Transparent polskich kibiców robi furorę w Europie. Niemiecka policja wściekła – WIDEO

Transparent polskich kibiców robi furorę w Europie. Niemiecka policja wściekła – WIDEO - niezalezna.pl
foto: arch.

Transparent kibiców Pogoni Szczecin „Chrońcie swoje kobiety – nie naszą demokrację” robi nieoczekiwaną karierę w mediach całej Europy. M.in. właśnie dzięki niemu, dziennikarze zwracają uwagę na wyjątkową aktywność Niemiec na polu krytyki polskiego rządu. „Milczenie niemieckiej policji i mediów na temat ataków na tle seksualnym ubiegających się o azyl emigrantów pokazuje, że to Niemcy a nie Polska, mają problem z wolnością i różnorodnością mediów oraz funkcjonowaniem demokracji” – napisał francuski „Nouvelles de France”, relacjonując piątkową akcję kibiców Pogoni Szczecin w Berlinie.

Transparent „Protect your women not our democracy” pojawił się podczas piątkowego meczu siatkarskich reprezentacji Polski i Niemiec w Berlinie oraz podczas sobotniej kontrmanifestacji przeciwko Komitetowi Obrony Demokracji, która odbyła się w stolicy Niemiec.

Niemcy tracą swoje strefy wpływów i dlatego są niezadowoleni z tego, co się dzieje w Polsce – my jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co się dzieje w naszym kraju, długo czekaliśmy na to, żeby się coś zmieniło – mówi Bartosz Stasiński, jeden z inicjatorów akcji. – Niech rząd niemiecki zajmie się swoimi problemami, tego domagają się od nich obywatele Niemiec, którzy poparli naszą akcję. kiedy wyszliśmy z transparentem na sobotnią kontrmanifestacje KOD w Berlinie – dodaje.

Transparent z hasłem „Protect your women not our democracy” („Chrońcie swoje kobiety – nie naszą demokrację”) był rozwijany dwukrotnie podczas piątkowego meczu. Pierwszy raz pojawił się w czasie śpiewania hymnu. Kiedy rozwinięto go po raz drugi, ochrona zarekwirowała baner i oddała go właścicielom dopiero po meczu. Akcja odnosiła się do przemilczanej przez niemieckie media sprawy masowych napaści emigrantów na kobiety w kilkunastu niemieckich miastach. Ukrycie tych faktów zbiegło się w czasie z wypowiedziami niemieckich polityków zaniepokojonych rzekomym kneblowaniem wolności mediów w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mocny transparent na meczu Polska-Niemcy. „Chrońcie swoje kobiety nie naszą demokrację”


Transparent, który stał się hitem sieci, pojawił się także na sobotniej kontrmanifestacji przeciwko KOD w Berlinie. Młodzi członkowie „Patriotycznej Pogoni Szczecin” oraz kibice Pogoni Szczecin, mieszkający na stałe w Berlinie, weszli w środek manifestacji i ponownie rozwinęli baner.

Reakcja policji była natychmiastowa, funkcjonariusze zachowywali się bardzo agresywnie, wyrwali nam transparent, niektórym uczestnikom kontrmanifestacji grozili sprawą w sądzie – relacjonuje nam Stasiński. – Niemcy, którzy się temu przyglądali, wyraźnie nas popierali, mieliśmy dla nich specjalnie przetłumaczone ulotki – widać, że myślą podobnie i nie zgadzają się z polityką swojego rządu – dodaje.

Zobacz wideo z interwencji niemieckiej policji w Berlinie:

Gest polskich kibiców został zauważony przez zachodnie media. Baner przygotowany przez kibiców pojawił się na niemalże wszystkich portalach kibicowskich m.in. w Czechach, w Niemczech i Francji. Obszerny materiał ukazał się także na łamach m.in. brytyjskiego portalu „breitbart.com”. – Wielu Polaków, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość czuje, że sankcje, którym grożą Niemcy zaprzeczają ich demokratycznym wyborom i są prawdziwym zagrożeniem dla ich suwerenności – tłumaczyli powody manifestacji kibiców brytyjscy dziennikarze. Francuski dziennik „Nouvelles de France” przyznał rację kibicom zwracając uwagę na szczególną rolę Niemiec w oczernianiu polskiego rządu. – Najbardziej krzykliwa krytyka polskiego rządu w Brukseli pochodzi rzeczywiście ze strony Niemiec – przyznał jeden z francuskich dziennikarzy. – Milczenie niemieckiej policji i mediów na temat ataków na tle seksualnym ubiegających się o azyl emigrantów pokazuje, że to Niemcy, a nie Polska, mają problem z wolnością i różnorodnością mediów oraz funkcjonowania demokracji – podkreślił.


