„Kark Putina w końcu zostanie skręcony”

„Kark Putina w końcu zostanie skręcony” - niezalezna.pl
– Jeżeli Putin upadnie w wyniku swojej agresywnej polityki i niepohamowanych ambicji w polityce zagranicznej, to będziemy świadkami dalszego podziału imperium (Federacji Rosyjskiej). W mgnieniu oka odłączą się wszystkie tereny, gdzie są silne nastroje narodowe i jako pierwsza z FR wystąpi Czeczenia. Ukraina zajmie (odzyska) obszary wschodnie oraz Krym. Szczególny status otrzyma obwód kaliningradzki. Naddniestrze wróci w skład Mołdawii. Zabrane przez ZSRS po drugiej wojnie światowej Wyspy Kurylskie nareszcie wrócą do Japonii – uważa współautor głośnych publikacji „Wysadzić Rosję” oraz „Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin”, historyk, dr hab. Jurij Felsztyński.

W opinii Felsztyńskiego, spokojniejszy charakter walk między ukraińskimi żołnierzami a rosyjskimi najemnikami w Donbasie jest tymczasowy.

Niestety, to, że Władimir Putin rozpoczął działania wojskowe w Syrii, nie oznacza, że zostawi w spokoju Ukrainę. Właśnie wystąpił z kolejnym oświadczeniem, dotyczącym Donbasu. Kilka dni wcześniej w telewizji rosyjskiej pokazano film propagandowy „Porządek świata”. W tym samym czasie trwa wywieranie nacisku na Ukrainę, aby zmienić ukraińską konstytucję. Miałoby to pozwolić na formalne uznanie przez Kijów tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych. Dla Ukrainy takie zmiany konstytucji są równoznaczne z samobójstwem. Mam nadzieję że Rada Najwyższa, rząd oraz naród Ukrainy nigdy do tego nie dopuszczą. Ale mińskie porozumienia zostały sporządzone pod dyktando Rosji, tak, aby można je było traktować zupełnie dowolnie. W związku z czym, można oczekiwać, że Rosja prędzej czy później wznowi działania wojenne na wschodniej Ukrainie pod pretekstem niespełnienia przez Ukrainę porozumień z Mińska.

W opinii historyka, „Putin również nie ma zamiaru zwracać Ukrainie kontroli nad odcinkami granicy między Rosją a tzw. republikami ludowymi”.

On zamierza podtrzymywać na wschodzie Ukrainy odskocznię dla dalszych ofensywnych działań wojskowych, kiedy i jeżeli do nich dojdzie. Ostatecznie zależy to również od ogólnej równowagi sił, zaangażowanych w konflikt państw Europy i Bliskiego Wschodu. Jeżeli Putin zobaczy, że Ukraińcy nie są gotowi nadal umierać za swoją wolność, to będzie kontynuował podbój Ukrainy. Również jeżeli Putin zrozumie, że Zachód nie będzie zapewniał wsparcia Ukrainie, wtargnie tam, bowiem absolutnie nie obchodzi go, ilu swoich, lub innych ludzi zginie w walce. Podczas dwóch wojen czeczeńskich Rosja straciła wielu żołnierzy i zabiła jeszcze więcej Czeczenów, wliczając w to cywilów. Ale w Rosji to nikogo nie oburzało i nie oburza nadal. Więc problemy Ukrainy mogą się skończyć tylko z upadkiem reżimu Putina.

Jeżeli Putin upadnie w wyniku swojej agresywnej polityki i niepohamowanych ambicji w polityce zagranicznej, to będziemy świadkami dalszego podziału imperium (Federacji Rosyjskiej). W mgnieniu oka odłączą się wszystkie tereny, gdzie są silne nastroje narodowe i jako pierwsza z FR wystąpi Czeczenia. Ukraina zajmie (odzyska) obszary wschodnie oraz Krym. Szczególny status otrzyma obwód kaliningradzki. Naddniestrze wróci w skład Mołdawii. Zabrane przez ZSRS po drugiej wojnie światowej Wyspy Kurylskie nareszcie wrócą do Japonii. Nie można wykluczyć, że dojdzie do działań wojennych w Naddniestrzu, na wschodniej Ukrainie i Krymie. Ale wynikiem tego będzie to, że Rosja straci te tereny, a Rosjanie będą musieli je opuścić

– stwierdza Felsztyński

Jednak w jego opinii, w Rosji nie dojdzie do wojny domowej.

