Legia zagra z mistrzem Finlandii

Legia zagra z mistrzem Finlandii - niezalezna.pl
foto: legia.com

Mistrz Finlandii IFK Mariehamn będzie rywalem piłkarzy Legii Warszawa w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Losowanie par odbyło się dzisiaj w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

Mecze zaplanowano na 11/12 i 18/19 lipca, a Legia rozpocznie rywalizację na wyjeździe.

Przeciwnikiem będzie drużyna z liczącego zaledwie 11,5 tysiąca mieszkańców miasta Mariehamn. W październiku 2016 sensacyjnie sięgnęła po pierwsze w historii klubu mistrzostwo Finlandii. Media ochrzciły zespół mianem "mini-Leicester", nawiązując do niespodziewanego mistrza Anglii.

IFK Mariehamn w końcowej tabeli o trzy punkty wyprzedziło dysponującego ponad trzykrotnie większym budżetem, 27-krotnego mistrza HJK Helsinki. Trzecie miejsce zajęło broniące tytułu SJK Seinajoki.

W Finlandii gra się systemem wiosna-jesień, dlatego sezon w pełni. W niedzielę ekipa z Mariehamn u siebie wygrała z JJK Jyvaskyla 2:1, a w tabeli zajmuje trzecie miejsce. Tracą 11 pkt do HJK Helsinki, ale też mają jeden mecz mniej rozegrany.

By zagrać w fazie grupowej Champions League, Legia musi wyeliminować trzech rywali.

Opinie użytkowników

Żeby nie było tak, że kibice legii w Finlandii wywołują burdy na trybunach, dzięki czemu klub stołeczny zostanie wyrzucony z rozgrywek europejskich oraz obciążony wielomilionową karą.
Tak było już w przeszłości, przeszkodą na drodze do LM nie był zbyt wysoki poziom piłkarski przeciwnika ale uczestnicy stadionowych burd, którzy dumnie o sobie mówią "patrioci"
Mam nadzieję że wszyscy zachowamy się odpowiedzialnie i także w tym roku będziemy kibicowali warszawskiej legii w LM.

Nie zgadza się Naród Polski na przyjmowanie Uchodżców i czy to tak trudne do zrozumienia dla kardynała Kazimierza Nycza?
Na poparcie moich słów posłużę się przeprowadzanymi wcześniej sondażami w Polsce na ten temat i ponad 70% a nawet i więcej bo blisko 805 Polaków-Rodaków-Patriotów jest aby NIE PRZYJMOWAĆ NAWEJ JEDNEJ OSOBY!!!!Czy to nie powinno wystarczyć dla Przedstawiciela Koscioła w Polsce? W czyim Imieniu występuje wymieniony teraz Kardynał Kazimierz Nycz??
Czy w imieniu tych-70-80% Polaków czy tylko załóżmy że tak jest tylko tych 20,ponad 20 % Polaków-Rodaków!!!!!!
Czy tych "Trzech Króli" jak wszyscy mówią co zdradzili Polskę tj. Prymas Polski-Wojciech Polak, Arcybiskup Wiktor Skworc z Katowic i właśnie Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz to nie są czasem Polscy A.......ści.
Przypomina się Mnie Targowica w tym momencie co póżniej nastąpił rozpad Państwa Polskiego!!.
Niech Kościół Polski w osobach Episkopatu Polskiego przestanie się wtrącać w sprawy polityki państwa i tyle w temacie!!
P.s.Posłużę się słowami jakie wypowiedział kardynał Kazimierz Nycz co nawiasem mówiąc jest na "Ty" z byłym Prezydentem Polski panem Bronisławem Komorowskim, oto słowa wypowiedziane-"Nie dajmy sobie wmówić, że jest konflikt między pomaganiem a bezpieczeństwem - mówił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w kontekście korytarzy humanitarnych dla uchodźców. Jak podkreślił, polskie państwo jest na tyle mocne, że potrafi zabezpieczyć korytarze humanitarne. -Koniec wypowiedzi!!
A może Biskupi Polscy jak już chcą coś uczynić dobrego dla Polski to ZAJELIBY SIĘ SPROWADZANIEM POLAKÓW-RODAKÓW ZZA WSCHODNIEJ GRANICY POLSKI / CO NP NA JUZ JEST PONAD 30.000 TYSIĘCY CZEKKAJĄCYCH POLAKÓW NA POWRÓT DO OJCZYZNY SWOICH PFRZODKÓWCO? MOŚCI HIERARCHOWIE!!Macie pole do popisu teraz i nie mieszajcie w Ojczyżnie Naszej Polsce .jak już to modlitwa i widać wyrażnie że spotkanie Kanclerz Niemiec Angeli Merkel z Papieżem Franciszkiem w ubiegłym tygodniu daje te "SWOJE OWOCE" -oj wyrażnie widać i już nikt myślący trzeżwo człowiek nie powinien już dać sobie wciskać ciemnotę !!!

Nie będzie łatwo.Dla polskich drużyn każdy przeciwnik jest trudny.A reszta jest nie do przejścia

A kolega xinhua to z Poznania jest, że takie dyrdymały wypisuje?! No wy tam to i owszem przed Finami się nawet trzęsiecie, co to lepiej w hokeja grają a w piłkę co najwyżej okazjonalnie. Na szczęście mamy "właściwego" mistrza kraju , który z takimi "Liecesterami" to sobie potrenuje solidnie przed poważniejszymi meczami, a na pewno d..pą nie trzęsie. Wy już tam mistrza mieliście i fakt, wstyd was było pokazać gdziekolwiek! Martw się kolego aby nie odpaść z mistrzem Albanii w pre-kwalifikacjach LE, bo będzie kolejny wstyd keszke w meszke na pół Europy! To jest wyzwanie dla was, a jak profesjonaliści trenują to zobaczysz w meczu z Finami. W telewizorze!

1989 Puchar UEFA
GKS Katowice-Rovaniemen Palloseura 1-1 0-1

No ale chyba tam Legia nie odpadła tylko jakiś GKS, to prawie jak Lech. Prawie. Człowieku jak widać ty żeś się na Kaziu Górskim zatrzymał, że żyjesz historią sprzed 28 lat! Czas gna do przodu. Legia to taka marka że z Finami zrobi sobie dobry trening, natomiast gdyby na jej miejscu był Poznań czy nie daj Bóg Katowice, wtedy oczywiście Twój wpis byłby zasadny. Co dla Legii jest podłogą dla innych drużyn jest sufitem. I to jest fakt. Racja.

No strasznie wielka marka ta Twoja Legia , złodziejski klubik który kiedyś zawsze kradł piłkarzy z lepszych klubów ze Śląska niby do Wojska . Tylko Górnik Zabrze jako jedyny klub w Polsce doszedł do Finału Puchary Europy i nikt nigdy więcej !

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.