Sondaż: Prawie 40 proc. poparcia dla PiS-u

Sondaż: Prawie 40 proc. poparcia dla PiS-u - niezalezna.pl
foto: sejm.gov.pl

Gdyby wybory odbyły się na początku czerwca, na PiS oddałoby głos 39 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na PO - 18 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Na trzecim miejscu uplasował się Kukiz'15 z poparciem 11 proc. ankietowanych.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, niemal dwie piąte (39 proc.) zapowiedziała zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Notowania partii wzrosły o 4 punkty procentowe w stosunku do wyników z maja.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. W czerwcu na tę partię zagłosowałoby 18 proc. respondentów - jej notowania spadły w stosunku do maja o 3 punkty procentowe.

Trzecie miejsce osiągnęło ugrupowanie Kukiz’15 uzyskując poparcie na poziomie 11 proc (wzrost o 1 punkt proc. w stosunku do badania z maja). Odsetek poparcia dla Nowoczesnej w czerwcu zrównał się z poziomem progu wyborczego i wynosi 5 proc (spadek o 1 punkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem).

Porównywalne rezultaty - po 5 proc. - osiągnęłyby SLD oraz PSL (oba ugrupowania zanotowały wzrost o 2 punkty proc.). Nieco poniżej progu wyborczego znalazłaby się partia Wolność (3 proc.; wzrost o 2 punkty proc.). Partia Razem uzyskałaby w czerwcu poparcie 1 proc. (spadek o 1 punkt proc.), a partia Twój Ruch – 2 proc. (wzrost o 1 punkt proc.).

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 11 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie. Odsetek osób niezdecydowanych znacznie spadł w porównaniu do poprzedniego miesiąca (o 7 punktów procentowych).

W badaniu zrealizowanym na początku czerwca 29 proc. zdecydowanie, a 30 proc. z wahaniem potwierdziła gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, gdyby miały się one odbyć w najbliższą niedzielę. Wśród pozostałych – 13 proc. osób mówiło, że raczej by nie poszły, a kolejne 19 proc. zadeklarowało, że na pewno nie zagłosowałyby w wyborach. Co jedenasty ankietowany (9 proc.) wahał się czy iść, czy nie iść do głosowania.

W porównaniu z badaniem z poprzedniego miesiąca, w czerwcu zaobserwowano pewne zmiany w postawach Polaków wobec uczestnictwa w wyborach parlamentarnych. Zarówno odsetek osób zdecydowanych na udział w wyborach, jak i tych, którzy z całą pewnością nie poszliby do wyborów wzrósł - w przypadku osób chętnych do głosowania o 4 punkty procentowe, a tych niechętnych – o 3 punkty procentowe.

Odsetek osób, które w sposób mniej zdecydowany wezmą udział w najbliższych wyborach spadł w stosunku do poprzedniego miesiąca (o 5 punktów procentowych). Podobnie odsetek osób, które raczej nie poszłyby oddać swojego głosu (spadek o 3 punkty procentowe).

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-7 czerwca 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1018 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Opinie użytkowników

W wyborach parlamentarnych opozycja totalna, czyli PO,Nowoczesna,PSL,SLD z Palikotem,Razem osiągnęły wynik poparcia w sumie około 46%. Na dzień dzisiejszy ta suma wynosi około 36%. I to należy brać pod uwagę. Każdy rozumny obywatel wie ,że wszystkie te wymienione partie niczym się nie różnią. Im zależy tylko żeby było jak dawniej. Ten dziesięcioprocentowy spadek to prawdziwa klęska.A gdyby te trzy partie ocierające się o próg wyborczy nie weszły do sejmu, to PiS i Kukiz mają większość konstytucyjną.

Niesamowite jest to, że ponad 25% ludzi mieszkających w Polsce chce jeszcze głosować na bandziorów z PO, Nowoczerskiej, SLD i ZSL! Straszne.

Mnie cały czas fascynuje PSL a szczególnie ich elektorat :)

Wszawa , kibucowska TVN podala ze nowopofajdana ma 8%, pomimo ze splupek pod tekstem jest jednoznaczny 5% . FAKE NEWS . TVN =CNN =BBC= MSNBC. Zalosne. Pochnke omal sie nie udlawila wlasnymi lzami podajc widomsc ze PiS ma 39%, hahaha.