Opinie użytkowników

Wkrótce Merkel będzie pisać pamiętniki...

no i szwaby jasno pokaząły ŻE POTRAFIĄ BRUTALNIE REAGOWAĆ. Czego zatem tego nie robili w przypadku islamskich rabusiów a potem nawet ich kryli ?!? BO TO BYŁO ZAPLANOWANE DZIAŁANIE.
Swoją drogą, sprawa z banerem przy okazji pokazała ich rasizm - antypolski, brutalność reakcji na wolność wypowiedzi i ich rozumienie "demokracji". NIC DODAĆ. Dobry szwab to szwab dymany przez muslima jak widać, bo skoro tak im się nadstawiają, to widocznie to lubią.

Przypomina się stary dowcip:

Ej Fryc tam na deskach sowieckie sołdaty dupcą twoją żonę !

A Fryc na to: A czy to są moje deski ! :)

To co wyprawiają politycy niemieccy w Unii świadczy tylko o ich braku wyobraźni. Już zbierają żniwo swojej głupoty a smród będzie się za nimi ciągnął jeszcze długo. Każdy naród ma swoją dumę. Pohukiwanie na inne państwo zraża i wzbudza opór, nie tylko w Polsce. Ten precedens będą ważyć rządy innych państw w swojej polityce i im to wytykać, pewnie jeszcze długo. Niemcy dały się wpuścić w maliny i to przez kogo? Przez ludzi którzy nie szanują swojego kraju, szargają jego wizerunek w imię swoich portfeli. Niemcy szczególnie, powinny wiedzieć że ingerencja w sprawy innego kraju winna być szczególnie wyważona i przemyślana. W przeciwnym razie, efekt możne być przeciwny od oczekiwanego.

ja nadal jestem zbulwersowany miękką reakcją rządu Beaty Szydło na skandaliczną wypowiedź przewodniczącego PE Martina Schulza o "zamachu stanu", jaki jego zdaniem jest dokonywany w Warszawie! Reakcja ta moim zdaniem nosi wszelkie cechy uległości i pojednawczości - co źle wróży przyszłym relacjom między UE i Warszawą - bo stwarza platformę przyzwolenia na podobne ataki ze strony innych funkcjonariuszy Unii. (wypowiedź Verhofstadta zdaje się potwierdzać moje przypuszczenie!) Na podobnie bezczelne wypowiedzi pod adresem rządu w Warszawie nie pozwalał sobie nawet w przededniu zdradzieckiej napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę w roku 1939 żaden z funkcjonariuszy rządu, którego szefem był Adolf Hitler. Bez bawienia się w formalne kamuflaże należy tu wyraźnie stwierdzić i podkreślić z naciskiem, że pan Schulz - jako obywatel niemiecki - jest w strukturach Unii w pełni dyspozycyjnym - bo przecież przez nią tam zainstalowanym - delegatem kanclerz Merkel w Brukseli. De facto jest on w PE (podobnie jak Tusk, Oettinger i inni totumfaccy) drążkiem sterowym, za którego pośrednictwem pani Merkel wymusza tam korzystne dla Niemiec decyzje polityczne i nadaje sygnały, jakie ma ona ochotę wysłać do stolic państw należących do Unii! Więc nie ma się co łudzić - bezczelne oświadczenie, którego formalne autorstwo jest przypisywane Schulzowi - de facto zostało nadane w urzędzie kanclerskim w Berlinie - i dlatego tym bardziej nie należy pozwolić, by w wyniku dyplomatycznych piruetów zostało rozmyte i uległo zapomnieniu, a kanclerz Merkel uniknęła osobistej za nie odpowiedzialności! Moim zdaniem należy aż do skutku słać w tej sprawie kolejne noty dyplomatyczne i stanowczo domagać się przeprosin - już choćby z tego względu, że wszelkie formy, normy i dobre obyczaje tzw. europejskiej dyplomacji - zwłaszcza "pokojowej i koncyliacyjnej" dyplomacji, jaka rzekomo obowiązuje w obrębie UE - zostały tymi słowami Schulza zakwestionowane!

http://vod.gazetapolska.pl/122...

http://www.gazetapolska.pl/338...

Niemiecka policja chętnie by wkroczyła na mocy ustawy Komorowskiego do Polski i popilnowała nam demokracji.

http://trybeus.blogspot.com/20...

ważne petycje:
http://www.petycjeonline.com/w...
http://www.petycjeonline.com/w...

