Cichaczem rząd wprowadza nowe prawo. Rozwiążą zgromadzenie za... okrzyki przeciwko władzy

Cichaczem rząd wprowadza nowe prawo. Rozwiążą zgromadzenie za... okrzyki przeciwko władzy - niezalezna.pl
Po cichu koalicja rządowa przegłosowała nowelizację ustawy o zgromadzeniach publicznych. Według nowego prawa będzie można rozwiązać zgromadzenie w powodu... okrzyków przeciwko władzy. Niektóre zapisy ustawy są tak absurdalne, że posłowie opozycji mówią, że są one rodem z minionej epoki komunistycznej. W prorządowych media cisza na ten temat.

Okazuje się, że wszystkie próby wykreślenia z treści ustawy najbardziej kontrowersyjnych i absurdalnych przepisów nie odniosły skutku i nowe przepisy o zgromadzeniach zostały przyjęte w forsowanym przez rząd kształcie.

W zeszłym tygodniu w głosowaniu wzięło udział 442 posłów. Za przyjęciem ustawy głosowało 285  (z PO, PSL, SLD oraz partii Palikota). Przeciw głosowało 146 posłów (głównie z PiS i Zjednoczonej Prawicy). Od głosu wstrzymało się 11 parlamentarzystów.

ZOBACZ JAK GŁOSOWALI POSŁOWIE - TUTAJ
 
W treści ustawy wprowadzono rozróżnienie zgromadzeń publicznych na dwie grupy: zgromadzenie stacjonarne oraz zgromadzenie zwoływane spontanicznie.
 
Pełną treść ustawy można przeczytać TUTAJ

W czasie debaty przed głosowaniem politycy Prawa i Sprawiedliwości alarmowali, że treść ustawy dopuszcza możliwość rozwiązywania zgromadzeń publicznych pod pretekstem absurdalnych zarzutów.

Tak szeroko rozumiane przepisy karne dotyczące zarówno Kodeksu wykroczeń, jak i Kodeksu karnego, to zbyt daleko idąca ingerencja w prawa obywatelskie. (…) Przepis proponowany przez rząd daje takie możliwości, aby rozwiązywać zgromadzenia chociażby z tego względu, że wznoszone są na nich okrzyki przeciwko władzy, że wyrażane jest głośno niezadowolenie – czy to w postaci okrzyków, czy transparentów – przestrzega Jacek Sasin.

Poseł PiS zwrócił uwagę, że w polskim prawie cały czas są przepisy, które dopuszczają karanie za krytykę władzy.

W dalszym ciągu w polskim prawie są przepisy, które mówią, że lżenie władzy jest przestępstwem. Szanowni państwo, nie idźmy tą drogą którą mamy – mam nadzieję – za sobą, z minionej epoki komunistycznej – przestrzegał z mównicy sejmowej Sasin.


Opinie użytkowników

co to za bzdety?

Art. 25. 1. Zgromadzenie, o którym mowa w art. 21, może być rozwiązane przez
przedstawiciela organu gminy, jeżeli jego przebieg zagraża życiu lub zdrowiu ludzi
albo mieniu w znacznych rozmiarach, powoduje istotne zagrożenie bezpieczeństwa lub
porządku ruchu drogowego na drogach publicznych lub narusza przepisy niniejszej
ustawy albo przepisy karne, a organizator zgromadzenia, uprzedzony przez
11
przedstawiciela organu gminy o konieczności rozwiązania zgromadzenia, nie
rozwiązuje go.

jak na podstawie takiego artykułu można wysnuć wniosek, że zgromadzenie będzie rozwiązywane przez wznoszenie jakichś okrzyków? skoro już niezalezna.pl chce manipulować ludźmi to moglibyście chociaż robić to trochę inteligentniej.
jak tvn ;-)

To już przejaw zupełnego obłąkania. Wprowadzać idiotyczne przepisy tuż przed sromotną klęską wyborczą. Przecież Partia Obłąkanych kręci bat na własny tyłek. Zastosuje się do nich ten przepis, gdy zaczną lżyć Prezydenta i nowo wybrany rząd (PiS-u mam nadzieję). Ale jaja :)

PiS będzie miało okazję uchylić tę ustawę.

