Frasyniuk aż kipiał z emocji. Po tych słowach się zawstydzi, ale czy zamilknie?

Frasyniuk aż kipiał z emocji. Po tych słowach się zawstydzi, ale czy zamilknie? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Władek Frasyniuk woła policję, wojsko, jest to jakby próba zrobienia zamachu stanu. Jakby z tym się nie kryjąc, oni chcą zniszczyć demokrację, chcą zniszczyć rzeczywiście sytuację w której sądy mają służyć społeczeństwu a nie wybranej kaście - powiedział dzisiaj marszałek senior Kornel Morawiecki. - Ostatnie zmiany w polskim systemie sądowniczym są dobre, a ci którzy przeciwko nim protestują chcą, żeby nie było sprawiedliwości - podkreślił legendarny opozycjonista.

Będąc gościem TVP1 marszałek senior i lider partii Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki stwierdził:

"To co myśmy zrobili, to jest dobra zmiana w sądach, jej nie było bardzo długo i nie było przez tych dwadzieścia parę lat od okrągłego stołu i najwyższy czas, żeby ona się odbyła".


- W odczuciu społecznym sądy działały źle, cały wymiar sprawiedliwości działał źle, to starajmy się to naprawić. (...) Ci co protestują przeciwko tej zmianie chcą, żeby było jak było, żeby sądy tak działały jak działały, żeby nie było sprawiedliwości, żeby była bezkarność dla przestępców, czy bardzo bogatych ludzi, którzy robią wielkie interesy na podatkach, na oszukiwaniu państwa, na swoich rozstrzygnięciach, które umożliwiają im posłuszne dla nich sądy - mówił K. Morawiecki.

Jego zdaniem obecnie walka toczy się o szacunek dla sądu i szacunek dla sprawiedliwości.

"Tak dotychczas było, taka była trochę rzeczywistość, że zwłaszcza najwyższe gremia sądownicze, one właściwie służyły sobie zamiast społeczeństwu w dużym stopniu. (...) Oczywiście sędziowie są potrzebni dla ludzi, to jest oczywiste, ale nie może być tak, żeby oni byli wyłączeni spoza kontroli, spoza prawa" - powiedział K. Morawiecki.


Poproszony o komentarz do niedzielnego protestu przed Sejmem przeciw planom zmian w sądownictwie powiedział: "Władek Frasyniuk woła policję, wojsko, jest to jakby próba zrobienia zamachu stanu, tak w ogóle nie wolno. Jakby z tym się nie kryjąc, oni chcą zniszczyć demokrację, chcą zniszczyć rzeczywiście sytuację w której sądy mają służyć społeczeństwu a nie wybranej kaście".

Kornel Morawiecki skomentował również obrzydliwe słowa Frasyniuka. Powiedział, że tego typu język i zachowania oburzają go.

"My Polacy jak w ten sposób będziemy się dzielić, osłabiamy się i niszczymy wzajemnie. Takim językiem nie wolno rozmawiać publicznie, a nawet prywatnie" - dodał.


Opinie użytkowników

Przecież ten ubek z gołym (....)już 25lat lata, mógłby nosić pióra w tyłku i robić za strusia byle zwrócić uwagę na siebie.
wyjątkowa miernota prawo jazdy i już .

Szkoda mi takich ludzi, co z piedestału muszą znależć się w błocie- w rynsztoku. Bo to teraz czeka Władka, jak go szczecińska prokuratorka weżmie w grudniu do galopu.Pożył dobrze 27 lat i teraz koniec bajki o księciu z firmy Fracht... Biedak ma nadzieję,że jeszcze to wszystko zatrzyma, że przewróci Dobrą Zmianę i będzie jak było...Naiwny...już płynie w kierunku rynsztoka, albo w kierunku pierdla nawet może płynie...
Wystarczy wklikać "były zięć Frasyniuka " i wszystko jasne...