Problem z Polską przybrał na sile gdy w Polsce ukazała się informacja, że nie tylko powinniśmy, ale mamy pełne prawo rządać miliardowego odszkodowania za lata 1939 -1945 gdy przodkowie Schulza wprowadzali w Polsce swoją wizję demokracji.

przodkowie Schulza to wtedy akurat albo stawali się mydłem - albo próbowali się ukrywać w polskich piwnicach albo uciec do USA. Oczywiście - jeśli tego samego Schulza mamy na myśli! - Tym więc dziwniejsze jest to, że ujada w chórze "Deutschland, Deutschland uber alles!" i posłusznie wykonuje polecenia Angeli!

Plan islamizacji Richarda von Coudenhove -Kalergi ktory to realizuje Merkel i spolka..idzie wolniej niz to mialoby miejsce. Dla tych ktorzy nie wiedza jaki jest ten plan..to zapraszam do poczytania.Istota planu Kalergi: W książce Praktyczny idealizm [Practical Idealism], Kalergi pisze, że mieszkańcami przyszłych „Stanów Zjednoczonych Europy” nie będą narody starego kontynentu, a rodzaj podludzi, produkty mieszania ras. Wyraźnie oświadcza, że narody Europy powinny krzyżować się z azjatycką i kolorowymi rasami, tworząc wielonarodowe stado, bez żadnej jakości i łatwo kontrolowane przez elitę rządzącą. Kalergi głosi zniesienie prawa do samostanowienia, a następnie eliminację narodów przy wykorzystaniu etnicznych ruchów separatystycznych i masowej migracji. Żeby Europę kontrolowała elita, chce zamienić ludzi w jedną jednorodną mieszankę czarnych, białych i Azjatów. Ale kto tworzy tę elitę? Kalergi dokładnie to opisuje: Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność jednostek. Zamiast niszczyć europejski judaizm, Europa, wbrew jej woli, uszlachetniła i wykształciła tych ludzi, popędzając ich do przyszłego statusu wiodącego narodu poprzez ten sztuczny proces ewolucyjny. Nic dziwnego w tym, że naród który uciekł z getta-więzienia, stał się duchową szlachtą Europy. Tym sposobem litościwa troskliwa Europa stworzyła nową rasę arystokratów. To się wydarzyło, gdy upadła europejska arystokracja feudalna z powodu emancypacji Żydów [z powodu działań podjętych przez rewolucję francuską]. Chociaż żaden podręcznik nie wymienia nazwiska Kalergi, jego pomysły stanowią główne zasady Unii Europejskiej. Pogląd, że narody Europy powinny być wymieszane z Afrykańczykami i Azjatami, żeby zniszczyć naszą tożsamość i stworzyć jedną rasę Metysów, stanowi podstawę całej polityki wspólnoty, której celem jest ochrona mniejszości. Nie z powodów humanitarnych, a z powodu dyrektyw wydawanych przez bezwzględny reżim który spiskuje największe ludobójstwo w dziejach. Europejską Nagrodę Coudenhove-Kalergi przyznaje się co 2 lata Europejczykom, którzy wyróżnili się w promowaniu tego zbrodniczego planu. Do laureatów tej nagrody należą Angela Merkel i Herman Van Rompuy.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/...

Niemiecka policja chętnie by wkroczyła na mocy ustawy Komorowskiego do Polski i popilnowała nam demokracji.

Autor transparentu powinien dostać "Złote usta" w nagrodę

ale dodam przy okazji, ze c a ł a Polska kompromituje
się swoim negatywnym stosunkiem do uchodźców arabskich

Kompromitują to się tchórzliwi niemcy, którzy dają islamistom
gwałcić tysiące swoich kobiet ! tak samo jak kiedyś dali zgwałcić kacapom

10 mln niemek, nie broniąc ich i uciekając w panice przed kacapską
swołczą.

"...ze c a ł a Polska kompromituje
się swoim negatywnym stosunkiem do uchodźców arabskich.."

A to niby dlaczego? Ja nie czuje sie skompromitowany...nie dalem sie omamic ciezkim idiotom sPOd szyldziku poprawnosci politycznej i widze zeczy takim, jakimi sa: mlode byczki znalazly sobie latwe zycie na cudzy koszt i im sie nudzi z braku zajecia, wiec kradna, rozbijaja i gwalca.

Ty się kompromitujesz tym wpisem. Daj sobie spokój z komentowaniem na tym portalu. Tu nie ma miejsca dla miłośników kozojebców. Tam w Oslo już im pozwalacie na gwałcenia dzieci, czy jeszcze nie?

Jak to się mówi: granata paszła!