Drogi Rodaku Robocopo !!!!

Zeby poslowie Zjednoczonej Prawicy mieli szanse na jakakolwiek zmiane wielu, wielu, wielu IDIOTYCZNYCH, anty-obywatelskich oraz typowo anty-polskich zapisow & ustaw ...... to NAJPIERW musza uzyskac zdecydowana wiekszosc mandatow w Sejmie Polskim !!!!

A zeby tak sie stalo, to cale spoleczenstwo polskie musi ROZSADNIE oddac swoje glossy na polska PRAWICE .... a wlasciwie to dokladnie na PiS ..... nawet jak sie nie w calosci zgadzaja z ich programme.

Ale jest to kionicznoscia po to wlasnie ...... azeby na smietnik historii POwyrzucac tych zlodzieji, bandytow, aferowiczow, ktorzy bezkarnie, smiejac sie w oczy CALEMU spoleczenstwu polskiemu NIWECZA nasza Polske swoja nedzna praca pseudo-parlamentarzystow, ktorzy rzekomo "reprezentuja" polskie spoleczenstwo w tym cyrku na Wiejskiej w Warszawie !!!!

Azeby nastapila ta ZMIANA w naszym kraju ...... potrzeba ROZTRONYCH nierozdrobnionych glosow polskich wyborcow podczas jesiennych wyborow parlamentarnych, oddanych na program POlskiej Zjednoczonej Prawicy ..... czyli jej glownej partii -> Prawo i Sprawiedliwosc !! PO to wlasnie, aby zakonczyc te antypolska, antyspoleczna SWAWOLE tego NIE-rzadu obecnej koalicji jak rowniez glosow czerw0nego SLD !!!!

POLACY .... przebudzcie sie !! Jest w was sila !! Wyobry Prezydenckie ukazaly te sile w sposob wyrazisty !!!!

To wy decydujecie tak naprawde, czy ci zlodzieje, bandyci, bezmozgowcy dluzej jeszcze pozostana u steru wladzy ..... nad wami - czy juz NIE !!!!!!

Ende

A jak tam sprawa się ma cała z wolnością wypowiedzi w państwie prawa opartego na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, znaczy czeciej RP?

,,25 lat wolności'' komuny ciąg dalszy....

Chodźcie z nami !
Chodźcie z nami !
POlszewikom zaśpiewamy !

Chcesz mieć wstęgi i ordery ?
Idź posprzątać Belwedery !
Albo szable chwytaj w dłoń ...
POlszewików goń goń goń !

To nie żadne durne pały
Moc krzyżyków nastawiały !
Znamy tę parszywą dłoń ...
POlszewików goń goń goń !

Chcesz żyć w Polsce sprawiedliwej,
Wolnej pięknej i uczciwej ?
Chwytaj mocno szable w dłoń,
POlszewików goń goń goń !

Do nich CYMBAŁÓW nie dochodzi oczywisty przecież fakt, że załatwiając po cichu te ZAKAZY nikczemnicy działają przeciwko sobie to oni wkrótce po wyborach NIE BĘDĄ MOGLI DRZEĆ JAPY nawet jakby się im coś nie podobało.
Czyli apel, na logikę proszę siedzieć teraz równie cicho jak oni a po wyborach jak znaczna część tych najgorszych zbrodniarzy i najpazerniejszych złodziei znajdzie się za kratami i nastąpi przepadek ich łupów a już duże LARUM (będą musieli zgodnie ze swoim zakazem zamknąć mordy) będzie fakt aresztowania Tw "LITWINA" za zabójstwo Prezydenta Kaczyńskiego i za gigantyczne afery: Marszałkową , offsetową i za fakty współpracy z agenturą KGB i FSB i za oczywiste fakty zdrady Polski.
Oj zaroi się w kryminałach od tych nosicieli tuskawicy a tamtejsze biedrońki będą przeprowadzać tą obrzydliwą resocjalizację.