...nieudaczna opozycja znowóż na ulicy...
...jak żulik, qrva i złodziej...
scorpion valdi

Jaki był poziom bezrobocia w latach dziewięćdziesiątych? I dlaczego? Przecież w latach osiemdziesiątych każdy, kto chciał pracować , miał pracę. Co się więc stało- po zwycięstwie Solidarności -z miejscami pracy? Za co żyli bezrobotni?

Frasyniuk to jedna z tych "Ikon Solidarności", które po plecach robotników wspięły się do władzy i majątków, a teraz- tych bez milionów- mają w (...). Teraz mierzi ich rząd, który chce pomóc zwykłym Polakom , a którym to tacy jak Frasyniuk i reszta odebrali miejsca pracy. Nie rozumieją jak ten plebs, motłoch (chociaż często z wyższym wykształceniem niż "Ikony"), mógłby żyć godnie . Jak to pieniądze potrafią zdemoralizować ludzi o słabych charakterach! Frasyniuk w latach osiemdziesiątych zapewne dobrze był poinformowany o co walczy . Teraz on jest już peowcem i należy go pojmować jak pozostałych liberałów . Jego dawni koledzy z Solidarności mówią o nim z pogardą : "zdrajca"

Władek był to były tam MILIONY (te ukradzione)

Na trzezwo.Od ruskich agentów i czytelników GW nikogo nie zamierzam wyzywać, chcę tylko zwrócić uwagę, że warto odnosić się do realiów nim się popadnie w akademicki bełkot. Kilku profesorów i znanych prawicowych postaci wypowiedziało się na temat ustawy o SN, paru z nich szanuję, niektórych uważam za dużo mądrzejszych niż sam jestem. Nazwiska pominę, bo to nie ma nic do rzeczy, którą jest rozwiązanie problemu, żeby nie powiedzieć osuszenie bagna. Argumenty z gatunku „trzeba coś zmienić, ale nie tak” to samograj. Zawsze i wszędzie można powiedzieć, że zmiany powinny być przeprowadzone w zupełnie inny sposób. Taka odwieczna gra teoretyka z praktykiem. Kogokolwiek spytasz, choćby Ryszarda Kalisza, to ci powie, że sądy funkcjonują źle. Spytaj co z tym zrobić Ryszardzie, to usłyszysz wielką cieszę. K

falszywa, interesowna gnida ukrywajaca rzeczywiste motywy swoich dzialan

ten szmaciarz nigdy dla mnie nie byl autorytetem , tez strajkowalem , roznosilem ulotki i bibuly , dzialalem w SOLIDARNOSCO i co z tego ,od razu zuwazylem ze dzialacze solidarnosci dogadywali sie z komuchami na terenie zakladu

Dogadywałeś się z komuchami, nieładnie. Idź się wyspowiadać synu. Ja nigdy nie dogadywałem się z komunistami, nie należałem do tych zdrajców z Solidarności.

pytanie na dzis jest: dlaczego przez prawie 3 dekady zaden polski dziennikarz nie zwrocil sie do 'legendy" W. F. z pytaniem, prostym pytaniem: co Pan mysli o prywatyzacji polskiego majatku narodowego?, czy to takie trudne zadanie?

Frasyniuk , to nastepny dęty autorytet , zaraz po Aaaadamie z GWna ...

Ale za legendowany przez bezpiekę jako autorytet.
Już wiemy że nie był odważny tylko cwaniaczek.
z takich cwaniaczków głupio mądrych cała opozycja .
nic nie zrobią- to zera, próżne, puste, podłe.

na czym on się zna ? na prawie ? ekonomii ? filozofii ? historii ?
matematyce ? fizyce ? wojsku ? inżynierii ? jakiej ?

to bardzo prosty człowiek, niewiele wie i umie, jego możliwości
i umiejętności wykorzystania władzy są prawie takie same jak
konia czy osła .... nie wolno zapominać o tym, że małpie brzytwy do rąk się nie daje

