Będziemy mieli rakiety Patriot, będziemy mieli rakiety Homar, będziemy zdolni postawić zaporę ogniową, która wstrzyma jakąkolwiek agresję - mówił dzisiaj wieczorem na antenie TVP Info minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jak już informowaliśmy, dzisiaj podpisano memorandum informujące, że rząd Stanów Zjednoczonych wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji, takiej jakiej używają wojska USA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska kupuje baterie rakiet Patriot. PEŁNA TREŚĆ MEMORANDUM

Na ten temat, ale przede wszystkim o wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce, rozmawiano w programie „Minęła 20”. Gościem Michała Rachonia był m.in. minister Antoni Macierewicz.

Donald Trump w przemówieniu przechodził od kształtu cywilizacji do konkretnych wydarzeń i rozwiązań

- mówił szef MON, podkreślając, że w zawarto konkretne decyzje związane m.in. z gazem, czy zakupem systemu Patriot.

 Będziemy mieli rakiety Patriot, będziemy mieli rakiety Homar, będziemy zdolni postawić zaporę ogniową, która wstrzyma jakąkolwiek agresję. Oczywiście, to nie tylko te dwa rodzaje broni

- tłumaczył Antoni Macierewicz, który przypomniał o setkach haubic, jakimi będzie dysponowała polska armia.
- Musimy stworzyć taka linię obrony, żeby Rosjanie nie byli w stanie jej przejść - mówił szef MON, podkreślając że nie chodzi tylko o sprzęt amerykański, ale także polskiej produkcji.

Nowe technologie, które uzyskamy nabywając rakiety Patriot, staną się istotnym czynnikiem rozwoju zdolności obronnych

- dodał minister Macierewicz.