Jeden z ostatnich „prezentów” rządu PO. Będą zmuszać do kontrowersyjnej szczepionki

Jeden z ostatnich „prezentów” rządu PO. Będą zmuszać do kontrowersyjnej szczepionki - niezalezna.pl
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP alarmuje, że rząd Platformy Obywatelskiej, korzystając z wakacji i kończącej się kadencji, w ogromnym pośpiechu forsuje przepisy, które pozwolą na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych. Ponadto nowe przepisy nałożyłyby obowiązek szczepień przeciw HPV, choć szczepionka ta budzi liczne kontrowersje i dzieli nawet środowisko medyczne.

Do tej pory szczepienia były finansowane za ok. 80 mln zł rocznie z budżetu Ministerstwa Zdrowia, jednak wprowadzenie forsowanych przez rząd Ewy Kopacz zmian doprowadzi do podniesienia tej kwoty do ok. 250 mln rocznie (i odpowiednio więcej w kolejnych latach) z budżetu NFZ.

Z przesłanego do naszej redakcji komunikatu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP wynika, że nowe szczepienia również mają być obowiązkowe (już teraz dzieci w 1. roku życia otrzymują 12 obowiązkowych dawek, a do 19. roku życia – 21), jednak co niezwykle istotne - bez jakiejkolwiek odpowiedzialności urzędników państwowych za ewentualne powikłania poszczepienne.

Prawo do decydowania o swoim życiu i zdrowiu jest prawem człowieka, a rodzice, będący prawnymi opiekunami dzieci,  pragną ich zdrowia i bezpieczeństwa i mają prawo podjąć świadomą decyzję o tym, czy i w jaki sposób szczepione jest ich dziecko. Tymczasem w Polsce rząd odbiera im to prawo, nie przejmując jednocześnie w żaden sposób odpowiedzialności za możliwe powikłania poszczepienne. Tworzona specjalnie ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi i towarzyszące jej przepisy pozwolą na finansowanie kolejnych szczepionek, automatycznie dodawanych do listy obowiązkowych szczepień, egzekwowanych przez próby nakładania na rezygnujące z nich osoby wysokich grzywien (do 5000 zł)

– informuje stowarzyszenie STOP NOP.

Choć sprawa przemilczana jest przez mainstreamowe media, w związku z ustawą w ciągu zaledwie kilku dni zaprotestowało już ponad 10 tys. osób (petycję można poprzeć TUTAJ)

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w Polsce i krajach byłego bloku wschodniego szczepienia są obowiązkowe, tymczasem w krajach zachodnich są one dobrowolne. Ponadto na Zachodzie istnieją systemy odszkodowań za powikłania poszczepienne, a w Polsce ich nie ma. Nie zmienia tego również tworzona w pośpiechu ustawa.

Tymczasem okazuje się, że skala problemu jest spora. W Polsce rocznie rejestruje się jedynie 1000–1800 niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych, co stanowi jedynie nikły procent faktycznych zdarzeń tego typu. Co istotne do tej pory w żadnej tego typu sprawie nie wypłacono ani jednego odszkodowania.

Podczas pierwszego czytania projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, w Sejmowej Komisji Zdrowia nie obyło się bez kontrowersyjnego incydentu. Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, przedstawiła Komisji Zdrowia postulaty z petycji pt. „Więcej przymusowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór” oraz przypadki powikłań poszczepiennych zgłoszonych stowarzyszeniu. Jednak opiekun projektu, poseł Lidia Gądek, chciała uciąć dyskusję możliwie jak najszybciej i złożyła wniosek o przejście od razu do procedowania. Przy sprzeciwie posłów Zjednoczonej Prawicy i PiS, którzy zarzucili działania niezgodne z procedurą, do przedstawienia postulatów petycji doszło. Ostatecznie jednak komisja nie przyjęła żadnych poprawek zgłaszanych przez polityków prawicy.

W treści petycji stowarzyszenie zwraca uwagę na trwające od pewnego czasu tworzenie atmosfery agresji i zagrożenia wokół osób, które sceptycznie podchodzą do aktualnej liczby i jakości szczepionek podawanych małym dzieciom. Stowarzyszenie postrzega takie akcje medialne jako taktykę kampanii reklamowej producentów, przedstawiającej szczepionki jako zbawczy produkt, z przemilczeniem ryzyka. Tymczasem zarówno Minister Zdrowia (załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych i kryteriów ich kwalifikowania), jak i charakterystyki produktów szczepionkowych, potwierdzają nieodłączne ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia, wiążące się ze szczepieniami. Rodzice wyrażają przypuszczenie, że szerokie akcje medialne miały na celu przygotowanie gruntu pod przyjęcie ustawy bez protestów społecznych

– alarmuje stowarzyszenie STOP NOP.