Tak... sami zmiany wprowadzili.. prawda . tylko po to aby ten parasol pokomunistyczny rozrósł się do rozmiarów mafi prokuratorsko - sędziowskiej gdzie jeden sędzia przyłapany na kradzieży wydaje wyrok w sprawie drugiego, który "pożyczył" narzędzia z marketu!!! Co za obłuda i cwaniactwo tej najgłupszej opozycji w historii Polski. Nie zreformowane sądownictwo nie pozwoli rozliczyć, żadnego winnego z dziesiątek afer, które serwowało PO_PSL podczas swoich nierządów. Słychać po ich wyciu, jak bardzo chcę chcą doczołgać się do władzy i utraconego koryta. To pokazuje patologię w Polskim sądownictwie ilu sędziów jest zaangażowanych w POlitykę w według prawa powinni być apolityczni.Pokazuje również rozmiar patologii w szeregach posłów na Wiejskiej. Naród wypowiedział swoją opinię w trakcie wyborów, dając obecnej władzy mandat zaufania do wprowadzenia zmian, zgodnie z obietnicą wyborczą. Nie cofniemy się chcemy aby Polska była krajem praworządnym dla Polaków, a nie prywatnym folwarkiem dla grona uprzywilejowanych, którzy zawłaszczyli każdą dziedzinę życia społecznego dbając o interesy własne i mocodawców z poza obu stron granic.

Bravo, swietnie powiedziane, a PiS musi dalej robic to co obiecal

Cała ta demolka totalnej opozycji - wszystkiego, co naprawia zjednoczona prawica tak, jak obiecywała w kampanii wyborczej - polega na, jak najszybszym obaleniu obecnego Rządu RP i powrotu, jak było. Reforma sądownictwa, to tylko pretekst, paliwo, moment do zemsty za przegrane wybory parlamentarne i prezydenckie, szerokiego niestety odłamu ludzi o poglądach liberalno lewackich, którzy uważają, że w Polsce należy im się więcej. To wszelkiej maści polscy renegaci wewnętrzni i zewnętrzni, którym śni się ponownie pucz i zamęt w kraju. Powiem krótko i dosadnie - nie puczcie, bo wasz pociąg do władzy dawno i bezpowrotnie już odjechał w siną dal - amen!

Ono chce mieć MONOPOL na WSZYSTKO. Tak rozumieją demokrację, praworządność i sprawiedliwość. Prawo w ich rękach ma służyć ich
monopolom, bo lewactwo zawsze zmierza do dyktatury. Jak nie może
dyktatury osiągnąć od razu, to zmierza do niej okrężnymi drogami.
Tu jest świetna analiza charakteru lewactwa, jak ktoś pragnie poszerzyć
sobie wiedzę o lewactwie, to proszę przeczytać ten esej :

http://www.rodaknet.com/ksiazk...

sb-cka szmata - sam sie zdekonspirowal

cos ktos ma na tego calego kombinatora fra fra syniukiego
dorobil sie ogromnego majatku na czym?

mysle ze te emocje to albo wodka albo kwity na niego jesli nie spelni swojej roli nadanej przez scierwa wieksze niz on

Myślę,że Frasyniuk odrabia szarwark u pana. Pieniądze potrafią upodlić.

Frasyniuk to skrót od frajerskiego syna?

Widać wyraźnie że Frasyniuk jest szykowany przez służby jako drugi Wałęsa, gdy stwierdzą, że Wałęsa nie pociągnie za sobą ludzi. Ilu oni mają jeszcze takich uśpionych agentów? Żaden przyzwoity człowiek nie poda ręki byłym UBkom i SBkom, nie mówiąc już o tym, żeby iść z nimi ręka w rękę przeciw Narodowi. Jak trzeba się zeszmacić, żeby tak postąpić.

regułą jest, że stawiają zawsze na osobników zupełnie niedorozwiniętych
moralnie i intelektualne, czy aby nie dlatego, że one są takie same,
niedorozwinięte moralnie i intelektualnie ? czy to nie jest selekcja
negatywna, identycznie jak w PRL ?

dziki kraj, ChDiKK nie wzięły się znikąd, twórcami tego "osiągnięcia"
są konkretni ludzie