Wciaz zapatrzenie w sondaze? Zamiast pisac co rzad robi wy podajecie wyniki sondazy? Nie o take Polske walczylem.

Takie lawirowanie pomiędzy sybarytyzmem a utratą słupków poparcia. Klepią się co dzień po plecach, że jak rządzi PiS, to rozwijamy się gospodarczo. Niech będzie, rozwijamy się. Ale jaki w tym sukces PiS, skoro na sukces ciężko pracujemy my wszyscy?

To wytłumacz nam prostakom. Jak to jest ,że np. Lotos,LOT za poprzedniej władzy miał straty.A wystarczyło zaledwie rok i firmy te osiągają zyski. Czy my obecnie ciężej pracujemy niż za poprzedników?

zlikwidowanie nędzy, wzrost gospodarczy, spadek deficytu, spadek bezrobocia, powolna ale stanowcza repolonizacja banków, repolonizacja mediów, twarde bronienie polskich interesów na arenie międzynarodowej, masz jakieś inne wskaźniki dobrego rządzenia????? i większość społeczeństwa te sukcesy widzi i je popiera, stąd wzrosty w sondażach, a innych metod na badanie nastrojów narodu nie wymyślono!!!!!!!!!!!!

jeszcze dwie kadencje i o po bedzie tylko grabarz pamietal.....

Sondaże.
Sondażownia Public Kantor nareszcie zeszła z obłoków. Tyle, że ma ciągle słabość do PSL i SLD. Po przeliczeniu podział mandatów mógłby wyglądać następująco: PiS - 263, PO - 108, Ku 15 - 55, NO – 11, PSL – 11, SLD – 11 i MN – 1. Czekamy na sondaż CBOS. Konstytucyjna większość byłaby osiągalna o ile formacja Ku 15 nie odwróci kota ogonem.

Kukiz to WSI, to coś powstało tylko po to aby zebrać głosy na prawej stronie sceny politycznej.
W newralgicznych głosowaniach, zawsze głosuje tak jak totalna opozycja........

No i jaki z tego wniosek? Chce PiS mój głos - to niech zacznie szanować pamięć o moich przodkach, którzy niegdyś mieszkali na kresach, pod Tarnopolem. Takich jak ja jest wielu, bo Kresy stanowiły niegdyś 1/3 terytorium państwa polskiego. A dla mnie uszanowanie pamięci moich przodków zasługuje na szczególny szacunek. K'15 zaproponował prace nad ustawą penalizującą propagowanie banderyzmu, która celowo będzie czekać na obrady w szufladzie marszałka sejmu z PiS po wsze czasy... Obiektywnie patrząc, w K'15 nie brak też inicjatyw zupełnie bez sensu - jak ta o "liberalizacji" dostępu do broni. Gdyby PiS stanął na wysokości zadania i zamknął temat bandery, miałby głosy kresowiaków w tym mój.

Kij ma dwa końce. Mówisz "chce PiS mój głos, to niech zrobi to, czy tamto". Tylko zawsze trzeba się zastanowić nad alternatywą. Na dzisiaj, jeśli nie PiS, to PO z całą swołoczą. A wątpliwe, czy PO zechce "uszanować twoich przodków". Tak, że nie tylko PiS może chcieć Twego głosu, ale i na odwrót. Chyba, że na złość cioci zechcesz odmrozić sobie uszy.

Po tylu kompromitacjach jeszcze w ogóle ktoś glosuje na PO? Tego nie jestem w stanie pojąć?

W ubiegłym tygodniu sondaż przeprowadził Play i PiS miało 46% poparcia .

No jeżeli takie dane podaje "Kanciarz Public" to z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że wynik partii rządzącej jest co najmniej nieco lepszy niż te 39%, a Po dużo gorszy niż 18%. Ja tam sondaży nie przeprowadzam, ale z różnych racji rozmawiam dzień w dzień z mnóstwem i to różnych ludzi (pewnie cały przekrój społeczny będzie od studenta do menela). I tam sobie zwyczajnie jaja robią ludzie z PO czy Nowoczesnej, a o głosowaniu to mowy nie ma. Ze stosunkiem do PiS to jest różnie będąc szczerym, pół na pół tak wg mnie, ale nawet jak jest negatywny to negatywny bez "jaj" (jakieś tam narzekania że mogliby jeszcze to lub tamto) . Na "totalnych" jaja są non stop i szydera. Ludzie sobie z nich jajca robią po prostu. To się staje powoli synonimem obciachu i przekrętów, niezależnie od oceny rządu czy Pisu. I To jest na fakcie.