Jednocześnie według uzasadnienia projektu, od 1 stycznia 2017 r. do kalendarza wejdą szczepionki przeciw pneumokokom i HPV. Polska byłaby wówczas jedynym krajem na świecie z obowiązkiem szczepienia kontrowersyjnymi preparatami przeciwko HPV.

Co ciekawe, jeszcze niedawno Rada Agencji Oceny Technologii Medycznych wręcz nie zalecała finansowania tych szczepień, ze względu na brak dowodów na ich skuteczność w zapobieganiu rakowi szyjki macicy. Z całego świata napływają informacje potwierdzające konieczność zachowania w odniesieniu do nich dalece idącej ostrożności. Rząd japoński wycofał się z zalecania pacjentom szczepień przeciwko HPV z powodu licznych przypadków działań niepożądanych. We Francji 500 lekarzy poparło petycję o przeprowadzenie niezależnych badań skuteczności odnośnych preparatów. W tym roku duńska telewizja publiczna wyemitowała film dokumentalny o setkach dziewczynek z poważnymi powikłaniami po tych szczepieniach. Amerykański Sąd Szczepionkowy przyznał miliardy odszkodowań za skutki uboczne szczepionki Gardasil (w Polsce dystrybuowanej pod nazwą Silgard)

- wyjaśnia Stowarzyszenie STOP NOP


Opinie użytkowników

Hej, zerknijcie koniecznie http://www.sosrodzice.pl/lekarze-obawiaja-sie-zglaszac-nop-y/ , szokujące!

Zanim ktokolwiek zdecyduje sie podanie tej szczepionki niech obejrzy zalaczny film https://www.youtube.com/watch?v=Kc-WiB2SnTc Z powazaniem

No i niestety Pan Prezydent PODPISĄŁ tą ustawę.
Niech mi ktoś wytłumaczy co się do cholery stało ??? Zawiedli doradcy czy to jakieś nieporozumeinie ?
Bo aż mi się nie chce wierzyć...
Panie Andrzeju jeśli to prawda...to niestety....żółta kartka. Ta usatwa to bubel prawny wymuszony przez korporacje wciskające szczepionki używany TYLKO w POLSCE. Ta ustawa to czyste zło, bo w ŻADNYM europejskim kraju ustawy "Szczepionkowe" nie są tak restrykcyjne ani nie przyniosą takich zysków koncernom. Ich nie interesują ludzie, chodiz tylko o wprowadzeni obostrzeń, które dadzą krociowe zyski. JAk można się było w wtym nie zorientować ???

Polska to w miarę dobry kraj. Ja nie szczepię i nic mi nie robią. jakieś pisma przysyłają, jakieś tam kary grożą, ale kończy się to na 8 zł. A tam. Płacę to i mam spokój. Choć nie powiem, trzeba trochę pism słać i czasem zrobić małą scenkę w sanepidzie. Czuję się wolnym Polakiem i nie mam zamiaru ulegać presji takiej szczepionkowej hołoty.

Może tych odrzucanych szczepionek jest nadmiar? I postanowiono bronić producenta przez ICH UPŁYNNIENIE. Ale dlaczego kosztem ZAGROŻENIA zdrowia dzieci?!

Kiedyś nie było szczepień i podczas epidemii wymierała polowa populacji miast. Precz ze szczepieniami bo na świecie jest i tak już za ciasno. Wróćmy do tych światłych czasów bez tych morderczych szczepionek.