Wojna domowa zakłada istnienie dwóch przeciwstawnych sił, jak to było w Rosji po rewolucji październikowej, na „czerwonych” i „białych”. Z łatwością mogę wskazać siły, które wystąpią przeciwko Putinowi i FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa – przyp. red.). Jednak nie widzę niezbędnej dla wojny domowej siły – która będzie broniła w Rosji reżimu Putina. Takiej siły nie ma. (…) Z tego samego powodu nie bardzo wierzę w rewolucję w Rosji. W Rosji nie ma sił, gotowych do zjednoczenia się, uzbrojenia się i przypuszczenia szturmu na Kreml, co skutkowałoby śmierciami setek lub tysięcy rewolucjonistów. Takich sił nie ma i nie będzie. Jak zawsze w rosyjsko-sowieckiej historii, reżim w Rosja padnie sam pod ciężarem własnych nierealnych, imperialistycznych zadań.

Nie widzę, aby obecnie Rosjanie masowo uciekali z Rosji. Większość potencjalnych uciekinierów uważa, że uciec zawsze zdążą, z kolei zarobić (czy ukraść) pieniądze szybko i łatwo można tylko w Rosji. Dlatego większość statystycznie aktywnej populacji martwi się przede wszystkim zarabianiem pieniędzy. Następnie – uzyskaniem drugiego obywatelstwa czy pozwolenia na pobyt w każdym mniej lub bardziej cywilizowanym kraju. Interesuje ich także – zakup nieruchomości poza granicami, bowiem z tą myślą jest psychologiczne łatwiej żyć w Rosji. Czyli myśl o tym, że ma się paszport Łotwy, Chorwacji, Izraela, czy innego kraju oraz mieszkanie lub willę w tych państwach, sprawia że życie w Rosji staje się dla tych ludzi swojego rodzaju „delegacją”. Oddzielną kwestią jest wysłanie za granicę, gdziekolwiek, członków swoich rodzin, przede wszystkim dzieci. Bowiem swoje dzieci wszyscy kochają i życzą im „normalnego życia”, którego w Rosji nie da się kupić za żadne pieniądze.

Felsztyński zaznacza, że takie zachowanie Rosjan go nie dziwi.

Dla psychiczne zdrowego człowiek naturalne jest, aby dbać o siebie i swoich bliskich. Dziwi mnie natomiast, że ci sami ludzie, przynajmniej w wystąpieniach publicznych, są nastawienia anty zachodnio i pozostają zwolennikami reżimu Putina. Nawiasem mówiąc, część z tych osób już przeprowadziła się na Zachód, ale zaciekle broni porzuconego przez nich putinowskiego ustroju. To dla mnie jest największą tajemnicą. W swoim czasie opuszczaliśmy ZSRS z różnych powodów i w różnych okolicznościach. Ale wśród nas nie było nikogo, dosłownie żadnej osoby, który w tym samym czasie twierdziłby, że Związek Sowiecki czy ustrój sowiecki jest dobry. Z kolei dziś przeważająca większość osób, która niedawno opuściła Rosję, gorliwie wspiera Putina. Nie rozumiem, po co wtedy wyjeżdżać, jeżeli on jest taki dobry i za jego rządów tak dobrze się żyje. Jednak ci wszyscy ludzie zapomną o Putinie i zmienią zdanie, jak tylko Putin złamie sobie kark (czy kiedy ktoś, swój lub obcy, ten kark mu skręci). Kark Putina w końcu zostanie skręcony i dobrze by było, gdyby wszystko ograniczyło się tylko do karku. 


CZYTAJ WIĘCEJ: ​Jurij Fielsztinski dla „GP”: Londyn musi nałożyć na Rosję sankcje

Opinie użytkowników

A ten Felsztynski to z jakiej nacji ? Moza ktos wie.

