Szef MON ostro o byłej minister zdrowia: Ewa Kopacz wprowadza państwo polskie w błąd

Szef MON ostro o byłej minister zdrowia: Ewa Kopacz wprowadza państwo polskie w błąd - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Mamy do czynienia z dwoma różnymi relacjami i wydaje się, że pani minister Kopacz, która była tam z zespołem fachowców i nadzorowała ich w celu identyfikacji ofiar, wprowadzała wówczas i dzisiaj państwo polskie w błąd – powiedział szef MON, Antoni Macierewicz, komentując informacje zawarte w dokumentach opublikowanych przez dziennikarzy Telewizji Republika.

Ujawnione dokumenty wskazują jasno, że Ewa Kopacz do Moskwy poleciała, aby pomagać rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tak działał rząd Tuska po katastrofie smoleńskiej. SKANY DOKUMENTÓW

Pani Kopacz składała Sejmowi sprawozdanie ze swoich prac i w tym sprawozdaniu mówiła bardzo jasno, że takie prace były realizowane pod jej kierunkiem i że przebiegały znakomicie - powiedział w rozmowie z Telewizją Republika szef MON.

Pani minister Kopacz nie wspomniała o możliwości pomyłek lub działań ze strony rosyjskiej, które by były świadectwem niechlujstwa lub świadomego działania na szkodę państwa polskiego lub na szkodę ofiar i ich rodzin

– stwierdził Antoni Macierewicz.

Przypomnijmy, Ewa Kopacz jeszcze kilkanaście dni temu twierdziła, że do Rosji tuż po katastrofie smoleńskiej jechała z poczucia „wyższej konieczności, obowiązku i powinności” oraz że jej „jedyną rolą na miejscu” było pełnienie funkcji reprezentanta rządu ds. opieki nad rodzinami ofiar.

Tymczasem ujawnione dokumenty pokazują jasno jak, działali urzędnicy rządu PO-PSL i jak ma się to do ostatnich wyjaśnień po ujawnieniu wyników sekcji zwłok tragedii.

Opinie użytkowników

Jakoś nie widać aby dokonała się burza po publikacji tego newsa :D Czy ktoś jeszcze na nadzieję że to wszystko zostanie wyjaśnione od deski do deski? Ja już dawno taką pewność zatraciłem... :/ Chyba że miłościwie nam panujący mnie zaskoczą :D

Panie Ministrze Macierewicz...zacznijcie w końcu coś robić w sprawie, postawcie wreszcie komuś konkretne zarzuty. Codzienne utyskiwanie w mediach do niczego nie prowadzą, a w nas budzą tylko złość i rozgoryczenie. Tu trzeba coś wreszcie zrobić!!!

W 100% się zgadzam.Dodam jedynie ,że takie wiadomości nadal robią na mnie wrażenie i potwierdzają jak wyglądały poprzednie rządy.Istotne jednak jest to ,że jeśli PIS nie zacznie wsadzać do pierdla to w 100% przerżnie wybory na 100%.

posadzic to wstretne babsko dozywotnio ,oszustke, ktora cala Polske oszukiwala,

Ona z domu jest Lis.

Coś Wam to mówi?

Kopacz, tak służyła wiernie Putinowi,że zapomniała skąd pochodzi, bo to właśnie Polsce miała służyć a nie być w układzie z Rosją. Ciekawe czy to Putin dał rozkaz ,żeby kłamać i mataczyć czy ona tak z siebie? Bezczelność Kopacz przekracza granice. Czy ona ma już tak stępiony rozum ? Ta cała bandyterka z Tuskiem na czele ma Polaków za durni i idą w zaparte,ale czego się można spodziewać po antypolskiej platformie obcych agentów? Oni sami się wybrali w sfałszowanych wyborach po to tylko ,żeby służyć i donosić wrogim nam państwom i jednocześnie rozwalać Polskę.

Obecnie gdy parasol ochronny został zwinięty a i nad Tuskiem zbierają się coraz bardziej czarne chmury ,to nie dziwmy się że teraz każdy POpapraniec próbuje się wybielić , udając głupiego ,że on o niczym nie wiedział a działał jedynie z pobudek wyższych ,chcąc jedynie pomóc rodzinom ofiar ?
Wobec tego warto by było przytoczyć przed prokuratorem jej słowa zapowiedzi odnośnie trumien które nie będą otwierane w Kraju. Czy ktoś kto pojechał tam jako wolontariusz byłby upoważniony do wydania takiego oświadczenia w imieniu Państwa i rządu Polskiego , a jeżeli nawet to kto udzielił jej takiego pozwolenia na wydawanie takich oświadczeń ? Gdyż takiego oświadczenia nie mógłby udzielić nawet sam premier rządu polskiego zanim by się wcześniej nie skonsultował ze stanem prawnym jaki obowiązuje w Polsce. Próba takiego fałszowania stanu faktycznego jako wysoki polityk tego państwa zasługuje na tym bardziej surowe potraktowanie karne ,a zwłaszcza w tak kontrowersyjnej sprawie ,gdzie już niejednokrotnie dochodziło do fałszerstw i zacieraniu śladów przestępstwa.Jak chociażby tajne narady z Rosjanami w restauracjach na terenie Moskwy a przecież nie tak przewiduje to protokół dyplomatyczny pomiędzy oba państwami w sprawie ustalania szczegółów wizyty głowy państwa na terytorium Rosji.

