Jak odebrano 1,26 milionów zł repatriantom, by dać uchodźcom. PUBLIKUJEMY DOKUMENT

Jak odebrano 1,26 milionów zł repatriantom, by dać uchodźcom. PUBLIKUJEMY DOKUMENT - niezalezna.pl

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażanie pozytywnej opinii w sprawie zmiany przeznaczenia: (...) kwoty 1.266.000 zł pochodzącej z rezerwy celowej budżetu państwa w poz. 13 - Pomoc repatriantów" - czytamy na początku dokumentu, jaki szefowej sejmowej komisji finansów publicznych, Krystynie Skowrońskiej (PO) przekazało ministerstwo finansów, Mateusza Szczurka. Dzięki głosom posłów z partii Ewy Kopacz - suma ta została przekazana na uchodźców.

Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. "Za" było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało "przeciw".

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandal w Sejmie. Platforma zabrała pieniądze repatriantom i dała je islamskim uchodźcom

Pismo Ministerstwa Finansów z wnioskiem o przekazanie 1,26 mln złotych z pieniędzy dla repatriantów na imigrantów, podpisała Hanna Majszczyk. Oto fragment, który dotyczy tej sprawy:

Zgodnie z postanowieniami art. 154 ust. 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 885 z późn. zm.) zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażanie pozytywnej opinii w sprawie zmiany przeznaczenia: (...) kwoty 1.266.000 zł pochodzącej z rezerwy celowej budżetu państwa w poz. 13 - Pomoc repatriantów
(...)
Natomiast kwota 1.266.000 zł zostanie przeznaczona na zwiększenie planu wydatków budżetu państwa w części 42 - Sprawy Wewnętrzne, w dziale 852 - Pomoc społeczna, w rozdziale 825.31 - Pomoc dla cudzoziemców, z przeznaczeniem na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy.

Skan dokumentu:


Opinie użytkowników

brak słów zabierają naszym rodakom, aby wspierać nawet nie wiadomo kogo. A ponoć za wszystko miała płacić unia, hehehe o naiwności

Że oni ,cholera jasna nigdy nie zabiorą sobie , tylko innym? Przecież te premie , czy tam nagrody nie tak dawno przyznane samym sobie , to byłoby więcej niż ten milion? Zamiast Madonnie dać 5 000 000 lepiej było dać repatriantom ze wschodu? To teraz od tych ze wschodu by pożyczyli z bardziej czystym czołem? Oni się z nikim i nigdy nie dzielą ?

A potem z tego co da Unia odlicza ten milion I wykreca dla siebie, a jak! Chyba ze juz ich w rzadzie nie bedzie, duza szansa.

Wieczna hańba zaprzańcom!! Trybunały dla targowiczan!!

Całe PO, PSL i kopaczowa to jeden wielki burdel !

Same sprzedajne szmaty !

Oddają POLSKĘ, nawet bez wazeliny, żeby nas każdy mógł wyruszać !

SKANDAL !

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.