Kto łeb urwał hydrze

Kto łeb urwał hydrze - niezalezna.pl
foto:

Z licznych argumentów przeciw reformie Sądu Najwyższego warto zwrócić uwagę na słowa Adriana Zandberga, że wprawdzie „sądy są pełne biurokracji i bezduszności”, ale przez PiS „obecnych sędziów zastąpi nowa kasta ludzi wyznaczonych przez Zbigniewa Ziobrę”. Otóż sytuacja w sądach wyglądała do tej pory tak, że istniała grupa sędziów uprzywilejowanych, zarabiających olbrzymie pieniądze za niewielką pracę. I większość obciążona na dole czarną robotą. Trudno o większy absurd niż stwierdzenie, że teraz Kaczyński wstawi do sądów swoich ludzi. To niemożliwe, sędziowie muszą skończyć studia. Reforma SN polega na mickiewiczowskim urwaniu łba hydrze. By wierchuszkę sądów przestali stanowić sędzia Godyń – oficer śledczy w organach bezpieczeństwa PRL-u, czy sędzia Płóciennik, który wsadzał do więzienia starszą panią Zofię Pietkiewicz, bo znieważając milicjantów, demoralizowała młodzież. Chodzi o umożliwienie awansu sędziom, którzy nie są bezduszni, a bez reformy nie mieliby szans awansować. Partia Razem, idąc na manifestację z KOD-em, dała sygnał pokrzywdzonym w transformacji, że zawsze w decydującym momencie ma ich gdzieś i woli błyszczeć w TVN-ie i „GW”.

Opinie użytkowników

No dobra. Pozbywamy się z sądów i adwokatur złodziei, komuchów i bandytów. Kogo wstawiamy? PiS chciał w ustawie załatwić sobie swoich sędziów, ale był sprzeciw ze strony społeczeństwa. Sprzeciw ten, wyrażony przez partie konstruktywnej opozycji (pluję na PO,N i PSL) spotkał się z jadem i agresją PiS. Quo Vadis, Rządzie?

Samo sedno! Korporacja prawnicza ma charakter kastowy, hierarchiczny, a jakże! Na czele nieruchawe tłuste koty, niby bramini dostojni... A uczciwych sędziów ilu w Polsce może być? Jeden Pan Janusz Wojciechowski?

To oczywiste Panie Redaktorze.Ani przez jedna sekundę nie uważaliśmy Zandberga i zandbergopodobnych za wrażliwych na niedolę i biedę ludzką społeczników.To swołocz,która dostała zadanie wypłynięcia(jak nie powiem co)na rzutkich hasłach,aby dalej było tak jak było.

To bardzo ciekawa myśl Autora, że wśród tej hołoty uważającej się za nadzwyczjną kastę są także i dobrzy sędziowie ale są oni zablokowani przez hołotę sędziowską. To jest wielka prawda i dotyczy ona wielu różnych środowisk pokomunistycznych np. dziedzina kultury i sztuki.

Zandberg to kanapowy komunista, taki sam jak Marks i Engels.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.