Z tego jeden wniosek, na wszelki wypadek trzeba mieć jeszcze drugi transparent przechowywany przez osobę oddaloną od tej grupy, która pokazuje pierwszy, by w trakcie rekwirowania go, nie wpadła ta osoba z drugim ( który by się pokazało później).

Czy" mas 60 "to twój numer ze zgromadzeń KOD-u

Brawo kibice. Krotki bardzo dobry i prawdziwy przekaz szczegolnie dla Niemcow i Szwedow!

Jesteście tacy "niezależni" jak ja "królowa angielska". Interwencja policji dotyczyła naruszenia zasad zgromadzeń i wtargnięcia tych niby "kibiców" na demonstrację KOD w Berlinie. Policja miała obowiązek usunąć zakłócających spokój, czyli tych niy kibiców. Wasze manipulacje można naprawdę bardzo łatwo przejrzeć komuś, kto ma dostęp do różnych źródeł a nie tylko "jedynie słusznych".

Uwaga trolle. Żadnej dyskusji TYLKO WON!!! (12:43)

Niezależność niezależnością co nie zmienia faktu, że niemieckie media nie informowały o zajściach na tle seksualnym. Idąc dalej policja może i miała swoje prawne powody do zabezpieczenia KOD'u ale już z hasłem kibiców nie możesz się nie zgodzić. Jak kraj, który nie potrafi zabezpieczyć własnych obywateli, zataja informacje nie podpuszczając do ukazania się ich w mediach, ma problemy z emigrantami, ma interweniować w innym państwie niby w obronie demokracji i mediów gdy sam na własnym podwórku media knebluje. Może w uzasadnionych przypadkach media na polecenie policji i pokrewnych służb mogą opóźnić emisje informacje dla dobra śledztwa itd. lecz ten przypadek do takich nie należy chociażby ze względu na dobro reszty obywateli aby jak najszybciej dowiedzieli się, że na ulicach nie jest bezpiecznie i trzeba mieć się na baczności bo zagrożenie gwałtem i napaściami na tle seksualny jest REALNE. Na koniec policja może i miała podstawy do zareagowania ale tym bardziej reagował ponieważ prawda z transparentu boli. Więc weź to drogi Komentujący pod uwagę i przedefiniuj swoje przemyślenia.

Zamiast widzieć sedno, ty szukasz manipulacji i braku procedur. Może trzeba było w takim razie zapisać się do PO i tam pilnować co by Polski nie rozkradli.

No dokładnie a na meczu koszykarskim. To mieli prawo przebywać tylko kibice niemieccy i dlatego tam tez im ten transparent zabierali.

Nie koszykarskim, tylko siatkarskim.

Nie ligi niemieckiej, tylko międzypaństwowym - Polska : Niemcy. Więc polscy kibice mieli tam prawo przebywać.

Chciałbym usłyszeć w tym temacie, że niemiecka policja oraz ochrona za zwinięcie tego plakatu odpowie w polskim MSW. Czyli zostanie kolejny raz wezwany Niemiec na dywanik. Niemcy myślą, że mogą prowadzić taką wojnę? Czy Piłsudski przed 1939 rokiem nie miał racji, o prewencyjnym ataku na Niemcy? Oni nie odpuszczają, nigdy, a o swoją ziemię walczą jak szaleńcy. Potem mają pretensje, że jacyś chłopi i parobki wybili ich skomlące i zdeprawowane rycerstwo krzyżackie. Może prewencyjny "ratunek" dla Niemiec w celu ratowania ich demokracji i naprawa jej przez 250 lat jak u nas od rozbiorów przydałby się?

Chyba wajcha się odwróciła i zaczniemy być dostrzegani w Europie. Wielkie brawa za takie gesty. Takich transparentów powinno być więcej, Niemcy powinni wiedzieć je w swojej TV codziennie. Jest zmiana.

Dlaczego nikt nie oskarża policje o łamanie niemieckiej konstytucji chyba jest jaszcze wolność słowa w niemczsch ??? i na pewno konstytusja niemiecka ma taki punkt :) gdzie ta wolność w niemczech chyba potrzebna debata nas stanem niemieckiej demokracji

......... i jak to się mówi,na kibiców zawsze można liczyć!dziękuje i pozdrawiam

KIBICE JESTEŚCIE WSPANIALI !!!!!! WIELKI SZACUN !!!!!! JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DAMY RADĘ !!!!! " NIE będzie Niemiec w twarz mi pluł......i wnuki mi GERMANIŁ "NAD NAMI ORZEŁ BIAŁY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nawet niemiecka policja dziwi się, że kogoś mogły zainteresować niemieckie kobiety. Sylwester rządzi się swoimi prawami. Jak to mówią nie ma brzydkich kobiet, tylko wina brak.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.