Jak kiedyś natknąłem się na artykuły dr. Jerzego Jaśkowskiego byłem zszokowany i nie wierzyłem w to co czytam. Specjalnie żeby zweryfikować podawane przez Pana Jaśkowskiego informacje kupiłem na allegro stary egzemplarz "Zarysu Epidemiologii Chorób Zakaźnych" Zbigniewa Anusza. Chodziło mi o wykresy zachorowalności na poszczególne choroby na przestrzeni wielu lat. Jeśli na tych wykresach umieścimy daty wprowadzenia szczepionek dowiemy się wówczas , że spadek zachorowalności z wprowadzeniem szczepionek ma niewiele wspólnego.
Podobne wykresy możemy znaleźć tutaj: http://www.bliskodziecka.com.pl/szczepic-czy-nie-cala-prawda-o-szczepieniach/
Zaś tutaj jest coś, co może pomóc rodzicom pragnącym chronić swoje dzieci:
http://www.monitor-polski.pl/zapytaj-lekarza-zanim-pozwolisz-zaszczepic-dziecko-lista-pytan/
Żyjemy nie w okresie globalizmu, bo to nie proces a w globalizmie, bo to ustrój gdzie istnieje dyktat banków i korporacji a my wszyscy jesteśmy tylko jednostkami statystycznymi. Absolutny zakaz lobbingu mógłby przynieść wiele dobrego. Tylko pokażcie mi polityka, który odważy się wystąpić przeciwko lobbystom.

Porozmawiajcie z rodzicami dzieci autystycznych, bo wlasnie takie potrojne szczepienia wywoluja autyzm. Obowiazek szczepien jest tylko na wschodzie a nasze pokolenie zyje bez tych szczepien. Obowiazek szczepien dziewczynek by nie mogly rodzic na wschodzie, bo na zachodzie nie ma takiego obowiazku. Madry pediatra odradzi takich szczepien.

Człowieku co ty bredzisz? Twoja córka ci podziękuje jak najpierw zarazi się ospa i do końca życia będzie miała blizny na twarzy a potem twój syn ci podziękuje jak zachoruje na świnkę i będzie bezpłodny. Na końcu sam sobie podziękujesz jak kolejne twoje dziecko będzie walczyło o życie z powodu zwykłego skaleczenia bo dostanie tężca. Idź do lasu przekonuj jelenie do swoich średniowiecznych teorii. Ja wole dać zarobić firmom farmaceutycznym i spać spokojnie.

Ciekawy artykuł o przymusie szczepień znalazłem na blogu Jack Mac Lase. Tutaj załączam link do niego: http://innywariant.weebly.com/blog/przymus-szczepien-oczami-laika

Niespecjalnie wierzę już w Sprawiedliwość Boską, ale wszystkim tym obłąkanym, nazistowskim sukinsynom dedykuję cytacik: Mateusz 13, 36-43.
Od siebie życzę im takiego Krzyża Pańskiego jaki na co dzień dźwigamy my rodzice i nasze zatrute dzieci, oraz takiej "wspaniałomyślnej pomocy i opieki medycznej" jaką otrzymujemy. I niech zrezygnują z pracy i za 1200 zł idą na "opiekuńcze" bydlaki.
Przy okazji, jeśli gdzieś po okolicy przechadza się Pan Bóg to apeluję o spalenie piorunem tego spędu zwanego sejmem, najlepiej w momencie gdy cała ta trzoda + lobbyści się tam zbiorą, proszę również wypalić nasz PCPR, w miarę możliwości do fundamentów wraz z załogą. Wyręcz nas Panie.
Amen.

Nawet za PRL człowiek miał prawo do własnego organizmu. Za reżymu 3RP istota ludzka jest niewolnikiem do ostatniej, najmniejszej kostki.

Jaki prezent rządu? Przecież posłowie PiS również głosowali "za". Może warto spytać - dlaczego?

Dlatego, że uważali, że szczepienia zapobiegają groźnym chorobą i mają prawo tak uważać. Żyjemy w wolnym kraju. Nie każdy podziela idiotyczne i groźne dla zdrowia dziecka poglądy, aby nie szczepić dzieci.

http://zmienmy.to/petycja/wiecej-przymusowych-szczepien-skoro-jest-ryzyko-musi-byc-wybor/
Przeciwko głosowali:
PO
Mirosława Nykiel
Agnieszka Pomaska
Irena Tomaszak-Zesiuk
PiS
Waldemar Andzel
Marek Ast
Andrzej Bętkowski
Przemysław Czarnecki
Józefa Hrynkiewicz
Mariusz Jędrysek
Lech Kołakowski
Adam Lipiński
Marek Łatas
Jacek Osuch
Dariusz Seliga
Maria Zuba
PSL
Henryk Smolarz
Piotr Walkowski
SLD
Tomasz Garbowski
Dariusz Joński
ZP
Arkadiusz Mularczyk
Andrzej Romanek
Jan Ziobro
Kazimierz Ziobro
Jacek Żalek
BC
Grzegorz Napieralski
Źródło

Liczę, że jeśli PiS dojdzie do władzy to te wszystkie wszawe ustawy Partii Oszustów zmieni!!! To będzie sprawdzian i najlepszy dowód na to czy PiS różni się od PO. A w przypadku choćby szczepionek powinni pójść jeszcze dalej i zupełnie znieść przymus ich stosowania i wprowadzić odpowiedzialność dla urzędników, którzy je zatwierdzają do stosowania!

