Platforma głosowała przeciw rozstrzyganiu wątpliwości na rzecz podatnika. I przegrała!

Platforma głosowała przeciw rozstrzyganiu wątpliwości na rzecz podatnika. I przegrała! - niezalezna.pl
Sejm zdecydował, że wątpliwości rozstrzygane będą na korzyść podatników. Jedyną partią, która głosowała przeciwko mówiącej o tym poprawce PSL, była... Platforma Obywatelska! Mimo to głosami opozycji i ludowców udało się przeforsować zmiany korzystne dla obywateli.

PO głosowała więc przeciw Bronisławowi Komorowskiemu (który był inicjatorem tych zmian), przeciwko poprawce PSL mówiącej "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika" i w końcu przeciwko własnym wyborcom oraz innym obywatelom.

Ludowcy zapronowali by zapis brzmiał "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika" zamiast mętnej propozycji komisji finansów o brzmieniu "w przypadku różnych wyników wykładni przepisów prawa podatkowego organ podatkowy przyjmuje wykładnię korzystną dla strony postępowania". Rozkład głosów nie pozostawia wątpliwości, kto dba o podatników, a kto o aparat urzędniczy. Tak wyglądało głosowanie nad poprawką zgłoszoną przez Waldemara Pawlaka z PSL:Za uchwaleniem nowelizacji ustawy w całości Platforma jednak już zagłosowała.

Co najśmieszniejsze - kwestia, którą dziś rozstrzygnęli posłowie, jest zawarta w jednym z pytań wrześniowego referendum. Trzecie pytanie, które ma być zadane obywatelom 6 września, brzmi mianowicie: "Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?"

Referendum Bronisława Komorowskiego stało się już więc częściowo... nieaktualne.

Opinie użytkowników

PO - to debile, których należy wyrzucić na zbity łeb ze wszelkich władz !!!

OK - a tacy podatnicy jak T-mobile, Orange, Tesco, Auchan, Amazon, Carrefour, kupa banków (w większości zagranicznych), Real, Biedronka, Fiat Poland, MG Poland i nne grube i bogate misie itd. itp. - ze swoimi możliwościami (finansowymi) wynajmowania najlepszych prawników do "tworzenia wątpliwości interpretacyjnych". Myślenie w Polsce to towar deficytowy.

Pani Kopacz,ale ma pani zdyscyplinowana druzyne.Nawet jezeli to dziala na wasza niekorzysc,wy PO trupach do celu.Czyli na przekor Polakom,przedsiebiorca,podatnikom.Tak trzymac!! Mam nadzieje ,ze na to "wolne miejsce" w liscie pytan referendalnych,pozwoli pani laskawie wstawic inne, np."o lasach". Chyba jednak plonne nadzieje ,bo wy "na przekor" obywatelom dzialacie.

Najmocniej przepraszam. dokładne wyniki głosowania w sprawie przyjęcia nowelizacji do ustawy:
Głosowało - 436
Za - 427
Przeciw - 9
Wstrzymało się - 0
Nie głosowało - 24

http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=96&NrGlosowania=42

Nie przepraszaj, w platformie to normalne - znikajace glosy, tym razem zniklo 193 glosy:)

Ta ustawa służy wyłącznie wielkim KORPORACJOM i TYM którzy CELOWO łamią prawo, szczególnie skarbowe, a co do których trudno bedzie dowodzić w sadach CELOWOŚCI działań na szkodę skarbu państwa bo jednoznacznych dowodów takich trudno bedzie wykazać w postępowaniu procesowym wg znowelizowanej przez platfusowska mafie procedury. Celowo od wielu lat konstruowane sa NIEPRECYZYJNE i NIEJEDNOZNACZNE przepisy które umożliwiają degrengoladę bez ponoszenia konsekwencji. Postawa PiSu zastanawia ALE jest takie powiedzenie... Swój swojemu oka nie wykole.

Głosowało - 436 Za - 427 Przeciw - 9 Wstrzymało się - 0 Nie głosowało - 24

Po raz kolejny wykazali się kompetencjami i dbałością o podatnika.Ale nawet,gdy prikaz przyszedł z góry,to na 200 członków nie było ani jednego z rozumem?

Najśmieszniejsze jest to, że w prawie mainstreamowej - tzw. wybiórczej - podano, że posłowie PełO byli ZA... Jakość dziennikarstwa lub celowe otumanianie - to cała rzeczywistość obecnie (tfuuu) rządzących.

A co to znaczy, że "wątpliwości rozstrzyga się na korzyść podatnika"? Czy to nie chodzi o "wątpliwości" rolniczych biznesmenów, że podatki mogą być dla nich zbyt wysokie? Czy ten "podatnik" z minimalnym wynagrodzeniem wiedzie jakieś spory o obniżenie mu podatku?

To znaczy, że stanowione prawo ma być na tyle czytelne, żeby nie budziło żadnych wątpliwości. Jeśli budzi wątpliwości tzn że jest niekonstytucyjne i dlatego ma być rozstrzygane na korzyść podatnika.

