Jak poinformowano, liczba ta przekroczyła 40 milionów! 

Codziennie za pośrednictwem swych tweetów papież Franciszek zbliża się do człowieka także w mediach społecznościowych, czasem oferując duchową myśl, wspominając postać świętego patrona dnia, innym razem dzieląc się ze swymi obserwatorami refleksją na temat wydarzeń o wielkim znaczeniu dla wspólnoty międzynarodowej 

– zauważył Watykan.

W nocie położono nacisk na to, że zainteresowanie słowami papieża zamieszczanymi w tym popularnym serwisie nie słabnie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba obserwatorów wzrosła o ponad 9 mln.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej przypomniało, że obecności papieża w mediach społecznościowych towarzyszą jego wypowiedzi na temat misji chrześcijan w cyfrowym świecie. Przywołane zostały słowa Franciszka z orędzia na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w 2014 roku, gdzie napisał, że internet „może być miejscem bogatym w człowieczeństwo, nie siecią nitek, ale osób”.

Watykan w dalszej części noty nawiązał też do otwartego w marcu 2015 roku profilu @Franciscus na Instagramie, który obserwuje 4,9 mln internautów. Jak zauważono, dominują wśród nich osoby w wieku 25-34 lat, najwięcej z Brazylii i USA.

Dokładną statystykę dotyczącą papieskiego profilu na Twitterze przedstawił religijny włoski portal Il Sismografo. Najwięcej osób śledzi tam słowa Franciszka po hiszpańsku – 14,6 mln. Wersję angielską obserwuje blisko 14 mln osób, włoską – 4,6 mln, a portugalską – 3 mln. Profile redagowane po polsku i po francusku mają po około 950 tysięcy obserwatorów.

Po łacinie czyta słowa papieża 840 tysięcy osób, po niemiecku 500 tys., a po arabsku – 380 tys.