych z likwidacją blokady drogi E-77 przez protestujących rolników.
- Dokumenty dotyczące działań Policji w dniu 29 czerwca 1990 r. związanych z odblokowaniem siedziby Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej. 
- Materiały statystyczne MSW dotyczące przestępczości w latach 1976-1985. 
- Kserokopia listu Mieczysława Rakowskiego z 7 stycznia 1958 r. 
- Kserokopia życiorysu Mirosława Milewskiego datowana na 22 czerwca 1953 r. 
- Częściowo wypełniony Zeszyt Pracy WSW należący do Czesława Kiszczaka. 
- Kolorowe kserokopie zdjęć, na których występują m.in.: Czesław Kiszczak, Wojciech Jaruzelski, Adam Michnik, ks. Henryk Jankowski, Lech Wałęsa i Bronisław Geremek
- Fragmenty wspomnień Czesława Kiszczaka
- Różne rękopiśmienne notatki Czesława Kiszczaka
- Maszynopis książki dotyczącej Czesława Kiszczaka. 
- Kopie dokumentów dotyczącej procesu Wacława Komara z 1953 r. 
- Kopie dokumentów z wojskowych akt personalnych Czesława Kiszczaka. 
- Projekty wystąpień Czesława Kiszczaka przed Trybunałem Stanu. 
- Notatka dotycząca struktury departamentu IV MSW z 25 października 1984 r. 
- Projekty wystąpień Czesława Kiszczaka przed sejmową Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej w sprawie wprowadzenia stanu wojennego
- Maszynopisy wspomnień gen. Józefa Kuropieski. 
- Materiały do przygotowywanej przez Czesława Broniarka biografii Czesława Kiszczaka. 
- Uwagi do zmian ustaw o kombatantach oraz o Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich. 
- Notatka zawierająca ocenę sytuacji politycznej w końcu 1980 r. 
- Ocena komendanta wojewódzkiego MO w Legnicy.

Na polecenie prezesa IPN powyższe materiały, jako podlegające przekazaniu do Instytutu Pamięci Narodowej, zostały włączone do zasobu archiwalnego IPN i poddane archiwizacji. Jednocześnie prokurator IPN postanowił zwrócić Marii Kiszczak korespondencję z lat 1998-2000 z różnymi instytucjami dotyczącą represji niemieckich wobec Edwarda Jabłonki.
 
Materiały włączone dzisiaj do zasobu archiwalnego IPN będą udostępniane od 24 lutego w postaci kopii elektronicznych w czytelni IPN przy ul. Kłobuckiej 21 w Warszawie.

Zgodnie z art. 36 ustawy o IPN dokumenty będą udostępniane w celu prowadzenia badań naukowych oraz w celach dziennikarskich. Osoby ubiegające się o wgląd do tych dokumentów muszą złożyć stosowny wniosek.

Po dokonaniu przez prokuratora oględzin kolejnych pakietów ich zawartość będzie w analogiczny sposób przekazywana do archiwum IPN i udostępniana. 

Opinie użytkowników

No tak ...opadła zasłona dymna z bolkiem w roli głównej i... ukazały się śmieci! Potwierdziły się moje obawy!
Reszta sukinsynów została tylko ostrzeżona, że odpowiedni ludzie(czytaj ich żony i dzieci) mają dalej w szafach odpowiednie papiery! i że nadal te sukinsyny muszą robić wszystko, aby tym żonom i dzieciom resortowym żyło się dobrze!

Wiemy to co ONI chca azebysmy wiedzieli!Prawdziwe perly drzemia dobrze schowane i nie wiadomo czy kiedys ujrza swiatlo dzienne!Pozdrawiam patriotow!

Aż śmiech bierze, że takie "pierdoły" były ważnymi dokumentami. Te najważniejsze są jeszcze schowane. Podobno żyje człowiek, który wie, ze małą ciężarówką zostało w nocy wywiezione całe kompromitujące obecnie jeszcze wpływowych ludzi,archiwum. Na te "banialuki" nikt się nie nabierze, że w szafeczkach, ten zbrodniarz, prawie na wierzchu, przetrzymywał przez 27 lat takie zapiski. Bo one mu były potrzebne na co dzień? Te pudełeczka to dopiero początek. Ktoś nad tym czuwa, a stara niespełna rozumu kobieta sama by nie mogła podjąć takiej decyzji, bo i w jakim celu. A te 90 tyś. to miała byc zasłona dymna, ze z chciwości.

Wybaczcie ale coś jest tutaj nie halo SB grają jakąś swoją grę mam nadzieję że to się okaże, po co główny macher od służb trzymałby dodatkowo mało znaczące materiały można snuc wiele teorii spiskowych !