Kopiować filmik bo notorycznie usuwają Jaki kraj taki obyczaj:
To propaganda.
A teraz fakta:
https://youtu.be/GwoyO_YehE4

W internecie pojawiło się nagranie z panem Braunem i Korwinem-Mikke, które poprzedza wstęp z kremlowskiej propagandy opowiadającej o złych Amerykanach, którzy w przeciwieństwie do dobrych Rosjan chcą wywołać wojnę na świecie bo w USA panuje bieda. Czy pan Braun, bardzo inteligentny przecież człowiek, utożsamia się z taką głupawą propagandą rosyjską rodem z okresu "zimnej wojny"?O pana Mikke nawet nie pytam bo to populista i utopista, który by nam tu chciał zafundować totalną anarchię pod dowództwem... króla (tylko jak połączyć anarchię z władzą królewską?) i zwierzchnością Rosji. Z antysystemowców chyba jedynie pan Marian Kowalski nie prze pod skrzydła Rosji.

Uważam, że wielce czcigodnym i elokwentnym mędrcom
Juliuszowi Braunowi i Januszowi Mikkemu
lepiej byłoby do twarzy
w gustownych myckach i z pięknymi pejsami.

Ach ! Pomarzyć !!!

Mam tylko tą cichą nadzieję, że gdy się spotykają w Józefowie u pana Janusza razem z naszym panem Michalkiewiczem (dziadziunio był bardzo mądry rebe z Pińska !), to się nie wstydzą, popiją sobie pejsachówki i zatańczą wokół stołu wesołego oberka.

Nasz Janusz jak sobie podochoci, to podobno wskakuje na stół i dyryguje rytmem - ale na razie sam tego nie widziałem - tylko ze słyszenia.

Kopiować filmik bo notorycznie usuwają Jaki kraj taki obyczaj:
https://www.youtube.com/watch?v=70wx8PGyAY8

Czyli Putin będzie miał tylko jedne zresetować wszystko i wszystkich do jednego poziomu. Przeludnienie Ziemi przestanie za chwilę byc problemem

40% majątku rosji jest w rękach 100 osób (!!!) z najbliższego otoczenia putina - to jest regularna MAFIA, a nie 'państwo'. odsunięcie putina nic nie zmieni bo władza zostanie w tej samej mafijnej grupie, tylko czerep będzie inny.

zmiany w rosji przeprowadzi tylko rewolucja - zniszczenie dotychczasowego układu władzy, przepływu majątku z 'państwowego' na prywatne osoby z grupy 100 i kapitału - dlatego każdy, kto sięga po władzę spoza '100 osób' jest eliminowany fizycznie.

rosjanie nie mają innego wyjścia z piekła jak MAJDAN - dlatego kijowski Majdan płonął bo był przykładem dla Rosjan, że to możliwe usunąć kacyka... i zapłonie w Moskwie

Pan Putin zabawką szatana.
http://www.eioba.pl/a/51r7/plynace-melodie-staruszki

Potwierdzone zostało to, że Putin wydał międzynarodowy nakaz aresztowania dla Nathana Rotszylda i jego zausznika George’a Sorosa za przestępstwa ekonomiczne wobec Rosji. Mógł być to powód zemsty Rotszyldów na Putinie – planu nuklearnego ataku na Wielkiej Brytanii, która jak wiadomo, obok Izraela i USA, jest prywatnym folwarkiem tejże rodziny banksterskiej. Jest to też dowód na to, że Putin nie jest agentem NWO i międzynarodowej kliki finansowej.
Doniesienia o zamachu na Putina, o możliwości którego niedawno informowaliśmy, nie były bezpodstawne. Komsomolskaja Prawda podała, że sponsor zamachu na Niemcowa przygotował także zamach na Putina. Informacje te podał gazecie jeden z śledczych w.s. Niemcowa. Dane z telefonów komórkowych zamachowców wskazują na to, że Niemcow był śledzony przez grupę zabójców pod mostem, w samochodzie i w okolicy. Zaur Dadaev, który ponoć pociągnął za spust, był w stałym kontakcie z Adamem Osmajewem, dowódcą batalionu Dudajew. Celem zamachu było przedstawienie Rosji w złym świetle i sprowokowanie protestów przeciwko Rosji na świecie, co w konsekwencji spowodować miało fiasko rozmów pokojowych w Mińsku. Potwierdza to reakcja kontrolowanych mediów w Europie i USA.

