68 lat temu urodzili się Lech i Jarosław Kaczyńscy

68 lat temu urodzili się Lech i Jarosław Kaczyńscy - niezalezna.pl
foto: britannica.com

18 czerwca 1949 r. urodzili się Lech i Jarosław Kaczyńscy. Internauci pokazują, że pamiętają o tej ważnej rocznicy.

Lech i Jarosław Kaczyńscy pochodzili z warszawskiego Żoliborza. Ich ojciec, Rajmund Kaczyński, był żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Matka Jadwiga, z zawodu filolog, również brała udział w konspiracji niepodległościowej. Należała do Szarych Szeregów.Lech Kaczyński w 1967 roku rozpoczął studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1971 roku, przeprowadził się do Sopotu, by podjąć pracę naukową w Zakładzie Prawa Pracy na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 1996-1997 był profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, a od 1999 roku jest profesorem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 1977 roku podjął współpracę z Biurem Interwencji Komitetu Obrony Robotników. Rok później związał się z Wolnymi Związkami Zawodowymi. W stanie wojennym za aktywność w Solidarności został internowany. We wrześniu 1988 roku brał udział w rozmowach opozycji z przedstawicielami władz w Magdalence. Wszedł w skład powołanej przez Krajową Komisję Wykonawczą tzw. „szóstki”, czyli kierownictwa Solidarności do rozmów przy Okrągłym Stole.

Był senatorem ziemi gdańskiej.14 lutego 1992 roku został wybrany na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Funkcję tę pełnił do 1995 roku. 12 czerwca 2000 roku został powołany przez premiera Jerzego Buzka na stanowisko ministra sprawiedliwości. W 2001 roku stanął na czele Komitetu Krajowego „Prawo i Sprawiedliwość” 18 listopada 2002r. został wybrany na Prezydenta m.st. Warszawy.

23 października 2005 roku wygrał wybory prezydenckie. Urząd objął 23 grudnia 2005 roku. Zginął 10 kwietnia 2010r. w katastrofie pod Smoleńskiem.

Jarosław Kaczyński
ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. W 1976 roku obronił pracę doktorską pt. „Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”. W marcu 1968 roku brał udział w protestach studenckich przeciwko władzy komunistycznej. Od 1976 roku współpracował z Komitetem Obrony Robotników, następnie z Biurem Interwencyjnym KSS „KOR”. OD 1976 roku należał do redakcji kierowanego przez Antoniego Macierewicza miesięcznika „Głos”. Do upadku PRL angażował się w działalność antykomunistyczną w ramach „Solidarności”. Kierował m.in. sekcją prawną Ośrodka Badań Społecznych przy Regionie Mazowsze. Jarosław Kaczyński jest twórcą Porozumienia Centrum oraz Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2006-2007 pełnił urząd prezesa Rady Ministrów.

Internauci już od rana pokazują, że pamiętają o rocznicy urodzin Jarosława i Lecha Kaczyńskich.

Opinie użytkowników

Hołd i Cześć ś.p. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu oraz Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu od siebie i od tych co po mnie dojrzeją, by zrozumieć iż za swojego życia ich Ojczyzna ocalana była przez jednych z największych Mężów Stanu w historii Polski . Pokoju ducha panie Premierze .

Najserdeczniejsze życzenia urodzinowe i niech się spełnią wszystkie marzenia.

Panie Prezesie Jaroslawie Kaczynski,niech Ci Bog we wszystkim skutecznie blogoslawii.Przechodzisz do historii jako maz stanu.Bog dal Ci sile i swojemu ludowi by wszystko przezwyciezyc.Pozdrawiam.

100 lat życia w zdrowiu Panie premierze,dziękuję Panu Bogu za Pana i Ś.P.brata prof.Lecha Kaczyńskiego, że Polska miała i ma takich mężów stanu.

Życzę Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu długich lat życia w zdrowiu, jestem z Panem całym sercem. Nie ma takiego drugiego polityka,męża stanu, człowieka o wysokiej kulturze osobistej, mądrego i uczciwego,gorącego patrioty. Będę zawsze Pana popierać wraz z rodziną i przyjaciółmi.

wszystkiego najlepszego Panie Jaroslawie to zyczenia tez od blizniaka- urodzonego w czerwcu, ale niestety 4 czerwca, dnia raczej smutnego, bo kojarzonego i z nocna zmiana, i "obaleniem" komuny i paroma innymi dosc przykrymi rocznicami

Tak się składa, że też w tym dniu świętuje urodziny i przy
tej okazji mogę nawiązać do daty urodzin Sz.P. Kaczyńskich.