Teorie spiskowe

Pocahontas, wodza córa
Tak beształa brata-gbura:
„Co masz przeciw bladym twarzom?
I cóż złego, że tu łażą?!
Obco-wstrętu jesteś bliski
I dlatego wietrzysz spiski!”

Pewien Bohdan zaś z chutoru
We wsi był przyczyną sporu:
„Podstęp wietrzysz u Stalina.
To szaleństwo przypomina!
Mózg masz pod kułaków mocą…
Kto by głodził nas i po co?!”

Szmulek, gdy powtarzał w getcie:
„Niemcy zabić chcą nas, wiedzcie!”,
Słyszał: „Niemcy - dobre goje.
A ty wpadasz w paranoję…”
*
Prawda często nie w euforii,
A w spiskowej tkwi teorii.

Po co Kiszczak trzymał obok dwóch perełek 40 kg makulatury?

Pomyśleć, że oburzałem się, spędzając ferie zimowe w Karpaczu - Bierutowicach w 1981 roku, gdy ktoś na śniegu napisał: "Wałęsa się wałęsa." ;)

No i tylko patrzeć jak kolejny POmnik,tym razem Mazowieckiego vel Dziada spadnie z piedestału :-DDDD

Piękna zasłona dymna, ciekawe co chcą ukryć.Sam Kiszczak
twierdził że przyjdzie czas a wiele aureoli spadnie na bruk a
tu co.Masa makulatury i śmieci,ale agentura SB została postawiona do pionu.Teraz BOLEK a potem wy, więc
"ruki pa szwam" SŁUŻBY GÓRĄ.

40 kg ....smiecie I jeden Bolek na wabika.....
A moze zdazy sie tak ze Jacek Soplica ( Bolek) odkupi swoje winy.....I wyda tych wszystkich ktorzy doprowadzili do tej sytuacji....
....oskar...litwin....jakie powiazania ma Walter z SB....bank Czarneckiego pierwszy milion....wyborcza michnik finansowanie gazety...kwacha nieruchomosci....miller ..ziemia....
Czy to nie bylo tak ze Kulczyk Holding zalozona w 1991 roku byla przechowalnia I pralnia brudnych pieniedzy uzyskanych ze sprzedazy majatku Polskiego.Te miliardy Kulczyk przechowywal dla tych wszystkich ktorzy brali lapowki a nie mogli tych pieniedzy ulokowac w bankach....gdy konczyli kariery polityczne premierzy , prezydenci, ministrowie, poslowie, SB dostawali intratne posady opewajace na miliony zl byly to ich pieniadze ktore odbierali ze swojego banku jakim byl Kulczyk Holding jak sama nazwa wskazuje.......

To wszystko jest bardzo podobne do tamtej gry zaraz po wojnie nie zapomnijmy że:

Inscenizacja historyczna "Żołnierze Wyklęci" (zdjęcie ilustracyjne) /Reporter

22 lutego 1947 roku została przyjęta przez wybrany w sfałszowanych przez komunistów wyborach Sejm deklarację o realizacji praw i wolności obywatelskich oraz amnestia dla więźniów politycznych. Ustawie amnestyjnej towarzyszyła głośna akcja propagandowa, za sprawa której komuniści chcieli przekonać wciąż ukrywających się działaczy i żołnierzy podziemia do ujawnienia się.

Ci ostatni, w związku z brakiem wsparcia ze strony państw alianckich i jakichkolwiek nadziei na ewentualny wybuch konfliktu zbrojnego pomiędzy Zachodem a Sowietami, byli w większości zrezygnowani.

Dodatkowo, brutalny komunistyczny terror nasilał się, co doprowadziło do znaczącego spadku liczebności oddziałów partyzantki niepodległościowej, wykrwawionej licznymi obławami czy działalnością agenturalną. O ile pod koniec 1945 roku przeciwko komunistom czynnie walczyło około 13 tysięcy żołnierzy, to już na początku roku 1947 ta liczba spadła o połowę.

Z tego powodu w czasie trwania amnestii (od 25 lutego do 25 kwietnia 1947 roku) ujawniło się ponad 53 tysiące antykomunistów. Każdy z nich był zobowiązany do zdania broni palnej i ujawnienia w formularzu pseudonimu, przynależności organizacyjnej czy innych istotnych dla bezpieki informacji.

Dodatkowo, z więzień wyszło również ponad 20 tysięcy osób, które przyznały się do podziemnej działalności.

