Zwolennicy teokracji

Zwolennicy teokracji - niezalezna.pl
foto:

Od lat słyszę nieustannie, że jako katolik, i do tego konserwatysta, jestem zwolennikiem państwa wyznaniowego, w którym realnie rządzą biskupi. I na nic się zdają zapewnienia, że wcale tak nie jest. Liberałowie, a także niemała część katolików otwartych wiedzą lepiej. Kłopot polega tylko na tym, że od jakiegoś czasu państwa wyznaniowego, katolickiej teokracji chcą raczej liberałowie niż konserwatyści. Najlepszym zaś tego dowodem jest opinia Jarosława Makowskiego, który w radiu Tok FM podzielił się opinią o skandalu, jakim jest jego zdaniem to, że biskupi chętnie wypowiadają się o gender, a milczą w sprawie Sądu Najwyższego. Kłopot polega tylko na tym, że gdyby biskupi zaczęli oceniać tego rodzaju decyzje jak wczorajsza, to rzeczywiście mielibyśmy do czynienia z państwem wyznaniowym, bo biskupi mieszaliby się do spraw, które nie są w ich polu zainteresowania. Tak bowiem się składa, że o ile gender to kwestia wierności bądź nie biblijnej prawdzie o człowieku, o tyle ani w Biblii, ani w Katechizmie nie ma nic na temat metod powoływania sędziów. W tej sprawie katolik może więc mieć dowolne poglądy, a biskupom nic do tego, jakie przyjmie.

Opinie użytkowników

Protestantyzm nie nalezy do Cywilizacji Lacinskiej,lecz do Zydowskiej.
Polecam ksiazki genialnego tworcy teorii cywilizacji,profesora Feliksa Konecznego..
Np.Prawa Dziejowe,Cywilizacja Zydowska,Cywilizacja Bizantynska,O wielosci cywilizacji,Polskie Logos i Etos.
ksiegarnia.antyk.org.pl

Rzeczywiście Profesor Feliks Koneczny genialnie uporządkował naszą wiedzę o cywilizacjach i ich wpływie na ludzkie życie.

Jak to nie ma nic w Biblii na temat sedziow!? To prosze sobie przeczytac cala Ksiege Sedziow.

Ale to się skończyło ~3060 lat temu! O tyle chcą nas cofnąć ci pożal się Boże "obrońcy demokracji".

Zgodnie z przewidywaniami, pan niczego nie zrozumial.

Po smierci Jozuego (prawdziwe hebrajskie imie Jehoszua, takie samo jak imie Mesjasza) Jehowa powolywal sedziow nad Izraelem, ktorzy rozsadzali sprawy ludzi pograzonych w balwochwalstwie i doradzali, jak zyc, ratujac ich z reki przesladowcow (plemion arabskich). Byli to ludzie napelnieni duchem Jehowy (Zwoj Sedziow 2, 11-17).

W odroznieniu od tamtej sytuacji, wspolczesni sedziowie - czy to wybierani przez siebie samych, czy przez parlament, nie posiadaja pieczeci Bozej i sa napelnieni duchem pazernej chciwosci, skutkiem czego nie ma innego wyjscia, jak przejsc na reczne sterowanie. Z tym, ze konskewencje tej decyzji beda bardzo powazne.

Zgodnie z obserwacją wcześniejszych pani wpisów pani jest w sekcie i uprawia sekciarską propagandę posługując się sekciarskim słownictwem. Rzeczywiście Bóg Ojciec niechętnie przystał na zmianę ustroju plemion izraelskich na monarchię. A o pazernej chciwości to może porozmawiajmy przy okazji rabunków majątku Kościoła przez Lutra, Kalwina Krwawego i Henryka VIII Syfilityka. Przypominam, że jedynie Święty Katolicki i Apostolski Kościół posiada, jak to pani ujmuje, pieczęć Boga, gdyż ustanowił Go osobiście Sam Syn Boży, Pan Nasz Jezus Chrystus i i zagwarantował Mu, że jest z Nim "przez wszystkie te dni aż do skończenia świata". Więc wszelkie te sekciarskie brednie, że od tego albo tamtego "reformatora" zaczyna się "prawdziwy kościół" nie tylko nie mają potwierdzenia ale są wręcz z góry zanegowane Autorytetem Słów Boskiego Zbawiciela.

Styl panskiej odpowiedzi jednoznacznie ujawnia, do jakiej sekty pan nalezy. Bo Kosciol rzymski jest sekta i zadna cenzura tego fundamentalnego faktu nie zmieni! I to sekta jak najbardziej destrukcyjna, w ktorej dewiacje seksualne tzw. duchowienstwa to nie przypadek, lecz regula. Do tego trzeba dodac elementarne braki wiedzy biblijnej. I jezeli mniemacie, ze Jehowa bedzie tolerowal istnienie tej szatanskiej organizacji w nieskonczonosc, to wkrotce doczekacie sie ...

