Kazimierz Nowaczyk demaskuje kłamstwa ws. ekspertyzy WAT. „Materiał TVN wprowadza w błąd opinię publiczną”

Kazimierz Nowaczyk demaskuje kłamstwa ws. ekspertyzy WAT. „Materiał TVN wprowadza w błąd opinię publiczną” - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska

W tonie istnej sensacji w programie „Czarno na Białym” na antenie TVN24 podano informacje o zatajonych rzekomo przez podkomisję smoleńską ustaleniach naukowców zawartych w analizie Wojskowej Akademii Technicznej. Tymczasem w przesłanym do redakcji naszego portalu oświadczeniu dr Kazimierz Nowaczyk, p.o. przewodniczącego Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego zarzuca stacji podawanie nieprawdziwych informacji w tej sprawie i wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

W programie emitowanym na antenie TVN24 podano, że film podkomisji smoleńskiej prezentowany w ostatnią rocznicę katastrofy „przedstawiał wiele informacji, ale nie przedstawił pełnych wniosków z kluczowego badania”.

- Nasz reporter dotarł do analizy naukowców Wojskowej Akademii Technicznej. Ich wniosek jest prosty: prezydencki tupolew po stracie części skrzydła nie był w stanie dalej lecieć. Co zastanawiające, mimo że ta ekspertyza powstała na zlecenie podkomisji smoleńskiej, wnioski przedstawione przez nią we wspomnianym filmie były dokładnie odwrotne – czytamy w opisie programu.

Poniżej publikujemy pełna treść komunikatu dr. Nowaczyka, dotyczącego materiału wyemitowanego w programie „Czarno na Białym”.
 

W związku z nieprawdziwymi informacjami, przedstawionymi przez stację TVN w programie „Czarno na białym” w dniu 7 czerwca 2017 r.,  Podkomisja do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego informuje:
 
1. Zaprezentowany przez  TVN materiał wprowadza  w błąd opinię  publiczną i nie oddaje wyników analizy  WAT.
 
2. Istotą tej analizy jest stwierdzenie, że przy kącie natarcia 10 stopni i utracie 6 metrów skrzydła, następuje zmniejszenie siły nośnej samolotu zaledwie o 10 %.
 
3. Badania WAT udowadniają także, że przy kącie natarcia powyżej 9 stopni samolot musi odchylić się w lewo od dotychczasowej trajektorii lotu, wyniki tych badań TVN ukryła przed opinią publiczną.
 
4. Tymczasem wiemy, że samolot po utracie skrzydła leciał nadal prosto i skręcił dopiero po minięciu punktu, w którym zarejestrowany został TAWS 38.
 
5. Potwierdza to przedstawioną przez podkomisję tezę, kwestionującą utratę kontroli pilota nad lotem samolotu na skutek utraty jedynie 6 metrów skrzydła.
 
6. Działania TVN polegające na wyrwaniu z kontekstu ponad 150-cio stronicowej pracy jednego fragmentu, pokazują najlepiej, jak do fałszywych wniosków prowadzi polityczne zaangażowanie.
 
dr Kazimierz Nowaczyk
p.o. Przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego


Opinie użytkowników

Czy wiecie jak prof Berczyński i jedna z Pań fachowców z podkomisji podczas czatu na niezależnej wytłumaczyła dlaczego wybuch bomby termobarycznej nie zarejestrował się na czujnikach ciśnienia i rejestratorach dźwięku?
"Bo nie zdążył, dlatego że prędkość dźwięku jest większa prędkości fali uderzeniowej"
Otóż kochani maksymalny czas jaki zajęłoby dźwiękowi dotarcie do czujników i rejestratorów przy założeniu, że działo się to w skrajnych częściach samolotu wynosi ok. 38[m] /340[m/s] = 160ms.
Czy mógł nie zdążyć?

Tak to proste ale może mnie poprawisz...

