„Wypożyczanie” mebli z naruszeniem prawa? Dokument mówi tylko o „byłych prezydentach”

„Wypożyczanie” mebli z naruszeniem prawa? Dokument mówi tylko o „byłych prezydentach” - niezalezna.pl
W ostatnich dniach urzędowania Bronisława Komorowskiego, przed Pałac Prezydencki podjechała ciężarówka. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że załadowano na nią różne przedmioty ze specjalnie przygotowanej listy. Były wśród nich meble oraz elementy wystroju wnętrza Pałacu. Pełną listę tych przedmiotów jako pierwszy ujawniła nasza redakcja na łamach portalu niezalezna.pl. Wszelkie wątpliwości co do możliwości użyczenia przez Bronisława Komorowskiego przedmiotów z Kancelarii do swojego biura oraz formy tego użyczenia rozwiewa Zarządzenie nr 14 Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 września 1996  r.

W dokumencie tym szczegółowo omówione zostają warunki techniczno-organizacyjne oraz tryb przekazywania środków na utworzenie i funkcjonowanie biur byłych prezydentów. W treści pisma bardzo często powtarza się, zwrot „były prezydent”. Zgodnie z treścią pisma to „Kancelaria Prezydenta na wniosek byłego prezydenta” może użyczyć pewne przedmioty. Zasadnicze pytanie dotyczy zatem tego, kiedy dokładnie przedmioty i meble z „listy Komorowskiego” zostały przewiezione do Pałacu Pod Blachą.

Jak już informowaliśmy trafiły tam nie tylko fotele, stoły, zegarki, niszczarki, ekspres do kawy, komputery, tablety, mikrofalówkę, telewizor i sejf. Jak ustalił portal niezalezna.pl, Bronisław Komorowski, żegnając się z urzędem prezydenta, „użyczył” od Kancelarii Prezydenta również... żyrandol. Jako pierwsi ujawniliśmy pełną listę kilkuset przedmiotów, jakie były prezydent zabrał ze sobą do siedziby Instytutu Bronisława Komorowskiego.
 
Dokument, który publikuje portal niezalezna.pl, nosi datę 6 sierpnia 2015 r. To tego dnia odbyły się uroczystości zaprzysiężenia na prezydenta i Andrzej Duda formalnie rozpoczął pełnienie funkcji głowy państwa, a z urzędem pożegnał się Bronisław Komorowski.
 
Na dokumencie, który stanowi załącznik do umowy użyczenia, widzimy „wykaz mebli oraz sprzętu i wyposażenia biurowego z zasobów Kancelarii Prezydenta, które zostały użyczone do Biura Byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Bronisława Komorowskiego (Pałac pod blachą)”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Zabrał ze sobą nawet żyrandol. UJAWNIAMY pełną listę Bronisława Komorowskiego

Tymczasem udostępnione dziś w internecie Zarządzenie nr 14 Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 września 1996  r. nie pozostawia żadnych wątpliwości co fo formy i możliwości użyczenia przedmiotów z Kancelarii Prezydenta.

Poniżej zamieszczamy fragmenty pisma:

§1
1. Dla obsługi swojej działalności były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zwany dalej „byłym Prezydentem” może utworzyć biuro. O utworzeniu i zniesieniu biura powiadamia się pismem Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Czynności o których mowa w zarządzeniu może dokonywać były Prezydent lub osoba przez niego pisemnie upoważniona.
 
 §3
1. Kancelaria Prezydenta zapewnia nowoutworzonemu biuru:
- wyposażenie w meble i inne przedmioty - według dowodów zakupu.
- remont lokalu biura - w wysokości wynikającej z rachunków,
    - nie więcej jednak niż w kwocie 9.000 zł w okresie pierwszych 4 lat funkcjonowania biura.
1a. Kancelaria prezydenta zapewnia biurom, które funkcjonują ponad cztery lata:
- dodatkowe wyposażenie w meble i inne przedmioty - według dowodów zakupu,
 
§4
Kancelaria Prezydenta na wniosek byłego Prezydenta przekazuje do biura kserokopiarkę, maszynę do pisania, telefax oraz komputer i modem, pochodzące z zasobów Kancelarii.
 
§5
1. Kancelaria Prezydenta prowadzi ewidencję przedmiotów przekazanych przez Kancelarię oraz zakupionych przez biuro byłego Prezydenta ze środków finansowych Kancelarii Prezydenta. W ewidencji nie zamieszcza się przedmiotów, których wartość początkowa nie przekracza 200 zł, a okres użytkowania jest dłuższy niż rok. Wzór formularza ewidencji stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.
2. Przekazanie wyposażenia, o którym mowa w $3 ust 1. oraz w $4 następuje w drodze umowy – użyczenia.