Uzyskane w wyniku akcji amnestyjnej informacje posłużyły funkcjonariuszom bezpieki do rozprawienia się z pozostałościami antykomunistycznego ruchu oporu i żołnierzami niepodległościowymi, którzy się nie wyszli z podziemia. Dodatkowo, już w kilka miesięcy po amnestii, zaczęły się aresztowania działaczy, którzy zaufali komunistom i ujawnili się. Zatrzymywano ich pod zarzutem rzekomej dalszej działalności wymierzonej we władzę ludową.

Czytaj więcej na http://nowahistoria.interia.pl...,

Super przekaz, w teczce same smieci.Kiszczakowa wysprzatala gabinet po nieboszczyku,nieodzalowanym generale.

...Bolek wciaz na Florydzie i ma dylemat : wracac, kurna czy nie? sam juz nie wiii. No bo, kaczor, niecnota,Panie, cusik majstruje dokola bolkowej dupy, strach sie bac. Gdyby Bolku, na ten przyklad zechcial osiedlic sie za wielko wodo, z wiadomych przyczyn zapomniawszy o matce Ojczyznie, mam dla onego MEDRCA wiersycek nijakigo Juliusza, panie, Slowackigo, co do Bolusia taki by wiesyk skrono : Niechaj mnie Bolus o wiersze nie pyto, bo kaj zas Bolus do Ojcyzny wroci, to kazdy kwiatek...wroc!!! Tam czeka krwawy Antek, co Bolusiowi piosenke zanuci. Amen. Tak nam dopomoz Bog.

Notatka dotycząca struktury departamentu IV MSW z 25 października 1984 r. Może być ciekawa, to czas męczeńskiej śmierci bł.ks. Jerzego Popiełuszki.

No cóż, ...

... moim skromnym zdaniem - na razie nie ma powodu do dezawuowania zasobów szafy Kiszczaka i tworzenia w tym temacie teorii spiskowych. Jednakowoż nie można wykluczyć, że IPN pod dowództwem Łukasza Kamińskiego, może w sposób rozmyślny stopniować emocjonalne napięcie wśród wielce POddenerwowanych dziennikarzy mainstreamu. Odpalenie bowiem kolejnej bomby zaraz po dzisiejszych sensacjach, mogłoby przykryć medialnie kwity na TW Bolka! No, a prezes IPN-u musi się przecież jeszcze czymś istotnym wykazać; oczywiście przed zbliżającym się nieuchronnie końcem własnej kadencji. Pozbierano więc śmieci ze wszystkich tzw. pakietów, by w pełni profesjonalnie zademonstrować jakąś następną sensację. Nie ulega bowiem najmniejszej wątpliwości, że kolekcjonerem nieistotnych śmieci to tow. Kiszczak nie był!

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa. Na przełomie stycznia i lutego tego roku miały być ujawnione przez pana Macierewicza zbiory zastrzeżone IPN-u. Zbliża się koniec lutego, i poza ujawnieniem dokumentów dotyczących TW Bolka Wałęsy, nastała dziwna cisza.

Brak inf o tym co si e wydarzyło 25.X.1984 z ks Jerzym Popiełuszko (nie 19.X - to kłamstwo).

Czy to oznacza, że materiały na temat szeregu osób, którymi kierować jeszcze się opłaca, wziął ze sobą kolega męża pani Kiszczakowej, ten który doradził jej kamery, telewizję i prokuratorów w mieszkaniu jako najpewniejszą polisę? Pan Wałęsa byłby jedynie wisienką dorodną, strąconą z gałęzi wiśni, gdzie inne dojrzałe drżą, na łasce u kolegi męża pani Kiszczakowej.

Wałęsa jest już wystawiony kto jest następnym ciekawe?chyba trzeba poczekać na odpowiedni czas,Kiszczak nie trzymał jednej teczki Bolka i śmieci , inne muszą poczekać

Już wcześniej mówiłem, że IPN (władze z nadania PO) postara się aby żadne inne "kompromaty" się w papierach Kiszczaka "nie znalazły" - no i podmieniono co się dało, jak wszyscy naiwni ekscytowali się starym newsem, Bolkiem. Spokojna głowa - żaden materiał kompromitujący "starą gwardię" spod znaku UD/UW/PO i Agory nie wypłynie, a jak już to co najwyżej małe płoteczki, ku uciesze gawiedzi. UB trzyma się w III RP mocno, nawet PiS niewiele tutaj potrafi!

Mówiłem,że"bolek"to ściema.Nawet nasze strony dały się wciągnąć w ten hit.Wałęsa,Wałęsa i co nam z tego.Gówniany temat znany od lat.Wszyscy na granicy orgazmu!Zaskoczcie nas!

Wiceszefem ABW – Zdzisław Skorża – niby kolega Pawlaka z akademika, były oficer SB - w „nocnej zmianie” mówi wyłącznie po rosyjsku!