Eksplozja (z łac. explosio)[1] – gwałtowny wybuch powodujący powstanie fali uderzeniowej rozchodzącej się z prędkością powyżej 400 m/s – ale poniżej maksymalnej prędkości możliwej dla danego materiału wybuchowego[2].

Skoro zakładasz maksymalna odległość 38 metrów to fala uderzeniowa potrzebuje 38m/400 m/s =95ms żeby przelecieć przez cały samolot i rozwalić wszystko i dopiero za kolejne 65ms doleci tam dźwięk ..ale już nie będzie miał się na czym nagrać! Masz to?

Ciekawi mnie tylko jedno! Dlaczegóż to " co naukowcy WAT mieli na myśli" musi to " wyjaśniać" pan Nowaczyk czy TVN itd.? Czyżby Ci naukowcy nie umieli mówić i pisać i sami tego wszystkiego nie potrafili wyjaśnić! Czyżby ktoś im " zakneblował usta?

WAT mial zorganizowana swoja konferencje ale MON ja odwolal...

Targowica do analizy badań naukowych zamiast naukowców wysyła dziennikarzy. Cóż, dziennikarzyna ma kredyt we frankach, to zmontuje newsa jak mu każą. Intelektualna prostytucja.

uważam,że czas skończyć z kłamstwem TVN i należy w tej sprawie WYSTAPIĆ NA DROGĘ SADOWĄ w przeciwnym razie będą kłamali dalej

może nie kłamią i dlatego nikt nie występuje na drogę sądową ?

"Zwracam się do KRRiT o odebranie koncesji telewizyjnej stacji informacyjnej TVN 24 jak również stacji TVN w związku z ich kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych, takich jak m.in. "Fakty TVN". (...) Wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych. Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność "

Napiszę to po raz kolejny, ale do skutku: proszę opublikować raport WAT, a nie jedni przez drugich się przerzucają oskarżeniami. Dlaczego raport za nasze pieniądze nie jest dla nas dostępny?

Alez te wyniki badan WAT sa ogolnie dostepne. W czym problem by ich w sieci poszukac? Dla leniwych:
http://n-1-19.dcs.redcdn.pl/fi...

http://n-1-22.dcs.redcdn.pl/fi...

http://n-1-18.dcs.redcdn.pl/fi...

UPiC d. tvn za wszystkie klamstwa, manipulacje i insynuacje juz dawno powinien byc zlicytowany. Pozbawienie koncesji na nadawanie dla d. tvn powinno byc juz dawno zalatwione. Klamcy dziennikarscy, ich mocodawcy powinni odpowiedziec za swe klamstwa karnie i finansowo

Całe szczęście, że w komisji mamy prof. dra Kazimierza Nowaczyka, który w jasno i zwięźle potrafi wyjaśnić wszystkie przekłamania i nieprawdy w tv podrzędnego sortu.

Za kłamstwa i wprowadzanie opinii publicznej w błąd powinny być wyciągane konsekwencje. Nie można lekceważyć łamania zasad życia społecznego.Przywróćmy normy uczciwej komunikacji.Są przecież instytucje do tego powołane.Kara za kłamstwa i rozpasanie zostanie ukrócone.

Pisałem , że należy odebrać koncesję TVN za permanętne ataki na legalnie wybrany rząd naszego kraju,Polski.Należy raz na zawsze pozbyć się benkartów żydokomuny uwłaszczonych na majątku narodowym.

Dodaj że każdy powinien płacić abonament. A nie jak teraz oglądać prawdę to by chcieli a płacić na to nie ma komu. Tacy to "patrioci".

Podkomisja smoleńska nie ma dobrego rzecznika z jajami co by prostym językiem i z ikrą tłumaczył co wykryli. Nowaczyk to naukowiec tak samo jak Berczyński i oni w starciu z mediami nie mają szans. Mówią bez swady językiem niezrozumiałym dla zwykłego człowieka.
Trzeba nająć na rzecznika takiego kogoś jak Cejrowski, on by w prosty sposób wszystko wyjaśnił i lemingi szybko by zrozumieli jak są w jajo robieni przez TVNiemiecką.