Szanowny MÓJ PRZEDSTAWICIELU, UWAŻAJ, bo MOJA CIERPLIWOŚĆ MA SWOJE GRANICE!
To mało, że "obowiązkowe" szczepienia najpierw poeksperymentujemy NA TOBIE, ale przede wszystkim potraktujemy cię tak, jak zasługuje na to nieuk, który w ciągu kilku lat nie potrafił POJĄĆ SENSU KONSTYTUCJI!

Zabierzesz się WRESZCIE do UCZCIWEJ ROBOTY, za MOJE UCZCIWE PIENIĄDZE, CZY NIE?

Pytanie: Czy ja grożę swemu "władcy", czy SWEMU PRZEDSTAWICIELOWI, KTÓRY TRWONI CZAS I MOJE, OKROJONE PRZEZ NIEGO, PIENIĄDZE?

NIE, NIE, i jeszcze raz NIE!!!! To jest mordowanie narodu juz nawet nie w bialych rekawiczkach. Czy my nie mozemy tego POpiep...nego rzadu obalic zanim nas wszystkich wykoncza? Co jeszcze wymysla przed pazdziernikiem, "czym jeszcze przysluza" sie Polakom? Tymi przepisami wchodza z buciorami do wszystkich naszych domow, niszcza nas i nasze dzieci. Nie dajmy sie. Wiekszosc jak nie wszystkie te szczepionki zawieraja bardzo toksyczne chemikalia: merkury, aluminium, acetaminofen, glutamate i inne bardzo niebezpieczne zwiazki chemiczne, ktore dostaja sie do mozgu powodujac jego spuchniecie co powoduje autyzm, chorobe nie uleczalna robiaca z zdrowych kochanych i slodkich dzieci male motorki nie reagujace na otoczenie. Nie pozwolmy im zniszczyc nas i naszych dzieci, nie pozwolmy im zabrac nam prawa wolnego czlowieka o decydowaniu o sobie i swoim zdrowiu. Mamy prawo decydowac co i kiedy bedzie nam podane czy wstrzykniete. Mamy prawo decydowac o swoich dzieciach kiedy i na co jesli wogole je zaszczepic. Urzedasy nie beda nam tego prawa zabierac bo jestesmy wolnymi ludzmi. Nie jestesmy swiniami w chlewie z ktorymi mozna robic co im sie tylko podoba. Mamy swoje czlowieczenstwo, swoja godnosc i wolnosc decyzji a rzad - nie ten oczywiscie - jest po to zeby nasze prawa obywateli respektowac, bo to oni sa dla nas a nie my dla nich. Ciekawe kto dostal spora kase w lape za przeforsowanie tych smiertelnie niebezpiecznych przepisow.

Jesli ktos z Was zna angielski, bardzo prosze o wysluchanie tego krotkiego video odnosnie szczepionek i jakie niebezpieczenstwa za soba one prowadza a zwlaszcza ta przeciw rakowi szyjki macicy. Zgroza!!!!

https://www.ihealthtube.com/aspx/viewvideo.aspx?v=5fe9a460f574c281

Witam,
czy jest Pan trollem czy nie wiem Pan o czym Pan mówi? W/w związki są bądź nieszkodliwe - glutamate -kwas glutaminowy, jeden z aminokwasów, acetaminofen - paracetamol, merkury czyli rtęć, aluminium - nie wiem jak Pan chce to rozpuścić, chyba że w formie soli bądź związku organicznego dodają, ale to wypada napisać, gdyż póki co wygląda to tak samo jak chciałby Pan dodać do szczepionek żelazo w formie stałej... I choć średnio popieram obowiązkowe szczepienia, zwłaszcza na coś co stanowi średnie zagrożenie, to panski post przynajmniej na początku mija się z prawdą co podważa zupełnie resztę przekazywanej treści.

Niech Pan uważa na tlenek diwodoru - wszyscy którzy pili nie żyją.