To cieszy. Trzeba jednak uważać na tarapaty wizerunkowe, których można uniknąć.

Głupim działaniem PO sondaż dla tej partii to 1,8% trzeba uwzględnić przecinek po 1.

Ja wiem... "biedna opozycja"... czy aby na pewno... Mógłbym opozycji żałować, gdyby jeszcze coś sobą reprezentowali, mieli jakieś ideały (ale nie oderwane od rzeczywistości). A tu... wciąż próbują podważać autorytet państwa polskiego, wciaż próbują wracać do tematów które społeczeństwo jednoznacznie odrzuciło, wciąż próbują zrobić z narodu... coś innego.

Tak może być...chociaż powiem wam, jak to wygląda wśród znajomych i rodziny mojej i mojej żony:
1) jedno z największych Polskich miast - znajomi w sumie wyłącznie po najlepszych kierunkach (większość studia ścisłe), zazwyczaj nieźle bądź dużo zarabiający, sporo jeżdżący po świecie - PISu nie popiera właściwie nikt, jeżeli ktoś popiera to się tym nie chwali, przynajmniej takich przypadków wśród znajomych nie spotkaliśmy
2) rodzina (osoby 50 lat wzwyż) - tu korelacja jest prosta - im ktoś bogatszy i lepiej wykształcony - tym rzadziej popiera PIS. Niemniej spora część rodziny (zazwyczaj ta gorzej sytuowana popiera PIS na zasadzie "dowalić elitom i złodziejom"
3) Ciekawostka - przyznaję, że mimo złego stosunku do PIS osoby z grupy pierwszej popierają PIS w sprawie uchodźców
4) Ciekawostka nr 2 - na osoby z grupy 50+ działa propaganda TVP. Na osoby młodsze wprost przeciwnie.

Tobie się dziecino wydaje że jesteś intelektualistą i opowiadasz bajeczki o ludziach wykształconych, itd.

Nie wiesz tego, że to co piszesz wygląda tak, jak mały Jasio sobie wyobraża duże piwo ;)

Z daleka widać, że jesteś pół-i........ i że kompletnie nie wiesz jak to widać. "Wykształcenie" oparte na lekturze GW "pachnie" z daleka.

Na szczęście czasy PO się kończą, więc i tacy jak ty znikną.

Głownie zatruto umysły tych ludzi propagandą internacjonalizmu i nieograniczonej wolności gospodarczej, jakże zgubnej dla państw słabszych gospodarczo.

Dlatego, że w dużej mierze w Polsce wykorzeniono myśl polityczną. Działały w tym kieunku Rządy 5 kolumny w Polsce, w szczególności na uniwerytetach i uczelniach i szeroko pojętej kulturze, czego nie można było udowodnić wprost, ale można je zauważyć poprzez wskazanie na przebieg i wyniki, owoce ich działań. Rządy 5 kolumny są rządami z cienia, ich istnienie możemy jedynie wywieźć z kontekstu, obserwując rządy SLD czy PO-PSL nastawione na niszczenie potencjału gospodarczego Polski.

Obce mocarstwa, głównie Niemcy oraz Rosja były zaangazowane na rozicie patriotycznego elementu polskiego, kadząc w ośrodkach kultury internacjonaliztom o polskim ciemnogrodzie. To był szerszy element gry na zmanipulowanie lemingów, aby wyzbyli się polskości. Ta ciemna nieswiadoma masa, mimo wykształcenia kupiła tą dezinforamcję i manipulację, 5 kolumna zauroczyła ich nowoczesnościa. Niejednokrotnie byli uprzywilejowani, dostawali dobrze płatne stanowiska lub rzadowe i publiczne zlecenia.

