W niedzielę 28 lutego br., o godzinie 2 po południu, pod siedzibą misji Niemiec przy ONZ na 1 Alei między 48 a 49 ulicą na Manhattanie, odbędzie się protest przeciw nagonce na naszą Ojczyznę. „Już dość szkalowania Polski i Polaków!” – piszą organizatorzy - Klub Gazety Polskiej Nowy Jork i Solidarni2010.

Demonstracja związana jest z polityką Niemiec wobec Polski. Przypominamy, jak skandaliczna figura przedstawiająca nasz kraj wykonana przez niemieckiego artystę wyjechała na ulicę podczas parady karnawałowej w Duesseldorfie.

Mężczyzna w ciemnych okularach ma na sobie mundur i oficerki, a przy pasku pistolet. Na czapce - żeby nie było wątpliwości - jest napis „Kaczyński”. U jego stóp stoi odbiornik Radia Maryja. Człowiek ten trzyma nogę na głowie zapłakanej kobiety symbolizującej Polskę, odzianej w białą koszulę i czerwone spodnie. 

Wyraź swój gniew! Dość niemieckiej, antypolskiej propagandy! Przyjdź na protest w niedzielę, 28 lutego o godzinie 2 PM  na 1 Ave. między 48 a 49 ulicą, pod misję Niemiec przy ONZ” – zapraszają organizatorzy.