...a wy nie widzicie, ze to także prezent PiS-u ?
Dlaczego nie podajecie, jak głosował PiS, znakomita wiekszość głosowała łapkę w łapkę z platfusami za...

http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=97&NrGlosowania=143

Reżym celowo będzie was truł i zarażał chorobami. Zrobią wszystko, żeby utrzymać się przy władzy. Są gorsi niż Gestapo. Siedźcie dalej w domach, założonymi rękami. Po was też przyjdą niedługo i poprowadzą jak barany na rzeź.

Szczepionki to za własną zgodną przyjmowanie chorób i powikłań. Te o których teraz mowa będą stopniowo zabijać Polaków. Obejrzycie filmy o skutkach szczepionek i ich zawartości, metale ciężkie, itp. Władza policzyła sobie, że jeszcze 4 lata potrwa rozkładanie naszego kraju, ale się przeliczą!

Wlasnie na tym polega problem, ze PiS juz powinien wyprzedzac fakty i robic konferencje pokazuja projekt i cytowac ich lobbystyczne szkodliwe zapisy i pytac, czy PO juz dawno zam zafudowalo panstwo totalitarne, gdzie ludzie nie maja wyboru??

Oraz bez pytac dziennikarza mowic swoj przekaz dnia piokazujac do kamer przepisy...Na tym polega wyprzedzanie ludzi w przekazie dnia oraz pokazywanie szkodzacych dzialna PO na rzecz spoleczenstwa!!

PiS zawsze powonien byc krok przed...i to on powinien atakowac, a nie dawac sobie narzucac tematow SKOK...

Według mnie to jest częścią kampanii wyborczej POpaprańców, oni mają w nosie ludzkie zdrowie i je kładą na szali. Uchwalają złe niedopracowane ustawy, żeby później oskarżać prezydenta Andrzeja Dudę, że je odrzuca. Dla POpaprańców im gorzej tym lepiej.

Obalanie antypolskiej mafii w Polsce na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Jestem sklonny sie zgodzic na to, zeby szczepienia byly dobrowolne ale - tak jak teraz Panstwo placi za leczenie dzieci, ktore maja komplikacje poszczepienne, tak w przypadku braku zaszczepienia i zapadniecia na dana chorobe oraz za jej nastepstwa powinni juz placic rodzice, ktorzy ze szczepienia zrezygnowali.
Skoro swiadomie rezygnuja ze szczepienia to powinni brac odpowiedzialnosc za skutki tej rezygnacji. Uwazam, ze to by bylo sprawiedliwe.

Tak wygląda demokracja. Dodatkowo rodzice mogą być pozwani przez dzieci o problemy wynikające z braku szczepień. Tego też rodzice nie uwzględniają.

ty sie miszczu zastanow czy w najblizszej przyszlosci wszyscy podatnicy beda sie skladali na zadoscuczynienie dla ofiar poszczepiennych powiklan i innych eksperymentow, czy moze ty i twoi wlasciciele-decydenci bedziecie zobowiazani pokryc te bajonskie sumy ktore zostana przyznane ofiarom eksperymentow do ktorych dopusciliscie i dopuszczacie? To jest tzw. esencjonalny punkt. Oczywiscie byty autystyczne beda mialy najczesciej problemy z pozwaniem swoich lekkomyslnych rodzicow i lokalizacja ich winy, ale to juz oczywiscie inna historia.

Nie szczepić dzieci? hmmm, okayyy....polecam statystyki zgonów dzieci nie szczepionych.

prezent na pożegnanie?

W krajach byłego bloku wschodniego odbywają się EKSPERYMENTY NA LUDZIACH. M.in. firma MEDICOVER (powiązana z koncernem L'oreal, to nic innego, jak centrum badawcze nowych leków np. stymulujących owulację u kobiet przed procedurą in vitro, by pozyskać cenne embriony, kosztem zagrożenia życia kobiet poddawanych procedurze. Badania obejmują też szczepionki dla dzieci. Jeżeli w wyniku badań potomkowie eks-komunistów przeżyją, to będzie wiadomo, że szczepionki są bezpieczne i mogą być stosowane w starej Europie.
To co zgodnie z międzynarodowymi deklaracjami, nie może być badane na więźniach, może być PRZYMUSOWO badane na ludności państw postkomunistycznych. To ZBRODNIE przeciwko ludzkości, dokonywane za aprobatą skorumpowanych rządów.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.