W służbach PRLu (UBeckich, SBckich i WSIowych) były dwa gatunki osobników. Jedna grupa to "żołnierze" faktycznie -niedorozwinięta moralnie i intelektualnie, czyli zwykłe trepy, które bez mrugnięcia okiem wykonają każdy rozkaz wydany przez jakąś kanalię. I oni zawsze mówią, że mają czyste sumienie. Chyba tylko dlatego czyste, że nigdy nie używane. W tej grupie nie wskazane jest, żeby był ktoś myślący, bo jeszcze w czasie wykonywania rozkazu pomyślały czy powinien iść przeciwko ludziom, przeciwko uczciwości. Druga grupa to dobrze wyszkolona, cyniczna i bezczelna na usługach "niewidzialnych". Dla tych ludzi życie ludzkie nie ma żadnego znaczenia. Nie cofną się przed żadnyn świstwem, przed żadną niegodziwością, byleby tylko "niewidzialny" był z nich zadowolony i sowicie ich opłacił. To oni mają za zadanie wyciągnąć trepów na ulicę. Tak widać od lat. Tylko ci "niewidzialni" są z różnych krajów i chcą żeby były realizowane interesy krajów z których pochodzą. I ta druga grupa zdrajców niestety im w tym pomaga, żeby obcy zawładnęli Polską. Stąd te wszystkie protesty przeciwko demokratycznie wybranej władzy. To woła o pomstę do nieba.

Gnębi mnie średniowieczny teoremat.
Ilu Michników,Frasyniuków,Niesiołowskich......mieści się na ostrzu szpilki?

Duuużo mniej niż na jednej gałęzi, a jeszcze mniej niż na wyrośniętym dębie ;-)

"Plastikowy" protest "Totalnej opozycji" ujawnił słabość nośną szyldów partyjnych i wspierających je tzw. dyżurnych autorytetów. Zaowocuje to przed wyborami samorządowymi masowymi odejściami z tych partii w terenie. Jak grzyby po deszczu powstaną lokalne komitety wyborcze. PO i PSL nie powtórzą wcześniejszego sukcesu, a Nowoczesna w ogóle nie zaistnieje. Po wyborach lokalne komitety będą gotowe do współpracy z PiS-em. Słabość w polityce zawsze rodzi słabość, a siła siłę. Totalna opozycja zapomniała, że "gdzie walczy się przeciw prawdzie, tam ona już zwyciężyła".

można teraz zobaczyć, ile te homosowietikusy mają w głowach PRL-u :
mentalność komunistyczna, hasła, agitacja jak na akademiach PRL-owskich : ten sam szlif stalinowski, ta sama gadka politruków, bzdety,
bajdurzenia o demokracji, praworządności itd... no, PRL ... oni zatrzymali się mentalnie w latach 1980-89, no, najdalej 2003 ... tak, jakby czas dla nich się zatrzymał, tak, jakby nie rozumieli, co przyniosła prawda dzięki wolności słowa i Internetowi, ci ludzie żyją w swoim matriksie, oderwali się od rzeczywistości, nie rozumieją jej ... nie dociera do nich, że obecnie informacje przepływają błyskawicznie, że ich kłamstwa są w mgnieniu oka obnażane, wyśmiewane, ich motywacje dokładnie wyjaśniane i to dzieje się w skali globalnej, bo np. Polska Polonijna Diaspora na 6 kontynentach obserwuje co dzieje się w Polsce na bieżąco, wszystko wie z dnia na dzień ... dokładnie i precyzyjnie .... najśmieszniejsze jest straszenie Polaków zagranicą ... gdy zagranica wie dokładnie, co ci niemądrzy ludzie powiedzą nastepnego dnia, bo są oni całkowicie przewidywalni ... i tak, robią oni z siebie pośmiewisko ku
uciesze milionów Internautów i w Polsce, i na wszystkich kontynentach ...

Nie ma już Władka. Jest s...rwysyniuk który oskarżeniem Jarosława Kaczyńskiego o napluciu na własnego brata sam pozbawił się zdolności honorowej.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.