Ale ta partia jest żałosna... Platforma OBYWATELSKA głosowała przeciw ustawie, która mówi o rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika (czyt. Obywatela). Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Proszę jednocześnie wybaczyć, jeśli ktoś poczuje się urażony, ale żeby popierać PO (a takich ludzi znam) trzeba być albo debilem, albo działać świadomie na szkodę naszego państwa.

Pozdrawiam zdrowo myślących.

Tu NIE ma co wybaczać !
Ma Pan rację !!
PO głosowała więc przeciw Bronisławowi Komorowskiemu (który był inicjatorem tych zmian), przeciwko poprawce PSL mówiącej "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika" i w końcu przeciwko własnym wyborcom oraz innym obywatelom, a także PO prostu przeciwko POczciwości, logice i własnemu interesowi. POpaprało ich do końca ! Wstyd i hańba !
Ale MOcno odPOwiedza za to wszystko !
Naród już PO nich idzie ! I NIE POmoże tu żadne szwendanie się PO POciągach,PO peronach, nagabywanie ludzi gdziekolwiek, stawianie lodów, kierowanie ruchem drogowym, kuPOwaniem w Biedronce..... itp. itd. NIE POmoże nawet stworzona do przykrywania przekrętów i NIEudacznictwa POwszechnego III RP PO WSI GW TVN TVP cherbu BUL MACARZ KÓR w nadzieji na tle czekoladowego oreła POczętego in Vitro z tenczowatym kondylionem ! NIE POmogą także otumanione i oszukane pieski komora typu" - nomen omen - kiepskie, bohuny, szoguny, żakowskie, karolaki, lisy, federowicze, materny, sianeckie, wajdy, barcisie, holandy, kolendy, olejnikowe, nehrebeckie, paradowskie itp.itd.

Oni się już tak k...a Pogubili,że sami nie wiedzą o co im chodzi.

I tak powinno wyglądać każde głosowanie w sprawach haniebnych już od ośmiu lat! Teraz widać opozycję i mądrych posłów, a nie stado baranów? Gdyby tak było od początku nie roztrwoniliby majątku narodowego, prywatyzowaliby , sprzedawali za godną cenę, nie zbiliby majątków osobistych na tych prywatyzacjach? Nie dałaby opozycja KRZYWDZIĆ NARODU,a tak doprowadzili biednych ludzi do skrajnej nędzy?

To jawnie pokazuje, jakie intencje miało zarządzenie tego referendum, nie chodziło o te pytania, tylko o wprowadzenie zamieszania w szeregach opozycji, to temat zastępczy. Przygotowałem ulotkę na ten temat, a także na temat gloryfikowaniu zbrodniarzy hitlerowskich i komunistycznych przez KomoRuskiego.

Obalanie mafijnego systemu w Polsce na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Tym razem ANTYOBYWATELSKA PLATFORMA również pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Nie ma chyba nikt złudzeń, co to za formacja i o co w tej ośmioletniej historii łupienia wszystkiego co popadnie chodzi.

No przecież jasne jest jak słońce na niebie, że platforma jest jak najbardziej obywatelska, to po pierwsze, a poza tym choć Komorowski starał się być w wyborach reprezentantem "wszyskich" Polaków, to od dawna jest platformersem, i jego polityczne środowisko nie chciało dopuścić do sytuacji, że jakieś pytanie w zarządzonym referendum stanie się nie aktualne. No bo wtedy począć, czy takie referendum będzie konstytucyjne, czy? A jeśli będzie to czy można dopisać jednak kolejne pytanie lub pytania w miejsce tego które już padło jak kawka na mrozie, lub w miejsce tych które Kopacz i jej nibyrząd jeszcze do czasu referendum zdąży przez Parlament przepchnąć. Zapewne bez abominacji sami zdecydowaliby się na krok, który Prezydent Komorowski określił jako dopisywanie się do wycieczki.

To aż trzeba do tego referendum? Brak słów...

PO za, a nawet przeciw :)

Jasny sygnal - PO skazana na zaglade.

Powinny być podane wszystkie nazwiska posłów którzy głosowali przeciw.

Jeśli chcesz pisać cokolwiek to najpierw pomyśl przez chwilkę.Gdybyś bardzo się uparł to na własną rękę znajdziesz skład PO zasiadający w Sejmie.No ale ty musisz mieć podane na talerzyku wszystko!Jak w telewizorni,inaczej nie przyswoisz wiadomości.

Moim zdaniem tylko zdrajcy glosowali przeciw.

Ekipo Kłamacz, wasze POparcie właśnie skurczyło się do rozmiaru generowanego przez betonowych urzędoli i biurwy. Wasza jedyna nadzieja to całkowite zamilczenie tego i cenzura tematu w mediach.

Mam nadzieję, że to czytelny znak dla lemingów, gdzie PO ma swoich własnych wyborców.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.