Kopernikański przewrót

Kopernikański przewrót - niezalezna.pl
foto:

„Konstytucja jest dla was, nie wy dla konstytucji” – mówił prezydent Andrzej Duda na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”. Kluby „GP” od lat dowodzą, jak skuteczne może być społeczeństwo obywatelskie w walce o Polskę. Między innymi dzięki wsparciu tego ruchu mogą dokonywać się obecnie tak znaczące zmiany w kraju. I właśnie na spotkaniu klubów „GP” pan prezydent zaproponował Polakom przeprowadzenie debat w lokalnych środowiskach na temat kształtu ustrojowego państwa. „Chcę, żeby to społeczeństwo, a nie elity, narzucało kształt konstytucji” – stwierdził. To fundamentalna zmiana sposobu myślenia, do którego przyzwyczaiła nas postkomuna w systemie III RP, gdzie obowiązywał dogmat o niedojrzałym społeczeństwie, którym należy kierować. A kierować nim mogą, oczywiście, elity wyrosłe z układu michnikowo-kiszczakowego. Tymczasem prezydent Duda, otwierając dyskusję w ramach referendum konsultacyjnego o tym, jakiej ustawy zasadniczej chcą Polacy, dokonuje przewrotu niemal kopernikańskiego w myśleniu o Polsce i polskim społeczeństwie. Zatem teraz zmiana – to Polacy mają zdecydować o kształcie swojej republiki. Państwo ma być takie, jakiego chcą ludzie. To jest istota zerwania z postkomunizmem.

Opinie użytkowników

bardziej adekwatne smakowo były by jednak kopernikowskie... pierniki w czekoladzie... z Torunia???... nieprawdaż???...

bardziej adekwatne smakowo były by jednak kopernikowskie... pierniki z Torunia???... nieprawdaż???...

Ciekawe czy w tej nowej Konstytucji zostanie wpisane czarno na białym, że zwierzęta i drzewa są ważniejsze niż ludzie? Tak dobrze napisałem najpierw zwierzęta, bo mogą zjadać drzewa (korniki), a potem drzewa.

Uwierzę gdy zostanie zniesiony pięćdziesięcioprocentowy próg referendalny, czyniący referendum narzędziem martwym
PiS tak jak poprzednie władze nie pali się do zmian w tej kwestii.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.