Pełną treść dokumentu udostępnił na Twitterze Marcin Kędryna (@marcin_kedryna):

(fot. @marcin_kedryna)


(fot. @marcin_kedryna)
(fot. @marcin_kedryna)

Opinie użytkowników

Kradzież jest kradzieżą, złodziej-złodziejem, a fałszowanie umów, faktur i innych dokumentów jest fałszerstwem i manipulacją.
I jeśli się nie mylę, jest to w kodeksie karnym czyn zabroniony i podlega karze więzienia.
Więc jeśli ktoś kradnie i fałszuje, to jest złodziejem i oszustem. Nawet jeśli wcześniej pełnił funkcję prezydenta kraju.
Dlatego oczekuję od prokuratury przeprowadzenia śledztwa i ukarania winnego!
Nazwisko Komorowski nie zwalnia od odpowiedzialności za dokonane czyny.
Dość degrengolady i układów!
Jako obywatel kraju, żądam ukarania winnych i zwrotu dóbr narodowych!!!!

Od platformenskich ludzi i ich "funkcjonariuszy" żadnej uczciwości i kultury w postępowaniu nie należy oczekiwać. We wszystkich aspektach swojej politycznej i medialnej aktywności postępują wrednie i poniżej elementarnych standardów. Kłamią, kradną, obsobaczają uczciwych ludzi i mataczą ile wlezie.

Jak obrzydliwie potrafili zmanipulować przekaz dotyczący pytania, które padło z sali do Antoniego Maciarewicza a dotyczące Tuska? Przekręcili zmanipulowali podając, że Pan Maciarewicz powiedział coś,czego nie powiedział. Ten atak to podłość, gdyż dotyczy niszczenia prawego człowieka, szczególnie dla Polskiej wolności zasłużonego.

Poza tym, wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego na dwa tygodnie przed wyborami to prawdziwy skandal. Uczestniczyła w tym cała "banda" potwierdzając tym samym, że jedyną i prawdziwą opozycyjną partią dążącą do uporządkowania polskich spraw jest PiS stojące na czele Zjednoczonej Prawicy.

Prezydent Andrzej Duda powinien po wyborach zyskać odpowiednich partnerów do współpracy. To jest klucz do zmiany cywilizacyjnej i kulturowej w naszej Ojczyźnie. Musimy pożegnać "bandę" cynicznych oszustów bo nas ciągną na dno.

Komoruski uczciwy inaczej posiadal biuro prawne i radcow prawnych i doskonale orientowal sie co moze i za ile "wyprowadzic" z palacu prezydenckiego, dlatego smieszne kwoty przedmiotow zabytkowych!

Polszewicka III RP chciwosc, zachlannosc, buta, arogancja, wyrachowanie i chamstwo nie maja granic pohamowania w swoich dzialaniach. Zapewne dowiemy o o wiekszej ilosci przekretow w dalszych dzialaniach!

"§5
1. Kancelaria Prezydenta prowadzi ewidencję przedmiotów przekazanych przez Kancelarię oraz zakupionych przez biuro byłego Prezydenta ze środków finansowych Kancelarii Prezydenta. W ewidencji nie zamieszcza się przedmiotów, których wartość początkowa nie przekracza 200 zł, a okres użytkowania jest dłuższy niż rok."

A tutaj:
http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/71507106579.jpg

mamy np. poz. 4. Stół okrągły wartość 2 grosze (!!!); poz. 8. Zegar mechaniczny wartość 23.80, poz. 11 Żyrandol wartość 75 groszy (!!!), poz. 13 i 14 Krzesła zabytkowe po złoty siedemdziesiąt sześć (!!!!!!), poz 25 Stoliki za 0 i dziesięć groszy (!)

Tutaj:
http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/71507106580.jpg

z Belwederu: poz. 3 Szafka nocna-stolik, mahoń, żyłka - za 15 groszy, poz. 4. Stolik okrągły z brzegiem falistym (zabytek) za 15 groszy (!!!!)
z Wiejskiej: poz. 5, 6, 7 stoliki o wartości od 24-ech groszy do 4 złotych i 8 groszy (!!!)

itd.

To ja mam takie pytanie:

KTO, KIEDY I NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ DOKONAŁ TAKIEJ WYCENY??!!!
DLACZEGO INSTYTUT BULA NIE MUSI EWIDENCJONOWAĆ WYPOŻYCZONYCH SPRZĘTÓW??!!
NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ WYŁĄCZONO Z EWIDENCJI WYPOŻYCZONE SPRZĘTY O WARTOŚCI PONIŻEJ 200 ZŁ??!!

