Żadnej taryfy ulgowej dla HGW! Będzie musiała stanąć przed komisją

Żadnej taryfy ulgowej dla HGW! Będzie musiała stanąć przed komisją - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

– Jest to zadziwiająca postawa pani prezydent. Jeśli wszystko było w porządku, o czym mówiła w mediach, gdy afera reprywatyzacyjna nie była tak szeroko komentowana medialnie i działania prokuratury były w początkowej fazie, to w jej najlepiej pojętym interesie jest przedstawienie komisji stanowiska miasta – podkreślił w programie „Prosto w oczy” Sebastian Kaleta, jeden z członków komisji weryfikacyjnej ds. afery reprywatyzacyjnej.

Sebastian Kaleta na antenie TV Republika mówił m.in. o wezwaniu HGW przez komisję weryfikacyjną ds. afery reprywatyzacyjnej i o jej zapowiedziach, że się nie stawi. 

Komisja weryfikacyjna wezwała prezydenta Warszawy, a tę funkcję sprawuje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nie wezwała jej w charakterze prywatnym, a jako urzędnika. Jej obowiązkiem jest stawić się osobiście. Nie damy się zastraszyć politycznymi konsekwencjami. Jeśli nie stawi się, komisja rozpatrzy, co należy zrobić, jest kilka możliwości 

– powiedział Sebastian Kaleta.

Stawienie się Hanny Gronkiewicz-Waltz poparła cała komisja, w tym przedstawiciele opozycji. Przedstawiciel PO nie protestował, a wstrzymał się od głosu 

– dodał.

Jest to zadziwiająca postawa pani prezydent. Jeśli wszystko było w porządku, o czym mówiła w mediach, gdy afera reprywatyzacyjna nie była tak szeroko komentowana medialnie i działania prokuratury były w początkowej fazie, to w jej najlepiej pojętym interesie jest przedstawienie komisji stanowiska miasta. Wydaje mi się, że opinia publiczna, która zobaczy, jakie pytania padną i jakie odpowiedzi zostaną udzielone ocenią charakter działań pani prezydent 

– podkreślił.

Biuro Gospodarowania Nieruchomościami podległe prezydent Warszawy wydawało decyzje zwrotowe nieruchomości. Działania prokuratury i efekty tych działań wskazują, że coś złego działo się za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz w ratuszu i komisja musi ustalić, z jaką skalą nieprawidłowości mamy do czynienia i jaki był w tym udział pani prezydent. Prezydent jeszcze niedawno twierdziła, że to była nie „dzika”, a normalna reprywatyzacja 

– zaznaczył Kaleta.

Opinie użytkowników

> Jeśli nie stawi się, komisja rozpatrzy, co należy zrobić, jest kilka możliwości

Innej możliwości jak doprowadzenie za kołnierz przez policję nie ma ! Wyrwie się przecież i ucieknie !

Zwróćmy jednak uwagę na zasadę, że każdy słup ma swojego słupa, a to dotyczyć może także pani HGW.

nie wierzę jakoś specjalnie w to ze HGW robiła te wszystkie przekrety, nawet Zandberg z partii Razem jest sceptyczny. Za dużo dzisiaj chce sie podłożyć jako bezpośrednio jej winę. Nie zdziwiłbym sie jakby w toku procedur wyszły na jaw nowe nazwiska niekoniecznie zwiazane z platfusami

komisja jest tak konstytucyjna jak moje boksery. Bez przesady, jak sprawdzic jej konstytucyjność kiedy trybunał jest marionetkowy? Czyżby zagrywka rzadzących tylko po to aby nasiać fermentu przed wyborami?

HGW z całą pewnością powinna ponieść odpowiedzialność karną. Niema takiej możliwości, żeby przełożony nie wiedział co robi większość podległych pracowników.

z całą pewnością HGW stanie przed komisją, ale przyjzałbym sie konkretnie ludziom ktorzy wydawali poszczególne rozporzadzenia. To ze HGW była szefową w ratuszu nie znaczy ze wiedziała o kazdym procederze

jakoś nie widze zeby ktokolwiek wyciągał na świecznik ludzi z pisu? Dlaczego nie przyglądamy sie sprawom ktore powstawały za czasów Lecha?

HGW idzie "na całość":nie przyjdzie na przesłuchanie,zwwoła konferencję prasową gdzie przed kamerami TVN i Polsatu stwierdzi,że jest prześladowana poprosi o wsparcie "totalną". Będzie obok Frasyniuka i Bolka na sztandarach PO.