Zaraz, zaraz! Po co ona poleciała do Moskwy? Żeby pomagać kacapskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy? Przecież ten skończony matoł nie ma zielonego pojęcia o czymkolwiek, a o lekarskiej profesji w szczególności? Nikt nie uwierzy, że ona zdobyła dyplom lekarza w normalny, zgodny z prawem sposób!!! To niemożliwe, żeby taki jołop zdał jakikolwiek egzamin na jakiejkolwiek akademii medycznej!!! "Pomagała patomorfologom ..."???!!! Chyba tylko w wyjmowaniu z kacapskich mord petów i gaszeniu ich ... nie chcę nawet myśleć na czym!!! Bo ci mieli zakrwawione i zabłocone ręce. Dlatego później w workach z ciałami znajdowano również niedopałki! Ona powinna zgnić w kryminale razem z ryżym, gajowym i całą resztą POpaprańskich zbrodniarzy!!!!!!!!!!

I żadnych konsekwencji ...
Przyczają się ścierwa,
zaczekają na okazję
i gdy ta się POjawi, dostaniecie kulkę w POtylicę.

Śledztwa będą się ciągnąć tak długo dopóki nie nastąpi przedawnienie. To jest celowe działanie, za batonik pójdziesz siedzieć, za miliony wolność. Ta cała mafia sędziowsko prokuratorska jeszcze działa, a aby to się zmieniło potrzeba co najmniej pół wieku.

Sledztwo w sprawie katastrofy smolenskiej NIGDY nie powinno ulec przedawnieniu. Polska jest winna ofiarom tej tragedii, i ich rodzinom pełne jej wyjasnienie i rozliczenie winnych - powieszenie zdrajcow. Powiem wiecej, tylko po wyjasnieniu tej tragedii bedzie mozna budowac społeczenstwo obywatelskie o ktorym mowi PAD. PAD znow ładnie mowi ale na tym konczy. PUSTOSLOWIE.
A ANEKS WSI nadal w prezydenckim sejfie. Dlaczego??? Panie Prezydencie - PRAWDA cie wyzwoli.

Popierajmy PiS wstępując do tej zwycieskiej partii, -wtedy nie będziemy tacy słabi i te przemiany pójdą szybciej. Mamy wielu PiS-oplujców ,rozzuchwalonych BEZKARNOŚCIA.

Chrzanić dyplomację i eufemizmy.
Mówiąc krótko, zwięźle, lapidarnie.

Ewa Kłamczucha-Kopacz kłamała i kłamie dalej.

Pzdro Panie Antoni

chodza juz wiecej niz plotki to cale towarzystwo a ta kopac czy kopoc to na wyglad jest pijanica a ze scierwo polityczne to plotki juz nie sa to pewnik
po co tym gow..m sie zajmowac?

Ta raszpla p.t. Kopacz kiedys skladala przysiege lekarska ! Widzimy ze doskonale o tym zapomniala ......
ba, raszpla! Taka raszple nalezy niszczyc kazdym dostepnym sPOsobem.

moji znajomi (kiedys PO ) zaczynaja otwierac oczy i PO prostu ta banda zaczynaja zygac co znacza WOLNE MEDIA a co do smolenskiej kopaczki to ta wywloka POwinna PO prostu siedziec

Kiedy zarzuty ??????????????????????????

nigdy mason nie podlega sadowi polskiemu zyd mason to nietykalna osoba każdy ma dwie rece sprawiedliwość zależy w ich rekach

Gdyby to było normalne państwo, to ta baba i wielu innych już dawno by siedzieli w ciupie. Zwykłych ludzi zamykają za byle co, a taki to nawet jak zamorduje kogoś to i tak mu nic nie zrobią. Az sie nie chce pisać o tym dziadostwie.

Tak jak mówisz. Chociaż areszt śledczy by się przydał, a tu co dzień njusy i wielkie nic... Minęły miesiące, lata, minie następna dekada, a ludziom już nawet się czytać nie będzie chciało jak ta Kopaczowa zła była, bo jak zobaczą takiego njusa to się wyrzygają.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.