Były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa i znajomy Edwarda Mazura, Zdzisław Skorża, ma zostać jednym z wiceszefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała wczoraj sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych, w której zasiadają wyłącznie przedstawiciele Platformy, PSL i LiD. Były esbek ma "świetne kwalifikacje", był kolegą z akademika wicepremiera Waldemara Pawlaka. Na kierownicze stanowiska w ABW mają powrócić również inni prominenci specsłużb w okresie rządów lewicy: Jacek Mąka - wiceszef ABW w czasach Andrzeja Barcikowskiego, i Paweł Białek - odwołany ze stanowiska dyrektora departamentu przeciwdziałania korupcji w 2005 r., dziś jeden z krytyków działań ABW w sprawie Barbary Blidy. Wczoraj też rzutem na taśmę odwołano sześciu szefów delegatur terenowych ABW, zastępując ich "zaufanymi ludźmi".

W 1984 ukończył studia wyższe na Politechnice Warszawskiej. W czasach studenckich poznał Waldemara Pawlaka[2].

W latach 1985–1990 pracował w kontrwywiadzie Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Radomiu. W 1990 został pozytywnie zweryfikowany i przyjęty do służby w Urzędzie Ochrony Państwa. Podczas służby zajmował się m.in. zagadnieniami związanymi z ochroną kontrwywiadowczą kraju. W latach 1993–1998 był zastępcą Szefa Urzędu Ochrony Państwa. Stracił stanowisko w 1997, po utworzeniu rządu Jerzego Buzka. Od listopada 2002 do stycznia 2006 był dyrektorem delegatury ABW w Radomiu.

Poza służbą w UOP i ABW w 1993 pełnił funkcję doradcy ds. bezpieczeństwa Prezesa Rady Ministrów, a od marca 1999 do listopada 2002 był doradcą ds. bezpieczeństwa marszałka województwa mazowieckiego. W latach 2006–2007 był doradcą Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

W dniu 4 grudnia 2007 został mianowany na stanowisko zastępcy Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z nadania Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jak Widać PIS wykończyło w 2007 TW podstawieni przez PO I SLD... TRZEBA TO SPRAWDZAĆ I PRZEŚWIETLAĆ KAŻDEGO... To TW podstawieni do PIS doprowadzili też do katastrofy smoleńskiej !!!!! Patrz wyżej.... Trzeba sprawdzać kto i za co i w jakim celu współpracował z PZPR... Czarne owce trzeba eliminować.. a zacząć od działaczy PZPR WSI

Jeżeli to jest wszystko co tam było,to oprócz papierów na Bolka,Kiszczak trzymał kupę nic nie wartego g...na.Wątpię by zajmował się tak drugorzędnymi sprawami i trzymał tyle lat w domu same śmiecie i makulaturę.Kto wie co się stało z resztą i kto wszedł w jej posiadanie?.Bolek im był niewygodny to go skompromitowali,a na resztę położyli łapę i dalej skrywają.Przecież ci z dawnej Unii Wolności,to prawie każdy z nich był uwikłany.

Kornel Morawiecki mówił dziś ciekawą rzecz, a chodziło o to, żeby rząd PiS ogłosił abolicje, i tym, którzy zgłoszą się z dokumentami i przyznają się do współpracy z SB, obiecają wolność i zachowanie dotychczasowych emerytur czy świadczeń. Reszta, która się nie ujawni, jak prawda wyjdzie na jaw (a wyjdzie), powinna stracić przywileje, a jak trzeba, to do pierdla

Kiedys zdrajca dostawal kule w leb a Pan proponuje "wolność i zachowanie dotychczasowych emerytur czy świadczeń"?

Wybaczanie jest cechą pozytywną. Ale też nie wolno przy tym być naiwnym. Będąc na łańcuchu kompromitujących materiałów esbecji, zważywszy pięć lat rządów nami jako prezydent RP, nie błądzi się.

Cierpliwości Polakom najbardziej brakuje. Trzeba zaczekać na opinie grafologów, a nie tak "huzia na Józia". Może być śmiesznie i nieprzyjemnie jeśli się okaże...
Natomiast ten drugi pakiet to same śmieci, ciekawe po co on trzymał. Z pozostałymi może być podobnie i z dużej chmury mały deszcz.

To ciebie miał Bolek na myśli, kiedy powiedział, że go zdradziłaś. Wstyd pudernico.

Bez obrazy ale śmieszna to Ty Alu jesteś

Bredzicie, towarzyszko. Sam się przyznał i współpracuje aż do dziś. Jaki grafolog temu zaprzeczy? tylko płatny kłamca.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.