Na co czekamy,do cholery, zum Teufel!?

Jest to sprawa honoru i godnosci kazdego prawego Polaka patrioty aby takie indywidua jak: hajka, kwach, bolek, ryzy,
komurow, pawliak, cimoszka, l miller i wielu im podobnym zostali osadzeni i ubrani w pasiaki zakladu karnego.
Wtedy dopiero mozna zaczac mowic o honorze,
panie A Macierewicz.

Bardzo chciałbym, aby osoby, które przy reprywatyzacji łamały prawo poszły do więzienia. Niemniej jednak ktoś kto myśli, że komisja o uprawnieniach, które w sposób oczywisty łamią wszelkie normy prawne w cywilizowanym świecie (brak możliwości odwołania, władza ustawodawcza wchodząca w rolę sądów, zero odpowiedzialności jej członków, pominięcie sądów, jednym słowem jakiś bolszewicki cyrk na kółkach), jest dobrym rozwiązaniem - jest w błędzie. Pan Jaki może i ma dobre chęci, ale nie ma wiedzy prawniczej i doświadczenia, aby podejmować decyzje. Takie komisje ludowe już historia zna i niestety się to nie sprawdziło. Uważam, że komisja powinna wyjaśnić mechanizmy i dać wytyczne dla piszących ustawy, jak uniknąć przekrętów w przyszłości.

A czy nie widzisz, że pewnie większość reprywatyzowanych kamienic zawłaszczone przez sędziów, prawników i ich rodziny?

w kajdankach s...-złodziejke przed komisje, potem przed sąd i do pierdla

Dawno ustalono że członkowie Mafii Okrągłostołowej od lat stoją Ponad Prawem jako Ras Panów Lepszego Sortu ochraniana przez Nadzwyczajną Kastę dyżurnych w togach!
Przecież oni dawno już napisali wyroki na tych co szukają prawdy i chcą dochodzić Prawa i Sprawiedliwości!
PO co denerwujecie samozwańcze elity skorumpowanej dyktatury bezprawia PRL bis - III RP którą nam zafundowali!
PO co, skoro to nad ludzie którym wszystko wolno!

Bardzo ładnie, że HGW musi się stawić na przesłuchanie. Niemniej jednak trzeba również sprawdzić czy rodzina HGW nie transferuje majątku za granicę. Mam nadzieję, że ktoś na wniosek Komisji to sprawdza. Bo przecież logicznym jest, że nawet na wypadek odsiadki Hanny Gronkiewicz-Waltz będą chcieli uratować zagrabiony majątek. Dotyczy to także przepisywania posiadanych kamienic, samochodów na podstawione osoby.

***** POTRZEBNA NATYCHMIAST LUSTRACJA i DEKOMUNIZACJA **** Kochany "PIS-ie" obudź się wreszcie i przeprowadź natychmiast LUSTRACJE i DEKOMUNIZACJE bo musimy w Wyborach Samorządowych odzyskać Regiony i miasta oraz wsie polskie !!! . Oczekujemy na anulowanie Uchwały 1066 o tzw.*bratniej pomocy* w razie ko nfliktów w Polsce (!). Skończcie wreszcie wykłócać się z "PO" (Platformą Oszustów). Oni celowo kombinują konflikty aby utrudniać pracę Rządu RP (!). Jeżeli tzw.totalna opozycja bę dzie poniżać Władze polskie to przecież od tego są Prokuratu ry . Nie miejcie oporów składać wnioski prokuratorskie .

II Bitwa Warszawska rozgrywa się na naszych oczach!
Stolica Polski została podbita i przejęta najpierw przez zaborców,potem przez Niemcy,ZSRR i PRL i III RP.
Najwyższy czas, żebyśmy odbili naszą stolicę z łap żydokomuny!
Nie może być tak,żeby stolica Polski była w rękach antypolaków,zdrajców i złodziei!

To znaczy, że jest coś takiego jak "taryfa ulgowa" i może być rozważana, a w przypadku HGW brano pod uwagę ?? I wymagało to,. zapewnienia ze strony Komisji, że HGW nie może na nią /taryfę/ liczyć ?

za wszarz ta zaklamana kombinatorke geszefciare i przed OBLICZE KOMISJI..! ..oraz konfiskata mienia w calosci do trzeciego PO'kolenia wlacznie..!

