Cichaczem rząd wprowadza nowe prawo. Rozwiążą zgromadzenie za... okrzyki przeciwko władzy

Cichaczem rząd wprowadza nowe prawo. Rozwiążą zgromadzenie za... okrzyki przeciwko władzy - niezalezna.pl
Po cichu koalicja rządowa przegłosowała nowelizację ustawy o zgromadzeniach publicznych. Według nowego prawa będzie można rozwiązać zgromadzenie w powodu... okrzyków przeciwko władzy. Niektóre zapisy ustawy są tak absurdalne, że posłowie opozycji mówią, że są one rodem z minionej epoki komunistycznej. W prorządowych media cisza na ten temat.

Okazuje się, że wszystkie próby wykreślenia z treści ustawy najbardziej kontrowersyjnych i absurdalnych przepisów nie odniosły skutku i nowe przepisy o zgromadzeniach zostały przyjęte w forsowanym przez rząd kształcie.

W zeszłym tygodniu w głosowaniu wzięło udział 442 posłów. Za przyjęciem ustawy głosowało 285  (z PO, PSL, SLD oraz partii Palikota). Przeciw głosowało 146 posłów (głównie z PiS i Zjednoczonej Prawicy). Od głosu wstrzymało się 11 parlamentarzystów.

ZOBACZ JAK GŁOSOWALI POSŁOWIE - TUTAJ
 
W treści ustawy wprowadzono rozróżnienie zgromadzeń publicznych na dwie grupy: zgromadzenie stacjonarne oraz zgromadzenie zwoływane spontanicznie.
 
Pełną treść ustawy można przeczytać TUTAJ

W czasie debaty przed głosowaniem politycy Prawa i Sprawiedliwości alarmowali, że treść ustawy dopuszcza możliwość rozwiązywania zgromadzeń publicznych pod pretekstem absurdalnych zarzutów.

Tak szeroko rozumiane przepisy karne dotyczące zarówno Kodeksu wykroczeń, jak i Kodeksu karnego, to zbyt daleko idąca ingerencja w prawa obywatelskie. (…) Przepis proponowany przez rząd daje takie możliwości, aby rozwiązywać zgromadzenia chociażby z tego względu, że wznoszone są na nich okrzyki przeciwko władzy, że wyrażane jest głośno niezadowolenie – czy to w postaci okrzyków, czy transparentów – przestrzega Jacek Sasin.

Poseł PiS zwrócił uwagę, że w polskim prawie cały czas są przepisy, które dopuszczają karanie za krytykę władzy.

W dalszym ciągu w polskim prawie są przepisy, które mówią, że lżenie władzy jest przestępstwem. Szanowni państwo, nie idźmy tą drogą którą mamy – mam nadzieję – za sobą, z minionej epoki komunistycznej – przestrzegał z mównicy sejmowej Sasin.


Opinie użytkowników

To już przejaw zupełnego obłąkania. Wprowadzać idiotyczne przepisy tuż przed sromotną klęską wyborczą. Przecież Partia Obłąkanych kręci bat na własny tyłek. Zastosuje się do nich ten przepis, gdy zaczną lżyć Prezydenta i nowo wybrany rząd (PiS-u mam nadzieję). Ale jaja :)

Do nich CYMBAŁÓW nie dochodzi oczywisty przecież fakt, że załatwiając po cichu te ZAKAZY nikczemnicy działają przeciwko sobie to oni wkrótce po wyborach NIE BĘDĄ MOGLI DRZEĆ JAPY nawet jakby się im coś nie podobało.
Czyli apel, na logikę proszę siedzieć teraz równie cicho jak oni a po wyborach jak znaczna część tych najgorszych zbrodniarzy i najpazerniejszych złodziei znajdzie się za kratami i nastąpi przepadek ich łupów a już duże LARUM (będą musieli zgodnie ze swoim zakazem zamknąć mordy) będzie fakt aresztowania Tw "LITWINA" za zabójstwo Prezydenta Kaczyńskiego i za gigantyczne afery: Marszałkową , offsetową i za fakty współpracy z agenturą KGB i FSB i za oczywiste fakty zdrady Polski.
Oj zaroi się w kryminałach od tych nosicieli tuskawicy a tamtejsze biedrońki będą przeprowadzać tą obrzydliwą resocjalizację.

Debilną ustawę przyklepać, przyjąć i .... wykorzystać po wygranych przez PIS wyborach przeciwko nowo postałej "opozycji" na wypadek gdyby zachciało im sie znów robić tzw. "błekitne marsze".

http://citisus.salon24.pl/297599,blekitny-marsz-po-czyli-kto-pierwszy-dzielil-polske

Karta Praw Podstawowych EU nie podpisana przez rząd PO, a łamanie Konstytucji RP to ich chleb powszedni - ICH PRAWO NIE OBOWIĄZUJE jeszcze przez chwilę.

Dobrze się stało. Jak PiS wygra wybory, a zanosi się, że wygra spokojnie, niech tylko ktoś spróbuje krzyknąć na wiecu coś przeciwko władzy ...

A tak na poważnie to niezłą paranoję serwuje nam PO przed swoim odejściem. Bronek na walizkach też robi co tylko może, byle zaspokoić towarzyszy WSI przed wyprowadzką. Masakra jakaś...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.