POZA TYM, ŻE UCZCIWY INACZEJ KOMORUSKI, TO KTO JESZCZE ZA TO WSZYSTKO ODPOWIADA??!!

Tu kłania się KODEKS KARNY!!!

Moim zdaniem, Ci mili ludzie przygotowali się do nieprawnego przejęcia sprzętów zabytkowych, stanowiących własność Państwa - ergo - Narodu Polskiego!!!

Jeśli im to ujdzie płazem, to oznaczać będzie, że Polska nie istnieje nawet teoretycznie!!!

Nawet jeśli przepisów dokładnie nie znał, co jest bardzo prawdopodobne, nie zwalnia go z ich przestrzegania.Z przedstawionych przez Państwo dokumentów jednoznacznie wychodzi,że Bronisław Komorowski dokonał przywłaszczenia mienia państwowego. Czy to przypadkiem nie jest sprawa dla prokuratury?

A gdzie jest ANEKS DO RAPORTU Z LIKWIDACJI WSI???!!! Może już pora się dowiedzieć!!!!!

skądeś się tutaj znalazł??

posłuchaj rozmowy prof.Andrzeja Zybertowicza w TV.Republika oraz Pana posła Antoniego Macierewicza co mówią w tej sprawie

spokojnie chłopie
czekaliśmy 5 lat od zamachu na śp.p. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - to wytrzymamy te 5 tygodni

to niemal jak w piosence: "złoty pierścionek podj...ł Bronek z wystawy, za ten pierścionek posiedzi Bronek"
Tyle że nie pierścionek ale żyrandol, a i siedziec nie będzie

Jeszcze przez lata będzoemy ponosić konsekwencje naszych wyborow, safandulstwa i łatwowierności graniczacej z naiwnościa. Po tym co PO teraz wyprawia nie uwierze że poprzednie wybory były normalne.

Wyposażenie budynków rządowych (także pałacu prezydenckiego i Belwederu) stanowi własność państwową. Czy może nią rozporządzać dowolnie szef Kancelarii Prezydenta RP? Czy jego rozporządzenie nr 14 z 1996 roku jest ponad obowiązującym prawem? Czy na jego podstawie można, bez określenia obecnej wartości i bezterminowo użyczać, czyli w praktyce podarować własność państwową nawet byłemu prezydentowi? Czy fakt, że on sam użycza sobie tę własność nie jest wreszcie nie tylko nieprzyzwoite, ale także jest ZWYKŁĄ KRADZIEŻĄ?

Po czynach ich poznacie! - to właśnie w takich sytuacjach wyłazi jak szydło z worka mentalność, poziom kulturalny, prawość ludzi. Komorowski wzął co tylko mógł; mieszkanie, meble, wyposażenie, a nawet ów przysłowiowy żyrandol, którego był strażnikiem! Prymitywna pazerność Komorowskich, brak jakichkolwiek moralnych hamulców, pospolite chamstwo wreszcie widoczne są jak na dłoni! Proszę sobie wyobrazić np. Cameron-a wywożącego meble z Downing Street czy Obamę rabującego Biały Dom! Tak się prezentują najwybitniejsi przedstawiciele PO, organizacji powołanej do życia ad hoc przez służby specjalne po spektakularnym upadku UW!

Bronek, od Szoguna wypożyczył meble i sprzęty...

Władza demoralizuje ... Nieh jakiś prokurator (nie PrOkurator) rozważy wnikliwie czyny pod kątem wyczerpania znamin przestępstwa przywłaszczenia ...

Ciekawy jestem,co tw.bolek walensa wyniósł z pałacu prezydenckiego razem z lokajem z sb.wachowskim.A prawdę mówiąc trzeba zmienić ten okrągłostołowy złodziejski paragraf.PO zakończeniu pracy wypełniam obiegówkę i zdaję wszystko co należało do zakładu,lub płacę ekwiwalent.To samo POwinno obowiązywać tw.bolka cinkciarza i bronka cinkciarza.

Prawdziwe bolszewickie bydle!!!!nic dodać nic ująć!!!!
Te lewacie ścierwa ,POmyje,PSL,palikociarniaistnieją,dzięki swoim pobratyńcom z mendi GÓWNEGO-ŚCIEKU i GÓWNO-WYMIOTNEJ.Ta hołota pudlowata to ścierwa i najgorsze kanale w śród gatunku ludzkiego!!!!!