Wania, durak, paszoł won stąd :)))))))))))))

na zachwytach nad Felsztyńskim, Chodorkowskim...... wyjdziemy jak przysłowiowy Zabłocki

Spadaj ruski trollu ...

Historia dowodzi,że co pewien czas rodzi się bandyta na światową skalę.Ostatnia najnowsza historia daje takie przykłady,Hitler,Stalin,Putin.To Europa,ale jak popatrzymy na
inne kontynenty też takich znajdziemy.Ciekawe,to są pewnie
diabły z piekła rodem.

to międzynarodowi grandziarze dla swoich własnych celów wyhodują i sfinansują jakiegoś takiego Hitlera, Lenina.... lub pomniejszych Bermana, Bolka i jego "charyzmatycznych" doradców, Swetru

Władymirowi Władymirowiczowi "Gelendżik" Putinnemu nic nie stanie się.

Putin tak jak Hitler do końca będzie sprawował władzę

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7725

Nie zgodzę się z panem Felsztyńskim w jednym - w Rosji szybciutko może się stworzyć sił gotowa do rewolucji.

Im slabsza Rosja, tym lepiej dla nas, dlatego popieram stanowczo zaostrzenie sankcji gospodarczych i zamkniecie WSZELKICH interesow, ktore juz zostaly zawarte pomdzy Rosja, a EU

Trzeba oddzielić marzenia od rzeczywistości!
Poza Putinem światowym zbójcą są jeszcze Pieskow i generałowie, trzymający linie rosyjską wielkomocarstwowego imperium, być może na glinianych nogach!

Dobrze pisze Fielsztinski.

Ja na pewno nie jestem rusofobem, ale tego co dziś wyprawia Putin razem z FR - za nic nie mogę zrozumieć ...

Rosja - PIĘKNY kraj, WSPANIALI ludzie, OLBRZYMI potencjał, zasoby naturalne - i co ?

Pozwólmy przyjechać po 1000 losowo wybranym Rosjanom (najlepiej studentom, inaczej problemem będzie język) przyjechać do KAŻDEGO kraju UE, a także do każdego stanu USA, do Canady ...

I z każdego kraju poszukajmy po 1000 ochodników do zamieszkania w FR.

Zakładam, że osoby te będą mogły swobodnie podróżować po kraju aby go dokładnie poznać ...

Zobaczmy ilu Rosjan będzie chciało wrócić do FR (takiej jaką jest obecnie) a ile osób z tej wymiany będzie chciało zostać w FR ...

Moim zdaniem świat dawno pokazał, że chcemy dobrych kontaktów z cywilizowaną FR ...

Nikt nie chce sankcji - dla samych sankcji - ale to jedyny pokojowy sposób aby FR zrozumiała, że nie ma i nie będzie zgody na STRASZENIE WOJNĄ ...

Sankcje powinny być "PROGRESYWNE I AUTOMATYCZNE", aby Putin i jego następcy mogli decydować czy wolą zaciskać pasa czy z zacieśniać współpracę w świecie

To moze niech p.Felsztynski powie nam,jakie sa nasze szanse
odzyskania Krolewca?

Jeśli Władimir Władimirowicz usłyszał bądź przeczytał słowa Felsztyńskiego na pewno jest bardzo poruszony, gdyż Felsztyński wywołał najgorsze zmory które trawią serce Władimira Władimirowicza. Tak bowiem silna osobowość jak Władimir Władimirowicz musi mieć ponadpokoleniowe marzenia. Wie że mimo doskonałego p.r. i zdrowego trybu życia, nie będzie żył wiecznie. Wszak towarzysz Stalin codziennie przekopywał ziemię w ogródku, odrabiając przy tym gimnastiorkę a mimo to i tak nie powstrzymało to wylewu. Wizja snuta przez Felsztyńskiego, wizja rozpadu Rosji, musi budzić prawdziwą trwogę u człowieka który rozpad ZSSR nazwał największą katastrofą geopolityczną.

