Wielkie pożary lasów. 37 tys. osób ewakuowanych

Wielkie pożary lasów. 37 tys. osób ewakuowanych - niezalezna.pl
foto: screen 24matins

Pożary lasów, które szaleją w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska zmusiły już do opuszczenia swoich domów 37 tys. osób - poinformowały władze.

Płomienie podsycane przez wysoką temperaturę i silny wiatr zmusiły władze do wydania kolejnych poleceń ewakuacji, w tym liczącej 11 tys. mieszkańców miejscowości Williams Lake.

Według telewizji CBC łączna liczba ewakuowanych w tym rejonie sięgnęła 24 tys. Większość z nich kierowana jest do położonego nieco dalej na południe miasta Kamloops.

Minister transportu Kanady Todd Stone ocenia, że od 7 lipca, czyli od czasu ogłoszenia w całej prowincji stanu wyjątkowego polecenie ewakuacji otrzymało ok. 37 tys. osób.

Lokalne władze informują, że w niedzielę aktywnych było ok. 162 ognisk pożarów; 15 z nich zagraża terenom zamieszkałym.

Z żywiołem walczy ok. 3 tys. strażaków, część z nich przybyła z innych prowincji Kanady.

Opinie użytkowników

Widzialem te pozary na wlasne oczy wlasnie wracalem do Alberty z urlopu dolinie jeziora Okanagan, British Columbia. Temperatury w okolicach 36C, water bombers z Penticton lataly do pozarow od switu do nocy. Wszystko dookala suche latwo o pozar. Ten raj na ziemi zmienil sie w pieklo, blekitne niebo i piekne widoki wszystko zasloniete dymem, ten dym dotarl juz do sasiedniej prowincji, Alberty. Straszna tragedia ludzi ewakuowanych i tych ktorzy stracili dorobek calego zycia w tych pozarach.

Oby ugasili jak najszybciej. Niedaleko znajduje sie tam Jasper i Banff National Parks. Piekne miejsca.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.