Imię Jehowa jest używana przez Świadków Jehowy, którzy nie mają wiele wspólnego z chrześcijaństwem. Czy dla ciebie Chrystianko Jezus Chrystus to prawdziwy Bóg wcielony- wcielone Słowo, które było Bogiem zanim świat powstał i przez które wszystko powstało (prolog Ewangelii św. Jana). A może dla ciebie to wcielony Archanioł Michał jak twierdzą zwodziciele Świadkowie Jehowy?
A czy Duch Św. to dla trzecia osoba Trójcy, prawdziwy Pocieszyciel, który uczy o Chrystusie? A może dla ciebie to tylko jakaś energia?

Ten agent antypolski nadal tu bezkarnie szaleje.
Jednak ma to dobra strone,ze kazdy Polak moze sie przekonac,ze protestanci dzisiaj,podobnie jak w przeszlosci,nienawidza Polski,i sprzymierzaja sie kolejno z Jej wszystkimi wrogami.
Pamietajcie !
Protestanci,podobnie jak komunisci,ZAWSZE KLAMIA.

należy jeszcze dodać iż tak zwana samozwańcza @Chrystianka
pomija milczeniem fakt że Sędziowie w Izraelu byli by strzec
Prawa a nie współpracować z najeźdźcą szwedzkim jak robili to w ramach kolaboracji poprzednicy linii ideowo-duchowej szanownej pani sekciarki a za co zostali wyproszeni z Polski
która wyjątkowo źle się czuje jak nie "dokopie KK" w ramach nowoczesnej kolaboracji z libertynami i liberałami
a także nie bierze pod uwagę że z tej właśnie czynności czerpie swoje życie i sens istnienia

pozdrawiam Pana Jana

Dziękuję za pozdrowienia i wzajemnie - razem uczynimy Polskę znowu Wielką.

najeźdźcy szwedzcy w Izraelu? daleko się zapuścili...
jeżeli ktoś tworzy takie historie, to całkowicie dyskredytuje go w jakiejkolwiek dyskusji, dobranoc

Jak to komunisci i protestanci,ty takze ZAWSZE KLAMIESZ.
Preciez NIKT,klamco,nie mowil,ze Sedziowie mieli cos wspolnego ze Szwedami.
Czy tez moze,jak Petru,nie rozumiesz po polsku ?

Chodzi o protestantow w Polsce! Doucz sie Bagnet!

cytuję co napisał 'gość': "Sędziowie w Izraelu byli by strzec Prawa a nie współpracować z najeźdźcą szwedzkim" - jest o Izraelu, jest o Szwedach, a o Polsce ani słowa - chyba za dużo telewizji się naoglądałeś, choć abonamentu nie płacisz i teraz nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

Jestes prymitywnym prowokatorem komunistycznym.
Przy okazji wszyscy moga podziwiac solidarnosc protestancko-komunistyczna przeciwko Polsce.
Protestanci byli podpora rzadow sowieckich w Polsce,i mozna ich bylo podziwiac kazdego roku razem z komunistami w pochodach Pierwszomajowych.

Infantylne czepianie się słówek. Co 'gość' ma na myśli w sprawie tych Szwedów jest jasne, izraelscy sędziowie nie kolaborowali z ówczesnymi najeźdźcami jak KOLABOROWALI "protestanci" z najeźdźcą szwedzkim w XVII wiecznej Polsce. Jednocześnie 'bagnet' obnaża nie mówiąc już o żałosnej 'Chrystiance' przyczyny tego, dlaczego tkwią w luterskich błędach. Mają rozumki Kubusia Puchatka i powtarzają niedorzeczności, jakimi ich karmią ich 'starsi', którym dobrowolnie dają się doić.

Nie pierwszy raz slysze prowokacje komunistyczna z tego adresu.
"Otwarty katolik" to nic innego jak komunista ,lub mason.
Wiadomo,ze Michnik tez jest "otwartym katolikiem",a to cos mpwi.
Ja jestem od dawna zwolennikiem panstwa wyznaniowego,i nie ma to nic wspolnego z rzadami biskupoow.
Natomiast jest to OCZYWISTE uznanie RELIGII NARODOWEJ POLSKIEJ,i moralnosci katolickiej.
Bez uznania tych faktow,panstwo automatycznie wpada w rece wrogow masonskich i koministycznych,i steruje w kierunku francuskim.
Propaganda antykatolicka komunistow i masonow powinna byc zakazana.
Dla wszystkich ciekawych,polecam obejrzenie autora w ciekawej dyskusji o Zydach w Polsce w KLubie Ronina na youtubeie.
Trzeba to koniecznie zaliczyc,by zdobyc wiedze o tym co sie dzieje w Polsce,i kto jest kim.

Liberałowie chcą głównie państwa wyznaniowego z religią rządzącą LAICKĄ. Laicyzm to też wyznanie, agresywne, o wielkich środkach z których finansują laicki prozelityzm.A przy okazji próbują skompromitować swoich przeciwników wciągając w swoje gierki. Przykładem są te nieszczęsne "korytarze humanitarne".

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.