Pora tego żydomongoła zamknąć o paki..NA 40 LAT..I CAŁKOWITY PRZEPADEK MIENIA.

złodziejka nie może narzucać komisji co ma robić

Ja na miejscu Blaszczaka przydzielilbym calodobowa ochrone osobista HGW - tak na wszelki wypadek by nie przyszlo jej do glowy wyjechac za granice i przy okazji zabrac majatek - a tak na marginesie prawdziwe nazwisko HGW to Haka Grundbaum

Za niewstawienie skazać ja i wyrzucic ze stołka ,
na którym juz dawno nie powinna byc
a jak bedzie w areszcie przyprowadzac ja w kajdankach na przesłuchanie i zacznie ładnie śpiewać.

Nie wiem dlaczego jednych od razu zabieraja z pracy w kajdankach
u nas tak zabrano stomatolog co jakies recepty komuś wystawiła
a innym po wielkich aferach milionowych pozwala sie piastować wysokie stanowiska ?

Czas skończyć z tą zabawą , jest podejrzana to areszt 3 m-czny albo i na dłużej

Tu trzeba pomyśleć bo najprawdopodobniej poza jej uzasadnionym, bezpośrednim lękiem przed jest stawiennictwem się przed komisją sa zarówno same zeznania ale raczej jest to SWOISTA DEMONSTRACJA w kierunku już aresztowanych, aby nie ujawniali współpracy z nią a konkretnie kolosalnych łapówek. Ona swoją postawą chce ich powstrzymać przed koniecznością, wynikającą z logiki, współpracy z prokuraturą. Jest więcej niż pewne, że Ci aresztowani potrafią kalkulować i, że absolutnie oczywistym jest, że wobec 100 % dowodów, tylko współpraca może przynieść im jakieś wynegocjowane korzyści i muszą to wredne babsko, "rzucić Temidzie" jako już pohańbione i niepotrzebne a obrona jej kierownictwa w tym procederze i potwierdzenie tego zeznaniami nieco złagodzi ich odpowiedzialność. Jeśli wypowiadam się "NIECO" a łupem padło setki, setek miliardów, to to "NIECO" MOŻE TEŻ WYSTARCZYĆ NA WIĘCEJ NIŻ JEDNO ŻYCIE. WYSTARCZY TYLKO zaWALTZować w-wską bufetową-kamieniczniczkę tj. DRUGIEGO Z RAMIENIA PO HERSZTA WARSZAWY, bo ten pierwszy to s kolei "wygrał w kasynie" 60 razy pod rząd a jak zabrakło do pokrycia łupów, to "otrzymał darowiznę" od nieboszczyka a i ten, co już przekracza nawet SPIRYTYZM złożył jeszcze stosowny podpis. Ale bufetowa uwłaszczyła się na podstawie aktu własności "podpisanego" przez ofiary TREBLINKI.

Dlatego grozić im powinno, 100 lat kamieniołomów i rodzinna na dziady. Tak kiedy kasa spokojnie śpi na kontach w Szwajcarii, będzie im się kalkulować, a i rodzina jest zabezpieczona. Sam Minister Ziobro w sprawie Amber Gold powiedział ,że odzyskanie kasy będzie żmudne i wymagać będzie pomocy międzynarodowej.W tym przestępczym układzie jest podobnie.

po co przed komisję - do prokuratora tego babochłopa HGW

W takiej sytuacji Barbara Bida strzeliła sobie z wiatrówki w brzuch z zamiarem zainscenizowania samobójstwa. Miała pecha bo trafiła w tętnice i nastąpił zgon.
To oczywista wina służb antykorupcyjnych ABW. "Niezawisły" sąd skazał za to ich szefa Mariusza Kamińskiego.
Informacja o korupcji z podsłuchów w restauracji Sowa+Przyjaciele pozwoliła na sądzenie tych, którzy podsłuchiwali przestępców. Przestępcy byli wolni od odpowiedzialności.
Za rządów PO+PSL+SLD wszystko było inaczej niż powinno być.
Podobnie jak w GieWU Michnika i w głowach jego czytelników.

Jak będzie potrzebowała podwozy, myślę, że Kluby Gazety Polskiej wypożyczą taczkę przygotowaną dla Władka. Widać, że jest fajnie wymoszczona słomą, to będzie Hajce wygodniutko.

jak ktos poszedł w zaparte a potem sbrudy wyszly na wierzch to Gronkiewicz ma przechlapane.Wnioski nasuwają sie same co bedzie dalej z PO/PSL

Za morde to scierwo antypolskie w kajdanki i doprowadzic sila tyle w temacie bo tutaj nawet nie ma o czym dyskutowac.

Przyjdzie nie przyjdzie , wiadomo HGW ale są też paragrafy do wykorzystania.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.