Debilną ustawę przyklepać, przyjąć i .... wykorzystać po wygranych przez PIS wyborach przeciwko nowo postałej "opozycji" na wypadek gdyby zachciało im sie znów robić tzw. "błekitne marsze".

http://citisus.salon24.pl/297599,blekitny-marsz-po-czyli-kto-pierwszy-dzielil-polske

a czego innego można się spodziewać po czerwonych ścierwach z po? Przeciez te zakłamane mendy boją się prawdy.

Ten zapis powinien być zniesiony w pierwszych dniach funkcjonowania nowego parlamentu. To będzie jeden z kilku testów nowej władzy, mówiących o szczerości intencji PiS-u. Swoją drogą, dzisiaj na konferencji prasowej Kopacz kilkukrotnie powtarzała, że wolność słowa jest dla niej najważniejsza. Ot i znów wyszła z niej prawdziwa kłamczucha. Na Dolnym Śląsku widać ludziska doskonale znają tego babsztyla.

Karta Praw Podstawowych EU nie podpisana przez rząd PO, a łamanie Konstytucji RP to ich chleb powszedni - ICH PRAWO NIE OBOWIĄZUJE jeszcze przez chwilę.

Moim zdaniem PiS powinien się cieszyć z takiej ustawy. Wiele antypolskich i antyobywatelskich przepisów wprowadzanych na siłę przez PO i Komorowskiego powinno zostać uchylonych, i to już na pierwszym posiedzeniu Sejmu. Ta ustawa, po odpowiednim nagłośnieniu i objaśnieniu nadaje się znakomicie na pierwszy ogień. Na jej przykładzie można pokazać różnicę między Prawem i Sprawiedliwością, a Platformą.

Aż na usta ciśnie się kawał z lat 80-tych:
- Czym różni się demokracja w PRL od demokracji USA?
- Niczym! Zarówno w USA jak i PRL można wyjść na ulicę z transparentem " Precz z Reaganem!".

Moim zdaniem PIS powinien się cieszyć z takiej ustawy. Skoro planują wygrać wybory,a szykują się też strajki na jesień i opozycja będzie też manifestować - to taka ustawa spadła im jak z nieba.

Znajac POczware to ona napewno trzyma jakis noz w zanadzru, zeby skoczyc jak kobra I zadac cios.Jewropa nie dazwoilt?Dawzwolit, dazwolit w koncu maja tam Oskara na placowce dla ktorego Polskosc to nienowrmalnosc.Za malo powatpiewania w dobre intencje POczwary.Straszenie IV Rzplta to moze byc czesc te operacji juz w toku bo czas jest krotki, za malo sekulacji, a wlasnie, ze tak, spekulacji,I takie jest ich zadanie w polityce.Sprowokwac oponenta do jakiejs odpowiedzi I w ten sposob wiecej wywiedziec sie o jego rzeczywistych intencjach.

Obawiam się o Polskę, oni szykują jakiś przewrót, prowokację która pozwoli im anulować wybory, zabezpieczają się... ale.. wszystkich nas nie zamkną. Boże, miej nas w opiece swej!