Chcesz, żeby o największej i najpoważniejszej katastrofie w historii Polski opowiadał bosy gość z WC kwadransa? Powagi by to nie przydało.

A co się dziwisz jak przez ostatnie 7 lat pojawiały się róże teorie i tezy, które dzisiaj ni jak się nie mają do tego o czym mówi podkomisja. Bo to przez te "teorie i wymysły" trudno teraz być poważnym w swoich wnioskach.

Naukowcy muszą sami umieć ogłaszać wyniki swoich badań i nie potrzebują żadnych rzeczników. No chyba, że nie są profesjonalistami w swoim zawodzie. Ale w takim przypadku żaden rzecznik nie pomoże, nawet Cejrowski. Śmieszna i nie poważna rada dla komisji.

Głupiś. Naukowcy ogłaszają, ale media zrobią co chcą. Nie masz zielonego pojęcia o pracy mediów. Fachowy rzecznik jest niezbędny, tak jak mocny prawnik, który szybko sięgnie po bat finansowy, gdy potrzeba.

Obserwatorze sugerujesz aby drwiną i kpiną rozmawiać z kierwińskimi, budkami i innymi szumowinami... może masz rację, ale czy musimy oficjalnie przyjmować ich perfidną i bezczelną taktykę? Wystarczy jak żurnaliści będą agresywnie obnażać tych zdrajców, a profesorowie niech utrzymują poziom i klasę jak robią to do tej pory - tak uważam.

Celna kpina zmiata największych. O tym nie mamy pojęcia

WAT miala zawsze dobra opinie a co za tym,dobrych fachowcow.Nie dziwie sie tej instytucji,ze nie polemizuje z zasrancami w tv na tematy ktore tym drugim sa kompletnie obce,nieznane,poza ich zasiegiem.To sa propagandzisci i nic wiecej.Jedyna ich wartoscia,jest umiejetnosc zonglowania faktami a w efekcie -klamstwo.Sugerowalbym jednak,wystapienie na droge prawna,chocby za szarganie opinii.Czy ktos u nich "zamawial"expertyze w tym temacie?Denni dziennikarze,denne wiadomosci,takie skundlone owczarki niemieckie.

Do cholery ,kiedy szpiony z tvn będą płacić kary za
kłamstwa i manipulacje?Czy KRRIT śpi?

Tak nie można, TVP by się nie wypłaciła...

TVPPo vel TVPetru a tak tak. Stąd chyba Kaczor Tusk wzywał do nie płacenia abonamentu (swoją drogą mega farsa i skandal). Stronniczy rządzący ue klapy na oczy.

w takich wypadkach powinno się zwrócić do sądu o sprostowanie... jak z polskimi obozami koncentracyjnymi. I jakąś nawiązkę choćby na biedne dzieci?

Moim zdaniem nal;eży odebrać stacji TVN koncesję na nadawanie w Polsce z powodu kłamstw jakie szerzy w swoich publicystycznych audycjach.

Jeszcze jedna ważna rzecz w związku z tą sprawą.
Raport Millera stwierdza, że samolot obrócił się na dystansie kilkuset metrów, w czasie ok. 5 sekund, do góry kołami i tak uderzył w ziemię.
Skąd się to wzięło? Nie uwierzycie...
Nikt tego nie liczył, a ta teza powstała na podstawie ANIMACJI, którą niedługo po katastrofie ktoś (jakiś Rosjanin) opublikował w internecie...

A jak on na to wpadł? Tylko na podstawie zdjęć kół leżących do góry nogami i informacji, że samolot stracił część skrzydła...

Horror
Rozpad intelektualny.

Kłamiesz.

Pozostałe wiadomości

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się --> tu <--. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.