Innym takim symptomem jest permanentna obecność tajnych służb na forach, portalach prawicowych oraz we wszelkich organizacjach patriotycznych i prawicowych. Od 2006 roku angażuję się politycznie i stwierdzam jedno – tam, gdzie jest prawica, tam gdzie zbierają się Polacy zaangażowani w życie polityczne i gospodarcze kraju – tam zawsze kręci się obca agentura. Obecność ta przejawia się w zastraszaniu wolnych obywateli, odstręczaniu od organizacji, rozbijaniu tych organizacji, skłócaniu, mąceniu, zasypywaniu uczestników negatywami o Polakach pomówieniami itp.

I dlatego Polska od 20 lat się rozpadała. Ponieważ Wróg nie jest określony. Zmasowany sabotaż, dywersja obejmująca wszystkie istotne elementy naszego państwa - jest to stanem wojny, i to wojną totalną. A celem – odebranie nam wolności, Polski...
Zdefiniujmy, kim oni są, a powstrzymamy rozpad naszego kraju - i odzyskamy go i rozwiniemy ekonomicznie. W przeciwnym wypadku, nasz kraj stanie sie kolonią międzynarodowego kapitału. Walczmy o nasz interes, jak walczą Niemcy o swój, po trupach do celu.

Moj znajomy - lekarz specjalista z Warszawy ostatnio skarzyl mi sie ze wsrod mlodszych od niego lekrzy (czyli w wieku 25-35lat )wszyscy sa za PISem i nie wie, jak sie odnalezc w tych zachwianych proporcjach!! :-)) Nagle poczul sie obciachowy i nie umie ich przekonac do swoich racji, bo sa o wiele lepiej zorientowani w wielu tematach, a jemu GW nie dostarcza wiarygodnych argumentow, czuje sie wiec sfrustrowany, biedaczek:-)) I co gorsza - absolutnie wszyscy znajomi na emigracji sa przeciwko imigrantom islamskim, no i jak tu zyc?!?!

Kuba
Można ci tylko współczuć.Rodziny i otoczenia.
Bardzo nieciekawe.

Fakt, nieciekawie to wyglada.

Wania, te bajeczki to oPOwiadaj na onecie i wp. Matoły może to łykną.

WRONG!!! ZSL,LSD I nowośmieszna POwinny całkowicie zniknąć i nie szkodzić już więcej Polsce

Wierszyk sprzed pół godziny:

Po czym rozpoznać faszystę?

Ma polską flagę i krytycznie
Nazbyt ocenia komunistów.
(Postępców dręczy tak psychicznie…
Gorzej, cytuje z różnych listów
Doktorów Freuda i Goebbelsa,
A nawet Marksa i Engelsa!)

Bezczelnie skróty też tłumaczy,
Odległy wszelkiej dialektyce!
(„Co NSDAP, wiesz, znaczy?...”)
I jest kibicem. (Bo kibice
Hejtowską kierowani falą
Codziennie kukły Żydów palą!)

Lubi historię Polski. (Po co?
Wszak temat to irracjonalny!)
I z Mołotowa cytat z mocą
Na złość powtarza: „Nacjonalny
Socjalizm też jest socjalizmem.”
I walczy z anty- ...polonizmem!

Nie chce uchodźców wziąć do domu.
(I nie pozwoli do sąsiada!)
„Pomagam bliźnim.” (Ale komu?
Urząd skarbowy niech to zbada!)
Uczęszcza podlec do kościoła.
I chce: „Bez gender ma być szkoła!”

I wiele, wiele innych rzeczy
Robi, że aż bieleje tęcza!
Kocha …rodzinę! (Lecz nie przeczy,
Że klapsem dzieci swe zadręcza!...)
Ale najgorsze, wręcz upiorne,
Są te poglądy jego zborne:

„Zapamiętajcie wszystkie geje,
Że bytem człowiek jest i naród.
A społeczeństwo nie istnieje!
I będę zwalczać myśli zaród,
Że godną rzeczą jest poddaństwo
Pod wszystko, co wymyśli państwo.

Bo państwo jest, by wolność była.
Nie z nim, a będę przeciw niemu,
Jeżeli wolność mu nie miła!”
I ...orłu kłania się ...białemu!...
Do takich szaleństw, oczywista,
Jedynie zdolny jest faszysta!!!

Zapomniałem dodać pod wierszykiem:
;-)

Kto dał się nabrać?

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.