Lewacy POlszewiki czy to już PRL- z lat 50 ???????????? POzaklejacie nam gęby TAŚMĄ ?????????? POlszewika goń-goń-goń !!! Ojczyznę WOLNĄ Racz Nam WRÓCIĆ PANIE !!!!!!!!!!!!! Tak będę śpiewać do JESIENI dopóki POLSKI PIS WYGRA WYBORY.........POWSTANIESZ POLSKO !!!!!!!!!!!!!!!!!

dlatego jestem za JOW'ami. W Prawie wyborczym powinien znaleźć się zapis, że wybrany Poseł na Sejm, związany jest umową społeczną z wyborcami z okręgu, do realizacji jego obietnic i kontynuowania deklarowanych intencji podczas sprawowanego poselstwa. W przypadku złamanie obietnic, niedotrzymania danego przyrzeczenia, wyborcy mają prawo wystąpić o jego odwołanie - a w przypadku udokumentowania i jednoznacznego stwierdzenia faktu sprzeniewierzenia się wyborcom, mandat Posła traci swą ważność. Wybory przeprowadza się ponownie.
Tylko takie uzależnienie Posła od wyborców, groźba utraty mandatu zaufania społecznego, tak nagminnie teraz łamanego, może powstrzymać degrengoladę i zaprzaństwo wśród partyjnej jaczejki. Kandydat na Posła musi mieć świadomość, że jest wybierany przez konkretnych wyborców, którzy stawiają przed nim zadania do wykonania, a on zobowiązał się do ich wykonania. Do tej pory były to obietnice, w których nadużywano dobrej woli i zaufania obywatelskiego. Czas z tym skończyć. Wybierani z listy, przez jakichś tam głosujących, nie poczuwali się do realizacji czegokolwiek, poza własnymi sprawami, no ewentualnie swojej kliki. PO w arogancki sposób uzmysłowiła to nawet prostaczkom.

Stoiku, jak sobie za swoją kasę i w ramach wolnego czasu zrobisz/zrobicie kampanię w sprawie odwołania swojego posła, własnym staraniem (no bo czyim?) udowodnicie takiemu "jowowi" w swoim środowisku, może w sądach, w mediach, że oszust i łajdak, to MOŻE uda się go odwołać. Zastanów się czy masz taką siłę przebicia. Czy na placu boju nie zostaniesz sam. Ja wybieram najuczciwszą partię i o nic mnie więcej głowa nie boli. Prawo i Sprawiedliwość nigdy mnie nie zawiodło, a Ty rób jak chcesz, szukaj wiatru w polu, ale pamiętaj za szalone pomysły płacimy my wszyscy. Szkoda, że ziemskie życie mamy tylko jedno. A może nie szkoda...? Pozdrawiam Ciebie, republikanina i komentujących.

I co nie miał racji Pan Jarosław mówiąc ,,My stoimy tu a oni stają tam gdzie stało ZOMO"

W rzeczy samej!

Od kiedy ta ustawa wchodzi w życie? Bo Oni mogą zrobić jakąś prowokację i ogłosić stan wojenny przed wyborami. A jak dobrze pójdzie, przypilnujemy wyborów, to: Palikot 0%, SLD 3%, PSL 3% a PO może najwyżej 10%. POZAMIATAMY W TYM SEJMIE.

I dobrze im tak! PIS teraz dojdzie do władzy i żadna platfusia morda nie będzie miała prawo wrzeszczeć przeciwko im, bo pójdzie do pierdla. Hahahahahaha...

I ta banda mowi,ze obawia sie PiS-u.:)

kogo przedstawia fotografia?

Coś szykują na powyborach… Czyżby PEK przejdzie do historii Polski jako „Krwawa Ewka”, bo władzy tak sobie w demokratyczny sposób to oni nie oddadza.

Nie strasz człowieku. Kim mają to niby zrobić ich już nikt nie popiera oprócz resortowych dzieci. Mają tylko jedną drogę na wschód.

@Gniewko - nie lekceważyłabym przeciwnika; targowica zwiera szeregi

jakbyscie jjeszcze nie zauwazyli -
to jest wlasnie dobry przyklad na to ze PO chce zmienic Polske w panstwo totalitarne,
A inspiracje do tego jakby nie trudno zgadnac bierze ze wschodu.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.