.....15 lat Putinowskiej Demokracji w jego wydaniu to juz rezim....
A rezimy sie obala.....I ....dyktatorow .....
Wszyscy mysla ze beda wiecznie przy wladzy .....u jego boku wyrastaja ci co beda go obalac ....stary , chory ...czlowiek......

Ten ŚMIESZNY żyd Jurij Felsztyński z obywatelstwem Federacji Rosyjskiej STRACIŁ poczucie RZECZYWISTOŚĆI, a wy jak zawsze przepisujecie takie BZDURY.
Po wyborze nowego prezydenta USA w listopadzie 2016 roku całkowicie się OCIEPLIĄ relacje USA z Rosją, gdyż to USA już NIE jest w stanie wytrzymać finansowo, aby byc POLICJANTEM i hegemonem całego Świata.
Ten NEOKONSKI głuptas pupilek żydo-banksterskiego estabłyszmentu tzw. "flip-flap" Marco Rubio, kandydat na prezydenta USA machający szabelką na Rosje NIGDY NIE będzie prezydentem !
Prezydentem USA będzie Donald Trump lub Berni Sanders(syn żydów pochodzących z Polski).
Oni powiedziei, ze trzeba z rosją NEGOCJOWAĆ !
Kryzys ekonomiczny w USA się POGŁEBIA. Czy wy nie wiecie, że 60% amerykańskich obywateli NIE posiada ubespieczen zdrowotnych i umiera powolna śmiercią !
Liczba BEZDOMNYCH w USA siegneła REKORDU, a tym czasem 18 milionów stoi pustych w USA po zbankrutowaniu 16 milonów rodzin amerykańskich !

Straszą Putinem, a póki co Niemcy szabrują ile się da i co się da - cwana taktyka - zanim się ciemniactwo zorientuje to na skraju lasu będzie - nur fiir Deustche...

Chicaowianka(00:15) Kiedys moze pisalo sie osobno,ale
"tymczasem" piszmy razem.Bedzie bezpieczniej i zajmie mniej
miejsca.

Zdrastwujtie Wania z petersburskiej web-brygady.

Jedyna rola jaka jest teraz przewidywana dla Rosji to rola taktycznego sojusznika w przeciąganiu liny pomiędzy USA a ChRL.

Oba mocarstwa zadecydowały, że Rosja zostaje relegowana do drugiej ligi i nastają nowe czasy.

Rosja nie będzie żadnym żandarmem, bo nie ma siły, żeby nim być. Dla niej za chwilę wyzwaniem będzie utrzymanie państwa w jednym kawałku.

USA mają swoje problemy (Chiny także!), ale na ich tle Matuszka Rassija jawi się jako kompletna ruina do rozbiórki.

jest dokladnie jak Chicaowianka mowi,zydom juz sie marzyly ukrainskie ziemie

Jak "ty juz WSZYSTKO wiesz" .... Chicago-wianka (zgubilas w pospiechu literke "G" w swojej nazwie !!!!

Jestes lepsza .... niz ustawa przewiduje :o)
No, no, no ..... ))))

A moze ty opowiedz, jaka jest liczba ludzi bezdomnych, glodnych oraz zamarznietych obecnej zimy we wspolczesnej RAZputinowskiej Rasiji ??

Twoja wypowiedz, to przypomina mi polski do-w-cip z czasow PRL-u o kacapskim komputerze, ktoremu Wizytujacy CCCP Amerykanie wprowadzili w pamiec pytanie o wynik prostego dzialania (2+2) .... a po dlugich perturbacjach wewnetrznych, w koncu kacapski komputer wyplul z siebie kartke z wynikiem obliczenia, na ktorej bylo napisane tylko;

"A u was to Murzynow bijecie !!"

:o)

Pozdrawiam,

ENDE

To nie Chicagowianka, tylko Chicagowańka:)Ona nie zna liczb głodych, zmarznięzych, biednych i bezdomnych Rosjan, bo na okrągło ogłąda "Pierwyj kanał" lub "Russia Today". Pozdrawiam:)

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.