Kancelaria nie miała prawa przekazać ze swych zasobów (podkreślam z zasobów Kancelarii) nic, oprócz: jednego komputera, jednej kseropiarki, jednej maszyny do pisania, jednego telefaksu i jednego modemu. Nie miała prawa przekazać takiego wyposażenia kancelarii jak meble, przedmioty kuchenne, stołowe, żyrandole i td. Rozporządzenie wyraźnie mówi, iż użyczenie wyposażenia (innego niż ww) do nowootwieranego biura dokonuje się na podstawie dowodów zakupu; zatem Kancelaria nowego prezydenta powinna dokonać racjonalnych zakupów do biura byłego prezydenta (Bula) i zawrzec z biurem byłego prezydenta umowę ich użyczenia. Nie wolno było przekazywać wyposażenia będącego na wyposażeniu Kancelarii, zwłaszcza zabytkowego. Tu kluczem do zrozumienia jest zapis " na podstawie dowodów zakupu". Zatem albo były prezydent zwróci szybko wszystko sam, albo sąd go do tego zobowiąże, a tych którzy zawarli umowę użyczenia w imieniu Kancelarii stosownie ukarze.

Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że mamy do czynienia nie z rozporządzeniem, a z zarządzeniem, które nie mieści się w, określonej w konstytucji, hierarchii aktów prawnych i nie może stanowić podstawy prawnej do czegokolwiek. Jedyną podstawą prawną może być art. 4 ustawy o uposażeniu byłego prezydenta: "Art. 4. Byłemu Prezydentowi na prowadzenie biura przysługują środki
finansowe w wysokości i na zasadach określonych dla posłów otrzymujących środki finansowe na utworzenie, funkcjonowanie i finansowanie biura poselskiego." Jakiekolwiek inne świadczenie w tym zakresie nie ma podstawy prawnej. Kancelaria prezydenta nie jest wypożyczalnią wyposażenia biurowego i nie ma podstawy prawnej do prowadzenia takiej działalności. Przeciętny prawnik w pół dnia jest w stanie przygotować stosowne wezwanie do zwrotu majątku Skarbu Państwa i zawiadomienie do prokuratury o ściganie przekroczenia uprawnień. Jeśli Prezydent Duda chce być "ludzkim panem" to powoduje, że hołota panoszy się bez umiaru.

Normalne u POpaprańców, jak zawsze prawo dla nich nic nie znaczy, Bul jednocześnie był prezydentem i byłym prezydentem. Z tej ustawy wynika, że bez zgody kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy nie mógł nic wziąć, a to znaczy, że zostało złamane prawo.

Ulotki wspierające Prezydenta, PiS i wolne media link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Bredzisław Szabrownik!

"zlty pierscionek" zajumal Bronek z wystawy
za ten pierscionek odsiedzi Bronek do sprawy
"zloty pierscionek" , "zloty pierescionek" z Palacu
"zloty pierscionek" przekrecil Bronek dla draki

Czyli krotko mówiąc Z.A.J.U.M.A.L,panstwo KOMOROWSCY liczyli na następne 5 lat pilnowania zyrandola ,a tu masz babo placek wyszło jak wyszło POLACY poszli po rozum do głowy,bo są co prawda dla odmiennosci pobłzliwi ,ale ,nie żeby aż tak!

Bredzisław Analfabeta - Złodzieski

Obciach na całego, parada oszustów kontynuuje przedstawienie. Media milczą , Pełowcy zwyczajowo kłamią jak z nut, powołując się na rozporządzenie.Oszuści i złodzieje zawłaszczyli Polskę i śmieją się nam w twarz do 25.10.2015r.
Macierewicz ma rację, trzeba to towarzystwo skrupulatnie rozliczyć i to gremialnie.

Dlatego kancelarja Prezydenta Dudy powinna sie domagac zwrotu skradzionych rzeczy przez KomoRuskiego i zawiadomic prokorature o popelnionym przestepstwie przez KomoRuskiego

-noto Buca herbu "Kłonicą Go"" zgodnie z prawem a prawo równe dla wszystkich.

A więc mamy jasność!! Użyczone?? Czy zagrabione? Ukradzione? Czy to znaczy że Komorowski okradł Polaków tzn. mnie, Ciebie, każdego z nas?? Czy chcecie aby był za to ścigany zgodnie z literą prawa? Czy Obywatele Polski powinni złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa? Więc prawnicy - do pracy.

mam nadzieję że nie zostanie bull rozliczony za to złodziejstwo inaczej "wymiar sprawiedliwości" osiągnie dno

Wiesz co piszesz?

Korekta. słowo nie proszę wykreślić

Jest cicho na ten temat, bo to działanie Komora jest tak bezczelne i oburzające, że strach się tym zająć. Prokuratura ma pozwać byłeepgo prezydenta RP o ordynarną grabież? Prezydentowi Dudzie też niezręcznie coś z tym zrobić. Ale uważam, że my Polacy nie powinniśmy nad tym przejść do porządku dziennego. Ten człowiek wymaga przykładnego ukarania.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.