Chętnie przyłączam się do wszystkich Serdeczności tutaj
zawartych. Tak, Pan Jarosław nas Polaków zachęcił poprzez
własną wytrwałość, trzeźwość umysłu, oraz brak lęku wobec
niegodziwości jaka wśród nas zalęgła się w czasie i miejscu
tego życia.
Za to powinniśmy Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu podziękować
w dniu Jego urodzin i życzyć wszystkiego naj...

Panu Prezesowi PiS z okazji urodzin gorące życzenia pomyślności w prowadzeniu Polski do Wolności, dużo, dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym życzy
żelazny elektorat PiS z rodziną.
Pamiętamy również o bracie bliżniaku Pana Prezesa, wspaniałym śp Prof Dr Lechu Kaczyńskim Prezydencie RP.

Szczesc Boze Panie Jaroslawie Kaczynski,sto lat w zdrowiu.Z powazniem Ireneusz Popowski

Pielgrzym Marian: Drogi Jubilacie Wszystkiego Dobrego. Dużo Powodów do radości i uśmiech. Dziękuję za Twą Miłość do Polski. Niech Szanowny Jubilacie Królowa Polski chroni Cię, A Chrystus Błogosławi Ci. Kłaniam się uniżenie i Pozdrawiam.

Wszystkiego Najlepszego dla Pana i Ojczyzny !!

Ile liści na kapuście
ile dziadów na odpuście
Ile pies ma pcheł na sonie
Tyle SZCZĘŚCIA ŻYCZYMY PANU JAROSŁAWOWI.

Niezachwianej odwagi w budowaniu przyszłości Rzeczypospolitej
Panie Jarosławie!!!
Pamięć po św.p.Lechu Kaczyńskim jest w Nas!
Dziękuję w imieniu swoim i najbliższych!

Solidarność-podziemie...drukarz.

Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu
w Dniu Jego Urodzin

składam najlepsze życzenia zdrowia, powodzenia, wszelkiej pomyślności,
oraz wielu, wielu powodów do szczerego zadowolenia i uśmiechu:)

Wszystkiego dobrego!
a8

120 lat. Dziękuję, że poświęcił Pan życie, życie rodzinne i życie najbliższych dla lepszej Polski. Heroizm jest wielkim słowem, ale w Pana przypadku nie ma słów na ojreślenie Pana zdeterminowania, walki o prawde, sprawiedliwość, o nas.... wielki szacun.

Prawda!
Świetnie ujęte.

Szanowny Panie KACZYNSKI z okazji urodzin Pana zycze panu zdrowia,szczescia i pomyslnosc oraz blogoslawienstwa Bozego i dlugich lat zycia aby prowadzil pan Polske jak najdluzej gdyz tylko pod pana przewodnictwem Polska staje sie krajem normalnym i wolmym od sowieckiego wplywu i od zniewolenia niemieckiego.100 lat dla Pana i panskiej rodziny.Polacy pokladaja tylko w Panu nadzieje,to mowi glos zwyklych Polakow.Aby Polska byla Polska.Niech MATKA BOSKA ma Pana w swej opiece.SZCZESC Boze.

Mamy wielu polityków, a męża stanu jednego a jest nim Jarosław Kaczyński - napisał Internauta. I to jest prawda. P.Jarek to wspaniały Człowiek, inteligentny jak mało kto, sprawiedliwy i dzielny Polak. Obyś Jarosławie żył długo i służył Polsce za Siebie i Twego Wspaniałego Brata Lecha Kaczyńskiego. Wszystkiego naj,naj,najlepszego.

Zdrowia,zdrowia i jeszcze raz zdrowia.Pełnej pasji pracy dla Polski dla nas Polaków.Wielkie podziękowania za Pana wielkie sukcesy polityczne. Elżbieta Bogoria-Buczkowska

Panie Prezesie dużo zdrowia i sił do walki o lepszą Polskę!

Najlepsze Życzenia z okazji Urodzin ! Dziękujemy za Pana pracę dla Polski, za mądrość i wielki patriotyzm! Jest Pan naszą nadzieją na Polskę dla Polaków!

Pięknie napisane -dołączam się do życzeń. Pozdrawiam.

Ad mea we esrim czyli do 120 lat ! Mazel Tow! dla Pana i calej Rodziny !

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.